Wśród prowadzących znaleźli się: Natalia Przybysz, Grażyna Łobaszewska, Wojtek Pilichowski, Tomasz Łosowski, Tadeusz Dąbrowski, Tomasz Lipski, Karina Marszałek, Julita Zielińska, Paweł Pionk i Sławomir Dumański.
festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście
W trackie warsztatów cykl koncertów oraz jam session. 23 lipca odbędzie się Festiwal Indywidualności Muzycznych.
Plan Warsztatów Top Music 201711.00-14.00 warsztaty
16.00-18.00 warsztaty
20.00 koncerty i jam session
Wyjątkiem są ( 15.07 - dzień przyjazdu, 22.07 - dzień prób, 23.07 - dzień koncertu, 24.07- dzień wyjazdu).
W programie zajęcia wokalne - emisja głosu , interpretacja, dykcja , harmonia, warsztat aktorski, śpiewnie zespołowe na podstawie podanego wcześniej materiału ( muzyka świata), praca z tekstem, zajęcia indywidualne dla wokalistów - praca nad materiałem indywidualnym do przesłuchania
Festiwalu Indywidualności Muzycznych-
prowadzą: Prof. dr hab. Piotr Baron, Karina Marszałek, Julita Zielińska i Tomasz Lipski.
W programie zajęć wokalno-instrumentalna : przygotowanie instrumentalnych aranżacji na Koncert Finałowy, praca w zespole, warsztat kreatywny - tworzenie muzyki + tekst + aranż wraz z prezentacją podczas Festiwalu Indywidualności Muzycznych -
prowadzą Paweł Pionk i Wojtek Pilichowski.Do tego dla instrumentalistów i wokalistów zajęcia Masters:
praca z tekstem - pisanie tekstów i kompozycja
rytm - praca z bębniarzem (instrumenty egzotyczne)
Loopstacja - praca wokalistów i instrumentalistów z looperem
23 lipca w klubu Ucho odbędzie się Koncert Finałowy Top Music.
WARSZTATY MUZYCZNE: GDYNIA - WYKŁADOWCY
Paulina Przybysz - wokal masterclass
Polska piosenkarka i autorka tekstów. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Paulina Przybysz znana jest przede wszystkim z występów w zespole Sistars, w którym śpiewała wraz z siostrą Natalią w latach 2001-2006, 2011 i 2012-2013[3]. Wraz z grupą nagrała m.in. dwa albumy studyjne Siła sióstr (2003) oraz A.E.I.O.U. (2005). Cieszące się znaczną popularnością w kraju nagrania formacji przysporzyły piosenkarce popularności, a także licznych nagród i wyróżnień, w tym m.in. Fryderyki i Superjedynkę. Po 2006 roku podjęła solową działalność artystyczną. 11 lutego 2008 ukazała się solowa płyta Pauliny pod pseudonimem Pinnawela, zatytułowana Soulahili. W 2009 roku wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku HIP-HOP / R & B. 14 marca 2011 roku ukazał się drugi album solowy piosenkarki zatytułowany Renesoul. W 2012 roku wraz z siostrą Natalią wzięła udział w drugiej edycji programu Bitwa na głosy emitowanego na antenie stacji telewizyjnej TVP2 Absolwentka XL Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie i Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w klasie wiolonczeli. Współwłaścicielka wydawnictwa muzycznego oraz studia nagrań Penguin Records.
Grażyna Łobaszewska - jurry festiwalowe
Jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, kompozytorek i autorek wielu śpiewanych przez siebie utworów. Prowadzi zajęcia z emisji głosu a także interpretacji piosenki. Od 1997 do1999 roku prowadziła Studium Piosenki w Gdańsku. W latach 2001-2002 była wykładowcą w Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie a także Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od 1998 roku do 2003 prowadziła warsztaty wokalne organizowane przez Centrum Animacji Kultury przy Ministerstwie Kultury i Sztuki.
Porf. dr hab. Piotr Baron - masterclass
Profesor nadzwyczajny, Doktor habilitowany, certyfikowany coach, Praktyk NLP, certyfikowany terapeuta dźwiękiem (Certyfikat Peter Hess Institut w Uenzen / Niemcy), trener, specjalista emisji głosu (Podyplomowe Studium Emisji Głosu). Prowadził w latach 1992-1994 chór Filharmonii Opolskiej. Jest dyrygentem i dyrektorem artystycznym Nysa Gospel Choir. Dyrygował oratorium Święty Piotr Janusza Kohuta oraz Hip-hOpery Szczęśliwi ludzie, które odbyło się w Teatrze w Bielsku-Białej 4 czerwca 2007 roku.Jest pomysłodawcą i organizatorem Śląskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, promującego zdolną śląską młodzież. W tym celu pozyskał do współpracy wielu cenionych artystów, takich jak m. in. Andrzej Rybiński, Jacek Wójcicki, Krystyna Prońko, Aleksandra Chodak. Jako pierwszy nagrał płytę z "Mszą Koronacyjną" J. Elsnera. Współpracuje także z wieloma artystami wykonującymi muzykę klasyczną z kraju i z zagranicy. Wśród wielu m.in. z Piotrem Kusiewiczem, Ingrid Kremling, Elżbietą Towarnicką, Leszkiem Skrla, Piotrem Lempą i in. Od wielu lat prowadzę zajęcia dla dyrygentów chórów, m. in. w ramach programu "Śpiewająca Polska". Jest jurorem na wielu konkursach chóralnych. Jest także autorem licznych publikacji naukowych, haseł encyklopedycznych, artykułów o tematyce muzycznej. Od 2008 roku jestem zastępcą dyrektora Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej i wykładowcą emisji głosu i prowadzenia zespołów oraz historii muzyki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Jest dyrygentem chóru Instytutu Jazzu.Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa im. Carla Orffa w Warszawie, członkiem International Society for Music Education, prezesem Towarzystwa Muzycznego im. J. Elsnera.
Wojtek Pilichowski - bas - masterclass
Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994. Do tej pory wydał ich osiem (nakład wszystkich przekroczył 80.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio jak i DVD. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej - w sumie kilka milionow nośników i kilka tysięcy koncertów. Wojtek jest także uznanym wykładowcą gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce. Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu "Gitara i Bas" siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe. Od 2005 roku gości na festiwalach: Euro Bass Day (Italy), European Bass Day (Germany), UK Bass Day, Bass Player Live (USA). Na pokazy i koncerty zapraszany jest od Ałmaty do Los Angeles. W 2002 Wojtek oparł swoje brzmienie na wzmacniaczach Ashdown. Aktualne składy w których pracuje Wojtek Pilichowski: Pilichowski Band,PiR2,Jan Bo,Rock Loves Chopin,Music Master: Chopin, CichoĹ"ski - Pilichowski Quartet. W marcu 2010 roku ukazała się nowa, studyjna płyta Wojtka pod tytułem :"Fair of Noise". Jest to jego dziewiąty, solowy album. Ukazaniu się płyty towarzyszyła trasa koncertowa obejmująca ok. 50 koncertów w całym kraju. W marcu 2011 roku planowana jest premiera koncertowej płyty Wojtka â€" jest to rejestracja koncertu, który odbył się w studio im. Agnieszki Osieckiej Programu Trzeciego Polskiego Radia. Płyta objęta została patronatem PR3 PR. Wydawcą jest Polskie Radio.
Karina Marszałek - wokal
- wokalistka kabaretowa-pedagog, eksperymenty i wszystkie morale bez zasad muzycznych to jej domena. Wokalistka zespołu Mrs Marshall. W wieku 17 lat podjęła naukę u Elżbiety Zapendowskiej, a wieku 21 lat u Krystyny Stańko. Obecnie absolwentka Akademii Muzycznej na kierunku Emisja Głosu u Prof. Jadwigi Gałęski -Tritt. Założycielka Fabryki Wokalu organizatorka takich imprez jak: Top Music Festival, Festiwal Piosenki Zimowej w Lęborku, Koncertu Kolęd i Koncert Być Kobietą Fabryki Wokalu. Wśród swoich wychowanków ma wielu wokalistów, laureatów konkursów i festiwali szczebla ogólnopolskiego oraz uczestników programów takich jak: X-Factor, Must Be The Music oraz Mam Talent. Od 2013 roku pracuje jako nauczyciel w Teatrze Muzycznym w Gdyni w zakresie edukacji dla dzieci i młodzieży Teatru Junior. Od 2012 roku współpracuje z TVP 2 przy produkcji Koncertu Kolęd "Cała Polska Śpiewa Kolędy" oraz z Telewizją POLSAT przy produkcji "Gala Polsatu".
Julita ZIelińska - wokal
Julita Zielińska - młoda artystka, kompozytorka, wokalistka. Uczestniczka wielu festiwali oraz prestiżowych konkursach.Uznana przez takich artystów jak Mela Koteluk, Katarzyna Nosowska, Fisz czy Grażyna Łobaszewska. Nagordzona podczas Spotkań Zamkowych w Olsztynie przez Dyrektoa Muzeum Piosenki w Opolu. Swój warsztat doskonaliła u Kariny Marszałek, Natalii Przybysz, Mieczysława Szcześniaka, Krystyny Stańko, Grażyny Łobaszewskiej, Wojtka Pilichowskiego. Można usłyszeć ją na scenach Trójmiejskich, gdzie występuje z autorskim materiałem. Jej specjalność to kreatywne myślenie w zakresie muzycznym, przekraczanie granic oraz tworzenie muzyki z niezbędnym dystansem, ale również sporą dozą emocjonalności.
Paweł Pionk- gitara basowa
Basista, kompozytor, producent i DJ. Uczęszczał do Akademii Pomorskiej w Słupsku w kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, gdzie grał w big bandzie u Leszka Kułakowskiego. Grał z zespołach jazzowych, soulowych, popowych, rockowych oraz jako Dj z gitarą basową w klubach w polsce i za granicą. Zafascynowany home recordingiem, nowymi brzmieniami i muzyką elektroniczną. Obecnie realizuje solowy projekt jako Paul Jazzy.
Sławomir Dumański - perkusja
muzyk, perkusista. Swoją przygodę z bębnami rozpoczął od warsztatów perkusyjnych prowadzonych przez wybitnego bębniarza Jacka Pelca. Inspirowany muzyką jazz, blues, funk, rock. Od lat zafascynowany grą na instrumentach latynoskich, m.in. timbale, caixa, surdo, repinique. Członek kilku trójmiejskich formacji. Od dziecka zagorzały fan zespołu Queen
Tomasz Lipski-tekst i rytm
Poeta, muzyk, aktor, dee jay, animator kultury. Członek Zarządu Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki "Jeden Świat" w Sopocie, w którym to prowadził spotkania i warsztaty poetyckie. Członek zespołu Ikenga Drummers. W 2005 r. wydał wraz zespołem płytę p.t."Lustereczko". Współzałozyciel zespołu Lipi & Czemuś, z kórym wydał płytę "Więzień miłości".Brał udział w wielu projektach muzycznych i teatralnych m. in. z Krzysztofem Pajką utwór nagrany dla pisma "Machina" z cyklu "Pepsi faza" 2001 r. z zespołem "Mordy" na płycie "Antrology" 2004 r. a także z zespołem Na Bani "W górach". Jest współtwórcą niezależnego Teatru LipZezRew z którym ma na koncie kilka przedstawień m.in.: "Niejaki piórko" wg. Henriego Michaux, "Kobieta z wydm", "Ciało w naprawie". Ma na swoim koncie cztery książki poetyckie. Publikował w prasie lokalnej oraz w pismach literackich w kraju. Jest laureatem wielu konkursów poetyckich. Wiersze prezentował w Radiu Gdańsk, Eska Nord, Radiu Arnet.
Tadeusz Dąbrowski - kretaywna praca z tekstem
Poeta, eseista, krytyk, redaktor dwumiesięcznika literackiego "Topos". Dyrektor artystyczny festiwalu Europejski Poeta Wolności. Publikował m.in. w: "Tygodniku Powszechnym", "Polityce", "Gazecie Wyborczej", "Zeszytach Literackich", "Chimerze", "Twórczości", "Odrze", "Res Publice Nowej" oraz w prasie zagranicznej (wybór): w "The New Yorker", "Paris Review", "American Poetry Review", "Boston Review", "Agni", "Ploughshares", "Harvard Review", "Tin House", "Poetry Daily", "Guernica", "The Common", "Poetry International", "Crazyhorse", "Arc Poetry Magazine", "Poetry Review", "Poetry London", "The Reader", "Shearsman", "Other Poetry", "Poetry Ireland", "Poetry Wales", "Frankfurter Allgemeine Zeitung", "Neue Zürcher Zeitung", "Akzente", "Sprache im technischen Zeitalter", "manuskripte", "Lichtungen". Stypendysta Literaturhaus Zürich (2016), Yaddo (USA, 2015), Omi International Arts Center (USA, 2013), Vermont Studio Center (2011), Literatur Lana (2011), Internationales Haus der Autoren Graz (2008), Ministra Kultury RP (2007, 2010), Literarisches Colloquium Berlin (2006, 2012), Marszałka Województwa Pomorskiego (2005, 2008, 2013), Miasta Gdańska (2013, 2016) oraz Baltic Centre for Writers and Translators (Visby, 2004, 2010). Laureat Horst Bienek-Preis (2014), Nagrody Literackiej m.st. Warszawy (2014), Nagrody Kościelskich (2009), Hubert-Burda-Preis (2008), nagrody Splendor Gedanensis (2007), Nagrody Artystycznej GTPS (2007), Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców (2002). Nominowany do Nagrody Literackiej NIKE (2010) i telewizyjnej Nagrody "Pegaza" (2002). Od Tadeusza Różewicza otrzymał Nagrodę Fundacji Kultury Polskiej (2006). Uczestniczył w wielu spotkaniach autorskich i festiwalach w Polsce i na świecie (m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Szwecji, Danii, Słowenii, Serbii, Rumunii, Gruzji, Indiach, we Włoszech, na Ukrainie, Litwie, Łotwie oraz Cyprze). Tłumaczony na ponad dwadzieścia języków. Autor książek poetyckich: Wypieki (1999), e-mail (2000), mazurek (2002), Te Deum (2005, 2008), Czarny kwadrat (2009), Pomiędzy (2013) oraz Środek wyrazu (2016). Opublikował także powieść pt. Bezbronna kreska (2016). Wybory jego wierszy ukazały się w Niemczech (Schwarzes Quadrat auf schwarzem Grund, 2010 - 6. miejsce w prestiżowym rankingu SWR-Bestenliste; Die Bäume spielen Wald, 2014 - rekomendacja Lyrik-Empfehlungen), Stanach Zjednoczonych (Black Square, 2011), na Ukrainie (Чорний квадрат, 2013), w Czechach (Černý čtverec, 2015), Estonii (Te Deum, 2015) i Hiszpanii (Te Deum, 2016). Redaktor Antologii wierszy 1976-2006. Poza słowa (2006). Mieszka w Gdańsku.