PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej!
16:00 Tomasz Olszewski z zespołem
17:30 Michał Bąk Quartet
jazz - koncerty w Trójmieście
TOMASZ OLSZEWSKI
Autor tekstów, kompozytor, wykonawca, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, konferansjer, lub - po prostu - śpiewający poeta.
Debiutował na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie w 1983 roku, gdzie otrzymał wyróżnienie. Rok później został laureatem I nagrody, tego najważniejszego w Polsce festiwalu śpiewających autorów. Początek lat osiemdziesiątych to, z jednej strony, koncerty w miejscach niezależnych od władz i częste zmagania z cenzurą, z drugiej udany i naznaczony nagrodami i wyróżnieniami udział w festiwalach piosenki studenckiej, autorskiej i poetyckiej. Opublikował swoje teksty w tomiku "Zapiski z podróży", komponował muzykę do spektakli teatralnych, dokonał wielu nagrań i rejestracji recitali radiowych i telewizyjnych, pisał teksty dla innych wykonawców, co znalazło ślad na paru płytach. Napisał polskie teksty do słynnych pieśni fado ( Teatr Wybrzeże - "Fado" - Marzena Nieczuja Urbańska) i teksty do najsłynniejszych tang ( "Tango" - Dorota Lulka i Milonga Baltica"). Nagrał cztery płyty autorskie (" Przesiadka"- 1996, "Lajf" - 2002, " Odbijany" - 2010, "Jest pięknie" - 2011). Jego piosenki znaleźć można także na kilkunastu składankach i kompilacjach, a ich teksty w kilku antologiach. Brał udział w największych w kraju koncertach, poświęconych balladzie, piosence autorskiej czy literackiej: legendarnym na Górze Szybowcowej, cyklu "3xBARDziej", "Przeglądzie Piosenki Prawdziwej - Zakazane Piosenki"(2001), festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej "Dwa Teatry"("Bardowie Polskiego Radia"), czy "Sopot Bard's Meeting". Gra na gitarze akustycznej, klasycznej, mandolinie i harmonijce ustnej. Śpiewa i gwiżdże. Poza Polską występował na Ukrainie, m.in. w Filharmonii Lwowskiej. Od 1994 roku jest prezenterem w Radiu Gdańsk.
Tomasz Olszewski - gitara, śpiew
Hubert Świątek - instrumenty klawiszowe
Tomasz Przyborowicz - gitara basowa
Paweł Szewczyk - perkusja
MICHAŁ BĄK QUARTET
Nowy projekt zrzeszający muzyków jazzowych z Trójmiasta. W swym założeniu łączy on jazz, współczesną improwizację oraz inspirację muzyką baroku. Inspiracja ta wynika z bogatych doświadczeń lidera nie tylko jako muzyka jazzowego, ale także jako uczestnika wielu projektów muzyki dawnej.
Michał Bąk
Pochodzi z Gdańska. Naukę gry na kontrabasie rozpoczął w wieku 10 lat w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale klasycznym (w klasie dra hab. Waldemara Tamowskiego i dra Jana Kotuli) w oraz jazzowym (w klasie mgra Michała Barańskiego). Jest laureatem wielu konkursów kontrabasowych jak i jazzowych. Brał udział w warsztatach jazzowych prowadzonych przez takich artystów jak: Seamus Blake, Andy Midleton, Mark Helias, Charnett Moffet, Dave Liebman, Boby Watson. Współpracował z: "Jerzy Małek Group", Adamem Bałdychem, Kari Sal, Filharmonią Kameralną "Sopot", Fundacją Akademia Muzyki Dawnej.pl w Szczecinie, Wrocławską Orkiestrą Barokową, Gdyńską Orkiestrą Kameralną "Sinfonia Nordica", Orkiestrą Instrumentów Historycznych Musica Humana. Obecnie współtworzy takie zespoły jak: Orkiestra Historyczna OH!, Arte Dei Suonatori,Goldberg Baroque Ensemble, Holland Baroque, Orkiestra Kameralna Progress, Orkiestra Muzyki Dawnej KORE, Kamil Piotrowicz Quintet, Chęcki/Zienkowski Quartet, Paweł Ruszkowski "Kamiszczi", Nene Heroine.
Piotr Chęcki - saksofon tenorowy
Andrzej Józefów - gitara
Tomasz Koper - perkusja
Michał Bąk - kontrabas