Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy zaprasza na specjalny pokaz najlepszych filmów Gdyńskiej Szkoły Filmowej.
Zaprezentujemy następujące tytuły: Dzień Babci (2015) reż. Miłosz Sakowski
Tomek metodą na wnuczka próbuje oszukać starszą kobietę, która okazuje się być równie sprytna i zamyka go w mieszkaniu. Staruszka proponuje mu pewien układ.
Casting (2017) reż. Katarzyna Iskra
Młoda matka postanawia zawalczyć o swoje marzenia i udaje się na przesłuchanie do filmu. Na casting zabiera ze sobą córkę. Okazuje się, ze będzie musiała dokonać życiowego wyboru.
Olena (2013) reż. Elżbieta Benkowska
Para młodych Ukraińców, Olena i Dima, podróżują przez Polskę do Szwecji. W pociągu ktoś kradnie im portfel, a w wyniku bójki złodziej wyrzuca paszport na tory. Muszą go odnaleźć, zanim odpłynie prom.
Po pokazach odbędzie się spotkanie z twórcami: - Miłoszem Sakowskim,
- Katarzyną Iskrą
- Elżbietą Benkowską.
Jak nas znaleźć? Nasza sala kinowa znajduje się w gmachu Biblioteki Głównej UG, ul. Wita Stwosza 53, wejście główne. Wjazd na kampus UG bramą od strony al. Grunwaldzkiej (przy Castoramie).
Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora.