To jest wojna! Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

To jest wojna! Opinie (64)

Za kilka dni w tym kraju zacznie się piekło kobiet. Nie pozwólmy, by pseudo sędziowie pseudo trybunału z magister Julią Przyłębską na czele skazywali nas na tortury! Nie będziemy siedzieć bezczynnie! Wyjedźmy w sobotę na ulice i nie bądźmy grzeczne! W ramach protestu zablokujmy główne skrzyżowania w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.

Zbiórka samochodowa od 13:30 - parking obok UM - ruszamy 13:50


Piesi o zbiórka - parking przy UM o 13:30
Podążajcie za autami prowadzącymi. Dostosowujcie się do sytuacji. Nie działajcie na własną rękę, aby nie wprowadzać chaosu. Pieszych prosimy o ustawianie się z banerami wzdłuż trasy przejazdu. Nie gromadźcie się na starcie- parkingu. Zachowujcie bezpieczne odległości. Obowiązują maseczki. Nie przyjmujcie mandatów.


22 października 2020 roku, Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie dopuszczalności przerwania ciąży ze względów embriopatologicznych (nazywanych przez prawicę fałszywie "eugenicznymi"). TK stwierdził dziś, że aborcja ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu - jest niezgodna z Konstytucją. Do przekucia orzeczenia w prawo nie potrzeba nowelizacji ustawy - wejdzie w życie zaraz po opublikowaniu w "Dzienniku ustaw", czyli w ciągu najbliższych kilku dni.

Niech nasz protest rozleje się na cały kraj. Oklejcie swoje auta banerami, wyraźcie swoją złość!

Czytaj także