"Pisanie to zostawianie śladów. Chciałabym zostawić ich jak najwięcej. Nie wiem, jak długo tu zostanę, ale chcę, żeby to było coś WOW".Zapraszamy na spotkanie autorskie z Kamilą Łyłką, która opowie o swoim pisaniu, przygodach ze sceną, z aktorstwem, z reżyserią, czyli o tym, czym zajmuje się na co dzień.
"Moje teksty w większości dotykają problemu rozczarowania światem, porażek, które zaliczyłam, ale też cennych lekcji, które udało mi się wyciągnąć. Dużo w nich wspomnień związanych z miejscami, ludźmi, relacjami, w których byłam. Nie są to smutne teksty o tym, że życie jest złe. Inni mówią, że są one głosem pokolenia, które jest zawiedzione tym, jak wygląda rzeczywistość."
Kamila Łyłka urodziła się w 1987 roku. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Pracuje w Teatrze im. Aleksandra Sewruka jako kierownik literacki. Znudzona poetyckim światem próbuje swoich sił w dramacie i prozie. Do tej pory jej prace ukazały się m.in. w Blizie, Tyglu, Prowincji, Autografie, Fabulariach, Bajkach Sercem Pisanych i różnych antologiach. Ma w swoim dorobku kilkanaście wygranych konkursów poetyckich. Organizuje, prowadzi i wspiera wydarzenia związane z działalnością Stowarzyszenia Alternatywni, którego jest wiceprezesem. W 2016 roku ukazał się jej debiutancki tom "From 17", który zdobył 1. nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Orzesze wydaje poetów". W 2017 zdobyła Elbląski Rękopis Roku za zbiór wierszy, wydając "Prostą skomplikowaną".
W ramach stypendium kulturalnego prezydenta Miasta Elbląg wyreżyserowała spektakl "#cisza" inspirowany "Drugim pokojem" Z. Herberta. Jeszcze w tym roku będzie można zobaczyć ją w "Filmie polskim o lekkim zabarwieniu" w reż. Jacka Żukowskiego, w którym zagrała Mamę.