Tomek Sowiński & Maciej Sikała - "Amalgamation" Ratusz Staromiejski Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tomek Sowiński & Maciej Sikała - "Amalgamation"

Pamiętacie ostatni autorski album Tomka Sowińskiego? Było to "Synergy" z zespołem Tomek Sowiński & Collective Improvisation Group wydane w.... 2010 roku. Artysta długo kazał nam czekać na kolejny album firmowany swoim nazwiskiem. Było warto!

"Amalgamation" to materiał nagrany wspólnie z Maciejem Sikałą, jednym z najbardziej cenionych saksofonistów w naszym kraju. Obaj muzycy znają się od wielu lat, co sprawia, że na scenie tworzą jeden organizm. Współpracowali razem z wieloma znanymi artystami m.in. z Leszkiem Możdżerem, Leszkiem Kułakowskim czy Piotrem Wojtasikiem. Przez kilkanaście lat występowali razem w zespole Maciej Sikała Trio.

jazz - koncerty w Trójmieście


Materiał duetu jest surowy, oparty na kluczowych elementach: rytmie i melodii. To najstarsze składowe muzyki, które od wieków towarzyszą człowiekowi w jego wędrówce. W muzyce duetu słychać dojrzałość i ogromne doświadczenie. Mimo ograniczonych środków w doborze instrumentarium, duet zaprasza słuchaczy do wielowymiarowej osnowy. Elementy wirtuozerii, wzajemnej interakcji, a także rodzaj transu są w niej odpowiednio wyważone. To opowieść o powrocie do domu. Dawno nie było takiego albumu w Trójmieście.

Wydając "Amalgamation" w Alpaka Records, Tomek Sowiński i Maciej Sikała wykazali się dużą dozą zaufania do młodych trójmiejskich muzyków, niegdyś ich studentów. Połączenie sił dwóch jazzowych pokoleń polegające na wzajemnym wsparciu i wydawniczej współpracy pokazuje kolejny wyjątkowy aspekt tego przedsięwzięcia.

Po koncercie premierowym "Amalgamation", który odbędzie się 29 marca o godz. 19:00 w Sali Mieszczańskiej Nadbałtyckiego Centrum Kultury, zapraszamy na jam session w Café Absinthe.
Takie rzeczy tylko w Trójmieście.

Skład:
Maciej Sikała - saksofon tenorowy oraz sopranowy
Tomek Sowiński - perkusja, inst. perkusyjne
Przed koncertem odbędzie się spotkanie z artystami, które poprowadzi Kamil Wicik (godzina 18.00 - Sala Mieszczańska)

HARMONOGRAM:
18:00 - rozmowa z artystami, prow. Kamil Wicik
19:00 - koncert
20:30 jam session

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 zł
  • Bilet ulgowy
    30 - 40 zł