stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Traces in time - Ślady czasu

Od 18.08 w Galerii MSB można będzie zobaczyć wystawę Traces in time | Ślady czasu, ukazującą biżuterię z bursztynu autorstwa Miriam Arentz.

6 kwietnia - 12 maja 2024, g. 10:00 - 18:00

Wystawa Traces in time | Ślady czasu ukazuje autorską kolekcję biżuterii z bursztynem autorstwa Miriam Arentz. Stworzone przez artystkę brosze, składają się z bursztynowych oraz srebrnych elementów zdobionych techniką giloszu i emalii. Technika giloszu rzadko wykorzystywana jest w realizacjach współczesnych artystów złotników, szczególnie rzadkie, jak może nawet niespotykane, jest użycie techniki giloszu w bursztynie. Bursztyn jako niezwykle delikatny, kruchy materiał, nie pozwala na stworzenie idealnych, precyzyjnych linii. W pracach artystki widoczne są niedoskonałości, odpryski, które przyciągają uwagę odbiorcy i zaskakująco podkreślają różnorodność bursztynu. Elementy tworzące brosze, kawałki giloszowanego bursztynu i pokrytego emalią srebra o prostych, geometrycznych kształtach, przypominają elementy układanki- puzzle- tytułowe ślady czasu. Zarówno bursztyn jak i emaliowane srebrne elementy naznaczone techniką zdobniczą tworzą dialog, elementów reprezentujących swoje różne pochodzenie- w obiektach artystki łączących się
i tworzących spójną opowieść.

Na ścianach w Galerii MSB zobaczymy również fotografie autorstwa Kingi Gełdon-Czech (Keenys Design) zrealizowane specjalnie na potrzeby wystawy. Czarno białe fotografie są częścią projektu Fashion Symphony, w którym zobaczymy modę i bursztynową biżuterię widzianą oczami artystki.
Miriam Arentz to artystka mieszkająca w Berlinie, która tworzy biżuterię od 2005 roku. Artystka jest absolwentką Wydziału Projektowania w Metalu Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych i Sztuki HAWK w Hildesheim. Pobierała praktyki w tworzeniu biżuterii u artystów w Berlinie i Barcelonie. Miriam Arentz w swoich ostatnich realizacjach, tworzy obiekty techniką giloszu oraz emalii. Brała udział w licznych międzynarodowych konkursach i wystawach. Jest laureatką nagrody bursztynowej MSB w Międzynarodowym Konkursie sztuki Złotniczej "Dotyk" w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO w 2022 roku. W ramach nagrody artystka otrzymała 0,5 kg surowca bursztynu oraz możliwość ukazania stworzonej kolekcji w Galerii MSB.