stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

The Sound Project to zespół, który oscyluje w klimatach jazzowo - popowych. W repertuarze grupy, można usłyszeć COVERY znanych utworów w poruszających, autorskich aranżacjach oraz twórczość własną.

gru 31

wtorek, g. 18.00

bilety 125 zł
Kup bilet
sty 16

czwartek, g. 19:00

bilety 128 - 170 zł
Kup bilet
The Sound Project ma bogate doświadczenie koncertowe. Zespół sprawdza się zarówno na dużych kameralnych imprezach jak i w średnich czy niewielkich klubach. Poziom gwarantowany jest obyciem muzycznym grupy. Tworzą ją bowiem profesjonalni muzycy, udzielający się w wielu projektach muzycznych i grający na wielu scenach.

jazz - koncerty w Trójmieście


Mariusz Michalski
W czasie studiów na Politechnice Gdańskiej uczył się śpiewu w Gdańskim Studio Piosenki przy PRTV, w klasie Jacka Ujazdowskiego i Renaty Gleinert. W 1980 wygrał gdańskie kwalifikacje (w kategorii solistów) do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie ze swoimi autorskimi utworami ( jurorami w Gdańsku byli wówczas Jonasz Kofta i Jerzy Derfel).

Śpiewanie to powrót po latach do miłości życia. Śpiew to wielka pasja, na której realizację ma obecnie nareszcie trochę czasu. Zawodowo realizuje się jako manager - właściciel firmy medycznej. Wiele lat też zastanawiał się nad powrotem do pasji. Swój "comeback" do śpiewania konsultował m.in. z Andrzejem Nanowskim, Anną Domrzalską, Janem Konopem - znakomitymi wykładowcami Akademii Muzycznej im.Stanisława Moniuszki w Gdańsku.(szukając potwierdzenia sensu swojej decyzji). Pracuje nad głosem z Hanną Woźniak, utalentowana wokalistką (podopieczną Pani Anny Domrzalskiej z AM w Gdańsku). Półfinalista (top 40) X-Factor - pierwszej polskiej edycji. Koncerty wspólnie z założonym w 2011 The Sound Project w gdańskich i sopockich klubach m.in. Trops, Pick&Roll, z jednego z koncertów została zrealizowana również transmisja radiowa (sopotradio) W 2011 oraz 2012 wystąpił (z The Sound Project) na urodzinach Prezydenta Lecha Wałęsy w Pałacu Opatów.

Ignacy Jan Wiśniewski
Gdańszczanin. W latach 1992 - 2004 uczęszczał do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie fortepianu mgr Mariusza Trzebniaka. Był wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fortepianowych w Gdyni, Toruniu, Łodzi, Koninie. Szkołę średnią ukończył z wyróżnieniem, a za szczególne osiągnięcia został nagrodzony występem z orkiestrą w Operze Bałtyckiej w 2004 roku wykonując II Koncert fortepianowy g-moll C. Saint - Saens'a.

Od 2004 roku studiuje w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, w klasie prof. Katarzyny Popowej - Zydroń.
W 2005 roku założył wraz ze studentami Akademii Muzycznej w Gdańsku trio fortepianowe Fahrenheit Trio. Grając z zespołem zdobył I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej - Oleśnica 2005, III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku w 2006 r. a w 2008 r. Nagrodę Specjalną na Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Pörtschach w Austrii, za interpretację utworu "Descendit mit leisen fluegelschlagen niederwaerts" Stephana Kühne.

W 2007 roku dwukrotnie został stypendystą Akademii Muzycznej w Villecroze we Francji, gdzie studiował w klasie kameralistyki prof. Emmanuela Axa oraz w klasie fortepianu solowego prof. Dominiqu'a Merlet.

W latach 2007-2008 studiował w Akademii Muzycznej w Hanoverze (Hochschule für Musik und Theater in Hannover) współpracując z prof. Beatrice Berthold, prof. Christopherem Oakdenem, prof. Zwi Menikerem, prof. Mattim Raekallio.
Podczas studiów koncertował zarówno solo, z Fahrenheit Trio jak i z orkiestrą w Anglii, Austrii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Polsce i USA.

Ignacy Wiśniewski od 2006 roku studiuje również fortepian jazzowy w klasie prof. Włodzimierza Nahornego. Współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami jazzowymi m.in. Emilem Kowalskim i Piotrem Lemańczykiem. Jest współzałożycielem grupy HI&SIIG, z którą tworzy przedstawienia teatralne i projekty muzyki współczesnej. Współtworzy polsko - włoski projekt fortepianowy muzyki współczesnej.

Tomasz Nowik - muzyk sesyjny, gitarzysta basowy, kontrabasista. Doświadczenie muzyczne zdobywał w Polsce i za granicą gdzie występował jako lider własnego zespołu NOVI TRIO. Współpracował z wieloma formacjami trójmiejskiej sceny muzycznej i nie tylko (zespół Lotyń, Naman Group, The Regulators, Jan Konop Big Band). Występował m.in. z Ewą Bem, Ewą Urygą, Grażyną Łobaszewską. Na stałe współpracuje z The Sound Project, Almost Jazz Group, Djangology, Julia Vikman Band, Porto Nuevo, Piotr Kajetan Matczuk, a ostatnio w JN Duo. Ostatnie cztery zespoły występowały w naszej Cafe Alegoria wielokrotnie z dużym powodzeniem.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
Bilety w cenie 15 zł

Wszystkich chętnych do uczestniczenia w naszych wieczorach koncertowych bardzo prosimy o wcześniejsze rezerwowanie miejsc i przybycie o pół godziny przed koncertem.

To pozwala naszym kelnerkom na szybkie zebranie zamówień i sprawną obsługę, a później spokojne koncentrowanie się Gości na występie artystów.

Po 18:40 miejsca rezerwowane będą udostępniane osobom zgłaszającym się bezpośrednio przed spektaklami, czy koncertami.

W przypadku rezygnacji i zmiany Waszych planów na ten wieczór, prosimy także o telefon, gdyż wtedy niepotrzebnie odmawiamy Gościom, którzy przychodzą na koncert bez wcześniejszej zapowiedzi.

Telefon dla zgłaszania rezerwacji miejsc 790 671 168; 691 081 958