stat
Impreza już się odbyła

Klub Desdemona i morenoise.pl zapraszają na koncert 19 kwietnia (piątek) 2019 roku.

gru 13

piątek, g. 19.00

bilety 50 zł
Kup bilet
gru 14

sobota, g. 22:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
TITANIC SEA MOON (Słupsk) ex- EWA BRAUN
(experimental, noise, psychedelic, trans)


muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Zespół powstał w 2018 roku w Słupsku, po kilku niezobowiązujących próbach, na których okazało się, że wzajemne inspiracje i improwizacje tworzą ciekawą całość. W Titanic Sea Moon grają osoby związane wcześniej z wieloma innymi projektami muzycznymi w kraju. To chociażby Przyzwoitość, Tornado Space Ship, Guernica Y Luno, Shitface, Ewa Braun, Najpiękniejsi, Extremis Necrosis, Wszystkie Wschody Słońca. Obecnie Titanic Sea Moon ma za sobą kilka koncertów w Słupsku. Gra gitarową muzykę z pogranicza shoegaze, noisu, psychodelii, minimal, ambientu, experimental, transu.
Członkowie grupy odpowiadają za oprawę muzyczną spektaklu "Stan Wyjątkowy" wystawianego przez słupski Nowy Teatr. Sztuka opisuje wydarzenia, które rozegrały się w tym mieście po śmierci młodego kibica, Przemka Czai, a muzyka stanowi ważną, nie tylko ilustracyjną, część przedstawienia zrealizowanego w konwencji teatru dokumentu.
Oprawę graficzną plakatów zespołu tworzy Wojciech Stefaniec, słupski grafik i znany rysownik komiksów.

Skład: Piotr Sulik gitara, loop, voc; Dariusz Dudzinski - perkusja, voc, inst. perkusyjne; Rafał Szymański - bas

Linki do posłuchania:
https://www.youtube.com/watch?v=C8mUTUtX8_0&pbjreload=10
https://www.youtube.com/watch?v=zfJaTjzcrmk&pbjreload=10

COLUMBUS DUO (Gdańsk)
(experimental, krautrock)


Korzenie Columbus Duo sięgają początku lat 90. i jednego z pierwszych noise'owych zespołów w Polsce, jakim był Thing. Kolejne lata to stopniowa redukcja składu i ciągłe poszukiwanie nowej dźwiękowej formy. Efektem tych przeobrażeń był avant-jazzowy Columbus Ensemble, a od 2002 roku - Columbus Duo. Po doświadczeniach z minimalizmem na pierwszych dwóch płytach duet braci Swoboda powrócił do bardziej przestrzennych struktur na albumach "Storm" oraz "Columbus meets Arszyn". Na "Salt" z 2010 roku i "Expositions" z 2014, winylach wyprodukowanych przez Marcina Dymitera aka Emiter, grupa wzbogaca swój repertuar o tradycję elektronicznej psychodelii i ambientu, wplatając ją w typową dla siebie, pełną napięcia i mroku niemelodyjność.

W sezonie 2017/2018 Columbus Duo gra z czasem. Na "Expositions" (2014), zespół niezbyt się spieszył, lecz koncertowy "Columbus plays Starewicz" zapowiadał już częściowy powrót do noise'owej dynamiki z czasów Thing. Nowa płyta duetu, siódmy studyjny album "À temps", zrealizowana latem 2017 roku, w paradoksalny sposób łączy ten kierunek z dalszą ewolucją braci Swoboda w stronę minimalizmu. Oparte w większości na jednym motywie improwizacje budują dramaturgię na grze fakturą dźwięku oraz - tak jak w tytule płyty - na czasie. Muzyczność jest tu wypadkową filtrowanych częstotliwości, rytmu oraz ciszy. Zamiana gitary na oscylator i powrót do akustycznej perkusji niewiele jednak powiedzą: podejście do obu instrumentów jest bowiem − jak zwykle − dalekie od konwencji. O ile zmierzanie kompozycji w stronę kontrolowanego hałasu przywodzi na myśl dokonania muzyków z lat dziewięćdziesiątych, o tyle operowanie brzmieniem tworzy klamrę spinającą współczesną elektronikę z krautrockiem. Także w tym sensie słychać w "À temps" grę z czasem - jak zawsze w wypadku Columbus Duo, jest to też działanie niewczesne.

Link do posłuchania:
https://columbusduo.bandcamp.com/
https://www.deadsailor.net/

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
Pieniądze z bramki idą dla zespołów. Osoby poniżej 18 lat wstęp WOLNY po okazaniu legitymacji szkolnej pod opieką osoby dorosłej.