stat
Wydarzenie już się odbyło

Nowe regulacje prawne, żegluga w SECA po 1 stycznia 2015, alians P3, polityka TEN-T - to tylko kilka, spośród wielu tematów, które podejmą zgromadzeni specjaliści i reprezentanci branży transportowej podczas międzynarodowego wydarzenia Transport Week 2014, odbywającego się już po raz czwarty w Gdańsku (4-6 marca 2014r.).

lis 9-10

sobota - niedziela, g. 11:00, 13:00

Gdynia,
bilety 20 zł
Transport Week to cykliczna impreza, która każdego roku gromadzi kilkaset osób z całej Europy, reprezentujących przedsiębiorstwa, organizacje, stowarzyszenia, a także Komisję Europejską i Rząd. Konferencje i seminaria dedykowane są kluczowym tematom oraz najistotniejszym kwestiom dotyczących branży transportowej w regionie Morza Bałtyckiego oraz Środkowo-Wschodniej Europy. Gospodarzem wydarzenia został Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA.

Tegoroczna edycja skupia się wokół trzech głównych konferencji: Clean Shipping Conference, Baltic Container Conference oraz Intermodal Conference. Dodatkowo odbędą się liczne seminaria, panele i konferencje organizowane przez partnerów wydarzenia m.in. Baltic Ports Organization, Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz Instytut Morski.

Clean Shipping Conference otworzy pierwszy dzień wydarzenia. Podczas spotkania, zgromadzeni goście będą poruszać tematy związane z nową dyrektywą wprowadzoną przez Komisję Europejską, która reguluje zawartości siarki w paliwie żeglugowym oraz obowiązującą w obszarach kontroli emisji (SECA). Magda Kopczyńska, kierownik Wydziału ds. Transportu Morskiego oraz Logistyki - reprezentantka Komisji Europejskiej- będzie starała się odpowiedzieć na pytania, które najczęściej zadaje sobie branża transportowa m.in. jak przygotować się do tak wielkiej zmiany i jakie będą sankcje za nieprzestrzeganie prawa. Dodatkowo przedstawi ona politykę pomocy Unii Europejskiej dla branży transportowej oraz narzędzia do sprawnego wprowadzenia dyrektywy. W konferencji wezmą również udział reprezentanci Maersk Line oraz Scandlines, którzy przedstawią swoje stanowisko w sprawie nowych przepisów. Poza tym, jedna z sesji skupi się na dostępnych technologiach dla statków, do których można zaliczyć m.in. skrubery, nisko siarkowe paliwa (MDO & MGO) oraz LNG.

W ostatnim czasie, wiele wydarzeń oraz znaczących osiągnięć miało miejsce w branży kontenerowej, dlatego też drugi dzień Transport Week 2014, będzie poświęcony konferencji Baltic Container Conference. Tego dnia zostanie również przedstawiona polityka TEN-T przez Pawła Stelmaszczyka, kierownika Wydziału Transportu Morskiego i Logistyki w Komisji Europejskiej. W swojej prezentacji przedstawi on uczestnikom, koncepcję sieci transportowej oraz nowych korytarzy TEN-T. Jednocześnie przybliży perspektywy, możliwości oraz sposoby finansowania infrastruktury transportowej w ramach polityki TEN-T, za które jest odpowiedzialny. Innym ciekawym tematem jest obecnie powstający Alians P3, zrzeszający trzech największych armatorów kontenerowych na świecie - Maersk Line, MSC i CMA CGM- oraz jego wpływie na konkurencje w branży.

Jednym z ważniejszych wydarzeń minionego roku był dziewiczy rejs największego kontenerowca świata Maersk Mc-Kinney Moeller (18 000 TEU), który w sierpniu 2013 przybył z Azji do Europy oraz zapoczątkował nową erę w branży kontenerowej. Ten temat zostanie przedstawiony przez Maersk Line. Sponsorem dnia został DCT Gdansk, największy terminal kontenerowy w Polsce.

Intermodal Conference, będzie miała miejsce trzeciego dnia wydarzenia Transport Week 2014. Jednym z tematów omawianych podczas tej konferencji jest kwestia rosnących przewozów ładunkowym w ramach korytarza transportowego Baltic-Adriatic. Podjęty zostanie temat europejskiej inicjatywy wybudowania szybkiego połączenia kolejowego między Bałtykiem a Adriatykiem, którego początek będzie miał miejsce w Trójmieście i połączy Czechy, Słowację, Austrię oraz Włochy.

Całe wydarzenie wspierane jest przez stowarzyszenia i organizacje działające na terenie całej Europy i zrzeszające m.in. porty, armatorów, terminale, linie żeglugowe, przewoźników oraz operatorów logistycznych. Partnerami tegorocznej edycji zostali: ESPO, BPO, ECSA, CLECAT, UIRR, InterManager, FEPORT, EALA oraz VDR.

Transport Week 2014 to wydarzenie, które zaprojektowanie jest głównie dla poszerzenia specjalistycznej wiedzy branżowej oraz aby przedstawić perspektywy oraz wyzwania sektora transportowego w Europie. To również miejsce do nawiązywania kontaktów biznesowych oraz zapoznania się z ostatnimi wydarzeniami i trendami panującymi w branży.

Tematy podjęte podczas wydarzenia:

- Żegluga w SECA po 1 stycznia 2015 roku
- Alians P3
- Największy statek kontenerowy świata
- Polityka TEN-T
- połączenia Europa - Azja
- Korytarz Bałtyk-Adriatyk
- i więcej

Goście i prelegenci wydarzenia:

- Patrick Verhoeven, Sekretarz Generalny, ECSA
- Magda Kopczynska, Head of Unit, Maritime Transport and Logistics, DG Move, European Commission
- Dr. Gernot Tesch, Managing Director, Scandlines Deutschland GmbH
- Ulrika Roupe, Project Manager, SSPA Sweden AB
- Paweł Stelmaszczyk, Head of Unit, DG Move, European Commission
- Steve Wray, Senior Consultant, Ocean Shipping Consultants
- Przedstawiciele of Maersk Line
- Alexander Goloviznin, Director, Logistic and Analytical Research, Morstroytechnology
- Maciej Brzozowski, Representative Office Manager, Hafen Hamburg Marketing e.V.
- Tapio Mattila, Senior Vice President, Steveco
- Przedstawiciele DCT
- oraz więcej

Opłaty i rezerwacje

Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie internetowej wydarzenia: www.transportweek.eu