stat
Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na coroczne zaduszki bluesowe. 
Gwiazdą tegorocznych zaduszek bluesowych będzie zespół Torlilla.

blues / soul - koncerty w Trójmieście


TORTILLA to zespół doskonale znany z dokonań bluesowych, reprezentujący, jako jedna z nielicznych grup w Polsce autentycznego bluesa elektrycznego.
Zespół czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą. Efektem tego jest unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rocknrollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls.
Największymi atutami TORTILLI są żywiołowe koncerty i znakomity kontakt z publicznością.
W nagraniach studyjnych grupa w interesujący sposób wzbogaca swoje brzmienie, dzięki zastosowaniu różnych instrumentów takich jak: akordeon, saksofony, organy Hammonda i Farfisa, czy sekcja smyczków.
Charakterystyczne dla kompozycji własnych TORTILLI są teksty autorstwa poetów Waldemara Ślefarskiego i Pawła Tańskiego utrzymane w żartobliwej absurdalno-lirycznej konwencji.
Zespół ponad 1.300 razy występował na najważniejszych krajowych festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce. Wielokrotnie gościł również poza granicami kraju /min. Holandia, Francja, Niemcy, Słowacja, Węgry, Litwa, Ukraina /.
TORTILLA jest laureatem festiwalu Rawa Blues.
Grupa doskonale czuje się zarówno w małych klubach, jak i na wielkich koncertach plenerowych. Zespół występował m.in. na Przystanku Woodstock przed wielotysięczną publicznością, ale także
w kameralnych klubach jazzowych takich jak krakowska Piwnica Pod Baranami, lubelski Hades, warszawska Piwnica Pod Harendą i  Blue Note w Getyndze i Poznaniu.
TORTILLA ma na swoim koncie wspólne koncerty z takimi gwiazdami bluesa jak: Johnny Winter, Walter Trout, Carey Bell, Big Joe Turner, Mick Taylor, Mud Morganfield, Carlos Johnson, Charlie Musselwhite, Ten Years After, Sugar Blue, Eric Sardinas czy Stan Webbs Chicken Shack.
Z grupą koncertowali i nagrywali również giganci polskiego jazzu: Jan Ptaszyn Wróblewski, Wojciech Karolak, Marek Stryszowski i Adam Wendt.
Zespół TORTILLA znalazł się również wśród najlepszych polskich wykonawców bluesowych na płycie /CD/ dołączonej do encyklopedii Blues w Polsce oraz  w prestiżowej Antologii Polskiego Bluesa cz. 1 (2008 rok) i
wydanej w 2011 roku części 3.
 
Dyskografia:
1. Blues Band /Total, 1993/ - LP, MC
2. Full of Blues /Black Bottle Records, 1998/ - CD
3. Po polsku  /Black Bottle Records/KOCH International, 2001/ - CD, MC
4. Tortilla  /MTJ, 2006/ - CD
5. 5! Live! Tortilla & Wojtek Karolak  /Flower Records, 2019/ - DVD

Zespół wystąpi w składzie
Ola Świtka śpiew
Maurycy Męczekalski gitara
Tomasz Przymorski gitara basowa
Igor Łojko harmonijka ustna
Jarosław Koźbiał perkusja

 

alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    70 zł
  • Przedsprzedaż
    50 zł
wrz 19

piątek, g. 19:00

bilety 60 zł
Kup bilet
gru 4

czwartek, g. 19:30

Gdynia,
bilety 65 zł
Kup bilet