stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zapraszamy na Warsztaty Muzyczne do Gdyni. Top Music Festival trwa od 19 do 27 lipca 2014r. 9 dni fantastycznej przygody muzycznej w środku lata nad samym morzem

gru 31

wtorek, g. 20:00

Gdańsk,
bilety 1500 zł
lip'25 2-5

środa - sobota

bilety 519 - 1089 zł
Kup bilet
Otwieramy w tym roku klasy: wokalu, gitary, basu i perkusji!!!

jazz - koncerty w Trójmieście


Czeka na Was rewelacyjna grupa 13 wykładowców!!!!
Krystyna Stańko, Jacek Królik, Robert Luty, Piotr Żaczek, Zbigniew Man z zespołu Roan, Marcin Skrzypczak, Dr Ewa Rafałko, Karina Marszałek, Anna Krawczykowska, Sławomir Dumański, Tomasz Imienowski, Sebastian Ślusarczyk, Grzegorz Choszcz.

Szczegóły na stronie:
www.topmusicfestival.pl

Zapisujcie się póki jeszcze są miejsca

Nasza Kadra:


Krystyna Stańko jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Ma na swoim koncie liczne nagrody m.in Nagrodę im. Anny Jantar, I miejsce Debiuty Opole, I Nagroda na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, nominacje do nagrody Fryderyka w kategorii Jazzowy Album Roku. Jej płyty za każdym razem zyskują uznanie krytyków i publiczności. Koncertowała na wielu festiwalach w kraju i zagranicą: m.in. w Szwecji, Niemczech, Rosji, Norwegii... Jej ostatni, siódmy album "Kropla Słowa", który jest połączeniem muzyki jazzowej z piękną polską poezją zebrał świetne recenzje i został Albumem Roku według czytelników czasopisma Jazz Forum. Wokalistka zdobyła także Pomorską Nagrodę Artystyczną za tę płytę. Od 2012 roku, w każdą niedzielę, Krystyna prowadzi w Radiu Gdańsk swoją autorską audycję, za którą otrzymała prestiżową nagrodę Osobowość Radiową Radia Gdańsk. Jest także wykładowcą śpiewu jazzowego i rozrywkowego Akademii Muzycznej w Gdańsku.


Piotr Żaczek - Muzyk sesyjny, kontrabasista i gitarzysta basowy. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Członek zespołu Poluzjanci. Nagrał ponad 100 płyt jako muzyk sesyjny i współpracował z czołówką polskich gwiazd muzycznych (m.in. Ewa Bem, Edyta Górniak, Mietek Szcześniak, Ewa Małas Godlewska & Jose Cura, Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska, Urszula, Smolik, Anita Lipnicka, Kasia Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny, Halina Frąckowiak) oraz z wieloma zagranicznymi artystami (m.in. Gordon Haskell, Jim Beard, Dean Brown, Didier Lockwood, José Carreras). Aktualnie współpracuje z Anią Szarmach i Kayah. Oprócz tego w 2006 roku wydał swoja pierwszą solową płytę - Mutru. W 2009 roku wydał swoją drugą płytę - Balboo.


Jacek Królik - gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. Absolwent Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite. Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko, Andrzejem Sikorowskim, Ewą Bem. Od 1997 r. na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Jest współzałożycielem zespołu Brathanki i współautorem największych sukcesów grupy, w której grał do roku 2009. Współpracuje też z krakowskim środowiskiem jazzowym, występując m.in. w zespole Kreszendo. Wraz z legendarnym gitarzystą Ryszardem Sygitowiczem i Mietkiem Jureckim, od wielu lat tworzy zespół Giganci Gitar. Od roku 2008 Jacek prowadzi swój autorski projekt "Królik", w skład którego wchodzą wybitni krakowscy artyści młodszego pokolenia. Jest autorem muzyki do komedii Juliusza Machulskiego "Ile waży Koń Trojański''. Jest współtwórcą gitarowego projektu Rock Loves Chopin II, w którym grają wybitni polscy instrumentaliści Marek Raduli i Ryszard Sygitowicz. Należy do klubu towarzyskiego " Śrubki" multiistrumentalisty i kompozytora Michała Jurkiewicza. Jest kierownikiem muzycznym w zespole Haliny Mlynkovej. W swoim dorobku artysta posiada około sto dwadzieścia nagranych płyt. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w plebiscytach branżowych pism muzycznych.


Robert Luty jest jednym z czołowych perkusistów sesyjnych w Polsce. Nagrał ponad 120 płyt z wieloma czołowymi artystami. Rozpoczął swoją edukację muzyczną w wieku zaledwie 6 lat. Absolwent Wydziału Jazzu przy ulicy Bednarskiej. Nie boi się żadnej stylistyki muzycznej czego potwierdzeniem jest dużą różnorodność stylistyczna płyt w powstawaniu których brał udział. Wysoki profesjonalizm w przygotowaniu i nagraniach studyjnych stawia go w czołówce najczęściej nagrywanych bębniarzy w Polsce. Jak sam twierdzi zdecydowanie bardziej ceni feeling i dobrą energię w utworach, a niżeli sterylne i pozbawione energii podkłady. Z zamiłowania kierowca rajdowy, posiadający licencję międzynarodową. Regularnie współpracuje z Kayah, zespołem Poluzjanci a także z Dorotą Miśkiewicz oraz Anną Szarmach oraz programie the "Voice of Poland".


Zbigniew Man ROAN - współpraca z mediami, kontrakty z wytwórnią ROAN powstał w 1991 roku w Solcu Kujawskim, w tym samym roku zadebiutował na Festiwalu w Jarocinie, którego został laureatem. Sukces ten, był początkiem ponad 20 letniej kariery grupy. W 1996 roku, ROAN nagrał jeden ze swoich największych przebojów pt.: "Ten zimowy czas". Utwór nagrany z gościnnym udziałem Andrzeja Piasecznego, Fiolki Najdenowicz, DeSu oraz Nazara otworzył grupie drogę do popularności medialnej. Kolejne single ROANU cieszyły się ogromnymi sukcesami na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych, w tym m.in. w Liście Przebojów "Trójki", czy popularnym w latach 90-tych programie telewizyjnym "30 Ton - Lista, Lista"emitowanym przez TVP2. W roku 2001 zespół z singlem "Majkrofon" zakwalifikował się do Konkursu Premier w Opolu zdobywając doskonałe recenzje. Od sześciu lat zespół odnosi spektakularny sukces w Chinach ciesząc się tam statusem międzynarodowej gwiazdy. Na przełomie marca i kwietnia 2012 roku ROAN odbył przełomową w swojej karierze trasę koncertową, podczas której towarzyszyła mu największa chińska telewizja publiczna CCTV. Chińska prasa przyrównuje sukces i popularność zespołu ROAN do kariery The Beatles, mówiąc o panującej ROANOMANII. Ponad 1000 koncertów Roan zagrał również w Stanach Zjednoczonych, Holandii, Niemczech, Francji i Włoszech.

Grupa w swoim dorobku posiada ponad 20 teledysków, które wielokrotnie nominowane były do prestiżowej nagrody Yach Film Festival.

DYSKOGRAFIA:
- Ogień (1994, SPV Poland)
- Cukier (1996, Zic Zac)
- Denis Rodman Club (1998, BMG)
- Przez cały dzień, przez cały czas (2001, Pomaton EMI)..


Marcin Skrzypczak - gitarzysta, pieśniarz, kompozytor i autor tekstów. Muzyka - w całości autorska, można by powiedzieć - minimalistyczna, z gitarą klasyczną w roli głównej. Śpiewa do wierszy współczesnych poetów, m. in. Ewy Lipskiej, Adama Ochwanowskiego, Janusza Stanisława Pasierba, Zbigniewa Joachimiaka, jak również własnych tekstów.

I nagroda podczas Ogólnopolskiego Festiwalu "Poetycka Dolina" w Warszawie (2006)
Nagroda specjalna im. Józka Kanieckiego dla indywidualności muzycznej 35 Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Studenckiej "BAZUNA" w Elblągu oraz Nagroda Publiczności (2007)

I nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagroda Towarzystwa "Polonia" w Monachium podczas Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" w Kołobrzegu; (2007)
Grand Prix podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej oraz Poezji Śpiewanej "Wrzosowisko" w Kędzierzynie Koźlu (2007)
I nagroda podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej "Łykend" we Wrocławiu (2008)
I nagroda podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Wojtka Belona w Busku Zdroju (2008)
II nagroda podczas Ogólnopolskiech Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję" w Olsztynie (2013)

Program

19.07 (Sobota)
12:00 - spotkanie organizacyjne
16:00-18:00 - zajęcia w klasach
Zajęcia dla wokalistów prowadzi Karina Marszałek
Zajęcia dla gitarzystów prowadzi Grzegorz Choszcz
Zajęcia dla basistów prowadzi Tomasz Imienowski
Zajęcia dla perkusistów prowadzi Sławomir Dumański
20:00 - Koncert wokalistów Top Music Festival

20.07 (Niedziela)
11:00-14:00 - Workshop - "Public Relations czyli jak współpracować z mediami i wytwórniami płytowymi" prowadzi Zbigniew Man ROAN
15:00-18:00 - zajęcia COMBO - podział materiałów muzycznych, omówienie koncertu finałowego Prowadzi Karina Marszałek, Sebastian Ślusarczyk
20:00 Koncert Mrs Marshall w Klubie Festiwalowym + jam session

21.07 (Poniedziałek )
11:00-14:00 zajęcia w klasach

Zajęcia dla wokalistów prowadzi Krystyna Stańko
Zajęcia dla gitarzystów prowadzi Jacek Królik
Zajęcia dla basistów prowadzi Piotr Żaczek
Zajęcia dla perkusistów prowadzi Robert Luty
16:00-18:00 zajęcia w klasach
Zajęcia dla wokalistów prowadzi Krystyna Stańko
Zajęcia dla gitarzystów prowadzi Jacek Królik
Zajęcia dla basistów prowadzi Piotr Żaczek
Zajęcia dla perkusistów prowadzi Robert Luty
20:00 - jam session w Klubie Festiwalowym z udziałem Jacka Królika, Piotra Żaczka i Roberta Lutego

22.07 (Wtorek)
11:00-14:00 zajęcia w klasach
Zajęcia dla wokalistów prowadzi Krystyna Stańko
Zajęcia dla gitarzystów prowadzi Jacek Królik
Zajęcia dla basistów prowadzi Piotr Żaczek
Zajęcia dla perkusistów prowadzi Robert Luty
16:00-18:00 zajęcia w klasach
Zajęcia dla wokalistów prowadzi Krystyna Stańko
Zajęcia dla gitarzystów prowadzi Jacek Królik
Zajęcia dla basistów prowadzi Piotr Żaczek
Zajęcia dla perkusistów prowadzi Robert Luty
20:00 - jam session w Klubie Festiwalowym z udziałem Jacka Królika, Piotra Żaczka i Roberta Lutego

23.07 (Środa)
10:00-11:00 worskshop
11:00-14:00 - zajęcia w klasach:
Zajęcia dla wokalistów prowadzi Anna Krawczykowska
Zajęcia dla gitarzystów prowadzi Grzegorz Choszcz
Zajęcia dla basistów prowadzi Tomasz Imienowski
Zajęcia dla perkusistów prowadzi Sławomir Dumański
16:00-18:00- zajęcia COMBO, prowadzą wykładowcy
20:00 - Recital Skrzypczaka + Jam Session z udziałem wykładowców

24.07(Czwartek)
10:00-12:00 - workshop Marcin Skrzypczak - "kompozycja, tworzenie, kreatywność i logiczne myślenie czyli jak napisać piosenkę?"
12:00-14:00 - zajęcia w klasach:
Zajęcia dla wokalistów prowadzi Skrzypczk
Zajęcia dla gitarzystów prowadzi Grzegorz Choszcz
Zajęcia dla basistów prowadzi Tomasz Imienowski
Zajęcia dla perkusistów prowadzi Sławomir Dumański
16:00-18:00 -zajęcia Combo, prowadzą wykładowcy
Wieczór WOLNY

25.07 (Piątek)
10:00-11:00 - workshop
11:00-14:00 Combo - próba do festiwalu
Zajęcia dla wokalistek - przygotowanie chórków do festiwalu
18:00-21:00 - Koncert próbny -w Klubie Festiwalowym + Jam Session

26.07 (Sobota)
9:00 - próby
10:00 - otwarcie oficjalne festiwalu
10:00-14:00 - przesłuchania
19:00 próby koncertu uczestników warsztatów + galowy festival
27.07 (Niedziela)
12:00 - spotkanie pożegnalne


Szczegóły na stronie:
www.topmusicfestival.pl
lub pod nr telefonu 507-140-719

Informacja o biletach

Cennik:

Instrument - 800 zł
Wokal - 1000 zł

Klasa wokalu
Wpisowe- 500 zł
Koszt warsztatów (bez noclegów i wyżywienia) - 1000 zł
Koszt warsztatów z noclegiem i wyżywieniem - 1700 zł
na konto: ING nr 69 1050 1764 1000 0091 4349 4681 (Fabryka Wokalu)

Klasy instrumentów ( gitara, bas, perkusja)
Wpisowe- 400 zł
Koszt warsztatów (bez noclegów i wyżywienia) - 800 zł
Koszt warsztatów z noclegiem i wyżywieniem - 1500 zł
na konto: ING nr 69 1050 1764 1000 0091 4349 4681 (Fabryka Wokalu)
Promocja dla zespołów: przy zapisie zespołu/grupy muzycznej zniżka 10%
Promocja nie obejmuje usługi noclegowej i wyżywienia.

Pozostała część kwoty do 20.06.2014
Ubezpieczenie NW we własnym zakresie -obowiązkowe