stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Top Music Festival -9 dniowe warsztaty muzyczne i festiwal indywidualnosci muzycznych

Zapraszamy do udziału w warsztatach muzycznych - Top Music Festival, który odbędzie się 18-26.08.2012.

cze'25 15

niedziela

Słupsk,
bilety 200, 300, 350 zł
lip'25 2-5

środa - sobota

bilety 519 - 1089 zł
Kup bilet
szczegóły na stronie www.topmusicfestival.pl
warsztaty są odpłatne

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Wykładowcy
wokal: Grażyna Łobaszewska
Krystyna Stańko
Prof.Jadwiga Gałęska-Tritt
gitara: Jacek Królik
bas: Paul Rutschka
perkusja: Grzegorz Sycz


Podczas Top Music Festival wystąpią:
18.08.2012 godz. 20.00 Koncert popisowy wokalistek Top Music Festival- Koncert powitalny
20.08.2012 godz. 20.00 Koncert Elek3city i jam session z udziałem Jacka Królika
21.08.2012 godz. 20.00 Koncert Mrs. Marshall i jam session z udziałem Jacka Królika
22.08.2012 godz. 20.00 Koncert 2FISH
24.08.2012 godz. 20.00 Koncert uczestników i wykładowców Top Music Festival


Grażyna Łobaszewska - wokal
Jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, kompozytorek i autorek wielu śpiewanych przez siebie utworów. Prowadzi zajęcia z emisji głosu a także interpretacji piosenki. Od 1997 do1999 roku prowadziła Studium Piosenki w Gdańsku. W latach 2001-2002 była wykładowcą w Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie a także Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od 1998 roku do 2003 prowadziła warsztaty wokalne organizowane przez Centrum Animacji Kultury przy Ministerstwie Kultury i Sztuki.

Prof. Jadwiga Gałeska-Tritt - wokal
Profesor Jadwiga Gałęska-Tritt jest absolwentką Wydziału Wokalnego i Wydziału Wychowania Muzycznego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej (obecnie Akademii Muzycznej) im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Jej aktywność w młodzieżowym środowisku muzycznym Poznania lat sześćdziesiątych, zwróciła uwagę wielkich kreatorów kultury, wspaniałych muzyków, dyrygentów i pedagogów takich, jak: prof. Edmund Maćkowiak, prof. Stefan Stuligrosz, dr Jerzy Młodziejowski, prof. Witalis Dorożała, prof. Stanisław Krukowski, prof. Jerzy Zabłocki. Jako młoda artystka, śpiewaczka i dyrygentka działała na wielu płaszczyznach muzycznej sztuki, dyrygując i pracując z zespołami rówieśników, organizując audycje muzyczne dla młodszych dzieci, śpiewając odpowiedzialne partie na estradach filharmonii, w kraju i zagranicą, nagrywając do radia i dokonując wielu premierowych wykonań utworów współczesnych polskich kompozytorów.

Krystyna Stańko - wokal
Wokalistka obdarzona niezwykle oryginalnym, zmysłowym głosem, swobodnie poruszająca się w różnych estetykach muzycznych. Kompozytorka, autorka tekstów, gitarzystka, pedagog.Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Współpracowała z krakowską formacją bluesową Dekiel, z którą odbyła trasę koncertową po Niemczech i wystąpiła m.in. na festiwalu Rawa Blues. Podczas studiów założyła własny zespół złożony z czterech kobiet o nazwie For Dee, którego była gitarzystką i wokalistką, a także autorką muzyki i tekstów. Pomysł założenia żeńskiej grupy okazał się na tyle trafiony, że zaowocował zdobyciem głównej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Udział w konkursie Debiuty - Opole zakończył się również zdobyciem I-go miejsca, a Krystyna Stańko otrzymała nagrodę im. Anny Jantar oraz specjalną nagrodę za najlepszy utwór konkursu

Jacek Królik - gitara
Karierę gitarzysty rozpoczął w zespole Dekiel, który przyniósł jemu i innym muzykom grającym w tym zespole dużą popularność[5]. W 1986 roku był współtwórcą zespołu Chłopcy z Placu Broni, który w 1987 roku zakwalifikował się do finału Festiwalu w Jarocinie. Na początku lat 90. nagrywał jako muzyk sesyjny. W 1993 roku współpracował z zespołem Lombard, z którym nagrał album Afryka, a następnie z Urszulą. Udzielał się także w zespole Tilt. W 1994 roku poznał Grzegorza Ciechowskiego, z którym w 1996 roku nagrywał płytę OjDADAna. Ponadto w tym czasie współpracował z Justyną Steczkowską, Renatą Przemyk i Krzysztofem Antkowiakiem. W 1995 roku społecznie nagrał gitary na płycie pt. "Nadzieja" z zespołem Zmartwychwstańcy z WSD Zmartwychwstańców w Krakowie.

Sławomir Drywa - intrumenty klawiszowe
Pianista jazzowy, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracował z takimi muzykami jak Emil Kowalski , Janusz Mackiewicz, Piotr Lemańczyk, Tomasz Sowiński , Irek Wojtczak, Justyna Steczkowska , Misza Hairulin , Olo Walicki.

Grzegorz Sycz jr - perkusja
Muzyk, kompozytor, pedagog, aranżer. Grę na perkusji rozpoczął w wieku lat 4. Absolwent Folkwang Hochschule Essen BRD. Najlepiej czuje się w stylistyce jazz-funk, fusion i modern jazz. Wspólpracował m.in. z muzykami takimi jak Ian Gillan (Deep Purple), Angus Tomas Bangus, Franz Hauzinger, Hans-Peter Salentin, Gilda Razzani, John Goodman, Leszek Możdżer, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Leszek Żądło, Jarosław Śmietana, Paweł i Krzysztof Ścierańscy oraz z grupą SBB: Józefem Skrzekiem, Apostolisem Anthimosem. Obecnie koncertuje z Gosia Szmuda Band (Jazz Dla Dzieci), Special Jazz Sextet, Elec-Tri-City, John C.Marshall, Gregory Gaynair.

Paul Rutschka - bas
Rodowity Gdańszczanin wychowany w Hamburgu, basista Paul Rutschka jest członkiem wielu zespołów. Uprawia style od funk soul i hip-hop po tradycyjny i współczesny jazz. Jest laureatem Niemieckiego Konkursu Jazzowego Młodzieży 2005. Potem występował na festiwalach i scenach w całych Niemczech. W tym samym roku Paweł przeniósł się do Amsterdamu, aby studiować na gitarze basowej w Konserwatorium w Amsterdamie, gdzie uzyskał swój dyplom. Od początku 2000 roku Paul skupia się również na nagrywaniu muzyki i produkcji w jego własnym studio nagrań w Amsterdamie. Ostatnie prace jako producent obejmują album "Primavera" zespolu Mundo Sol, album "Just Braggin" zespolu "The Brag Pack" oraz album Krystyny Stańko pt. "Secretly", który otrzymał 5/5 gwiazdek w Jazz Forum i trafił na szczyty 3 z polskich list przebojów jazzowych.


FESTIVAL INDYWIDUALNOŚCI MUZYCZNYCH:

Regulamin Festiwalu Indywidualności Muzycznych 2012

1.Organizator - Fabryka Wokalu
ul.Powstania Wielkopolskiego 86 , 81-470 Gdynia
2.Miejsce Festivalu - Klub Muzyczny Ucho, ul. Św. Piotra 2 ,
81-001 Gdynia
3.Termin Festiwalu - 25 sierpnia 2012 r.
Cele festiwalu:
Głównym celem festivalu jest prezentacja dorobku artystycznego wokalistów, zespołów z ciekawym, niekonwencjonalnym pomysłem na siebie. Podkreślenie roli, jaką w polskiej muzyce odgrywają ludzie z pasją, wytrwali,odważni, nie bojący się eksperymentów a zarazem
dysponujący wysokim kunsztem muzykalności i kreatywności.

4.Warunki udziału:
1.Do konkursu może przystąpić każdy wokalista, zespół bez limitu wieku.
2.Warunkiem udziału w konkursie jest:
a)przesłanie karty zgłoszenia w terminie do 17.08.2012
na adres: Fabryka Wokalu
ul.Powstania Wielkopolskiego 86
81-470 Gdynia
z dopiskiem: Top Music Festival
lub mailem na adres: karina@fabrykawokalu.pl
b)prezentacja dwóch piosenek przy akompaniamencie lub z półplaybackiem ( druga na życzenie jurry)
-akompaniament winien być przygotowany we własnym zakresie, na płycie CD w formacie Audio (wave) lub mp3,
-mile widziane kompozycje własne lub ciekawe aranżacje piosenek popularnych szeroko pojętej muzyki rozrywkowej
-czas wykonania piosenki nie powinien przekraczać 4 minuty
c)akredytacja w konkursie wynosi 30 złotych od podmiotu artystycznego płatna w dniu festivalu 25.08.2012 - zapisy od godziny 10.00 w Klubie Ucho Gdynia

5.Kryteria oceny i jurry:
Jury powołują Organizatorzy festiwalu, które oceniać będzie: warunki głosowe, dobór repertuaru, interpretację utworów, ogólny wyraz artystyczny, muzykalność, poprawność pod względem językowym, pomysł i kreatywność oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne.
Decyzje Jury są ostateczne i nieodwołalne,
Wszelkie wątpliwe sprawy rozstrzyga organizator.

6.Nagrody:
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa, natomiast laureaci I, II, III miejsca we wszystkich kategoriach także nagrody finansowe lub rzeczowe. Dla najlepszego wykonawcy przyznana będzie nagroda GRAND PRIX Festivalu Indywidualności Muzycznych w wysokości 2000 zł ufundowana przez Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka. Jury i organizator zastrzega sobie prawo innego podziału nagród. Nieobecność podmiotu wykonawczego, który zostanie nagrodzony przez jurry podczas koncertu laureatów jest jednoznaczny z dyskwalifikacją i przejściem nagrody na poczet miejsc kolejnych.

7.Zasady Ogólne:
-Organizatorzy zapewniają sprzęt nagłaśniający, odtwarzacz CD i mp3
-W przypadku chęci wykupienia posiłków i noclegów należy zgłosić się do dnia 17.08.2012 telefonicznie pod nr: 507-140-719 Karina Marszałek
-Finał imprezy odbędzie się 25 sierpnia 2012 roku o godz.19:00
w Klubie Ucho, ul.Św. Piotra 2, Gdynia
-Lista kolejności prezentacji uczestników będzie ogłoszona do dnia 25 sierpnia o godzinie 10.00.
-Szczegółowych informacji udziela Karina Marszałek tel: 507-140-719
-Ostateczna interpretacja przepisów regulaminu należy do organizatora.

Organizator
Karina Marszałek
Fabryka Wokalu