Zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Zimochem poświęcone książce "Mówi Tomasz Zimoch. Panie... kończ Pan ten mecz", które odbędzie się 14 sierpnia, w Księgarni Book Book, przy ul. Bohaterów Monte Cassino 26, w Sopocie. Start: 18:00. Zajrzymy za kulisy najważniejszych wydarzeń sportowych, wrócimy do najciekawszych momentów i komentarzy z pracy Tomasza Zimocha, porozmawiamy o przyjaźni i rywalizacji. Zdradzimy także szczegóły powstawania książki. To także okazja do zdobycia egzemplarza książki z autografem Tomasza Zimocha.
ZAPRASZAMY! Wstęp wolny.
Czy czytając książkę można usłyszeć wydrukowane czcionki? Czy można usłyszeć pasję, westchnienie, krzyk radości i załamanie, kiedy są zakodowane w czarnej farbie drukarskiej? Odpowiem Wam: można. Każdy, kto choć raz usłyszał Tomka Zimocha w radio, ulegnie temu złudzeniu i czytając tę książkę usłyszy jego głos. Wszystkie słowa, składające się na tę pasjonującą opowieść, wszystkie entuzjastyczne opisy, wspomnienia, momenty triumfu i rozczarowania, wybrzmią z tych kartek niepowtarzalną, charakterystyczną, pełną emocji barwą głosu. Znacie ten głos: głos Zimocha.
Zbigniew HołdysKilka miesięcy przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Rio Tomasz Zimoch odchodzi z pracy w Polskim Radiu. Po 36, a właściwie 38 latach pracy zamyka za sobą drzwi studia radiowego. Książka "Mówi Tomasz Zimoch. Panie... kończ Pan ten mecz" rozpoczyna się opowieścią o kulisach zwolnienia, jednak w dalszej części rozmowy prowadzonej przez Annę Bogusz dotyka miłości do radia, która była i jest motorem napędowym życia zawodowego Tomasza Zimocha. O pracy, przyjaźniach ze sportowcami i kulisach najważniejszych wydarzeń sportowych opowiada z równym zaangażowaniem jak podczas swoich barwnych komentarzy. Książka "Mówi Tomasz Zimoch. Panie... kończ Pan ten mecz" to zapis szczerej rozmowy pełnej anegdot, wzruszeń, która jest niepowtarzalnym zapisem historii sportu, dziennikarstwa i życiowych przygód.
Tomasz Franciszek Ksawery ZimochRocznik '57, skorpion, urodzony w Łodzi. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Sędzia z zawodu, dziennikarz radiowy z powołania. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów radiowych. Autor niespotykanych porównań i wyjątkowo emocjonujących komentarzy. Relacjonował zmagania sportowców podczas IO, mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, mistrzostw świata w pływaniu, kolarstwie czy narciarstwie klasycznym. Autor wielu nagrodzonych reportaży radiowych. W 2009 roku doceniony przez kapitułę Złotego Mikrofonu (radiowego Oscara), który otrzymał za "wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć świat sportu". Zdobywca tytułu Mistrza Mowy Polskiej. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Złotym Krzyżem Zasługi. Do historii przeszły jego fenomenalne transmisje: Turkowi kazał kończyć mecz, Adam Małysz swoim skokiem pobudził niedźwiedzie, Kamil Stoch był rybitwą nurkującą po sardynki, głowa Roberta Lewandowskiego po zdobyciu gola stała się gwiazdą polarną. Szanuje prawo, ma własne zdanie, wielbiciel zagadek kryminalnych, lubi czytać. Grzybiarz, łowi ryby (tylko na spokojnych akwenach), producent nalewek.
Anna Bogusz W pracy dziennikarskiej zajmuje się głównie newsami i polityką. Na przełomie lat 80. i 90, a także w latach 90. dziennikarka Polskiej Agencji Prasowej, później publicystka tygodników "Wprost", "Newsweek", szefowa działów newsowych w "Życiu Warszawy", "Super Ekspressie" i "Dzienniku. Polska. Europa. Świat", zastępczyni redaktora naczelnego Informacyjnej Agencji Radiowej, założycielka Polskiego Radia24, członek Komisji Etyki Polskiego Radia.