Trening Mięśni Dna Miednicy Centrum Joga i Pilates Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Trening Mięśni Dna Miednicy

Zapraszamy na Trening Dna Miednicy profilaktyczno-terapeutyczny program aktywnego i świadomego wzmacniania mięśni dna miednicy.

lis 20-22

piątek - niedziela, g. 15.00

Korzyści z treningu :
poprawa funkcjonowania dolnych dróg moczowych- terapeutyczna leczy wiele dolegliwości (nietrzymanie moczu, obniżenie narządów rodnych, bóle kręgosłupa, bioder, zaburzenia sfery seksualnej i inne)- profilaktyczna utrzymuje głęboką stabilizację w dobrej kondycji, bezpieczna nie przeciążą stawów i układu krążenia. Skuteczna systematyczne ćwiczenia przynoszą zauważalne efekty już po krótkim czasie (choć u każdej osoby proces ten przebiega indywidualnie i nieporównywalnie) uniwersalna dla kobiet i mężczyzn, ćwiczyć można w każdym wieku i bez względu na formę fizyczną.

Trening dna miednicy to najlepsza inwestycja we własne zdrowie, która gwarantuje zysk przez całe życie. /B. Cantieni/

Warsztat poprowadzi Iza Żak
Nazywam się Izabela Żak, jestem absolwentką Wydziału Fizjoterapii AWF w Katowicach. Obecnie jako doktorantka, pod kierunkiem prof. Edwarda Saulicza zajmuję się tematyką profilaktyki i terapii dysfunkcji dna miednicy. Pracując z pacjentami zauważyłam, że wiele kobiet po porodach, operacjach uroginekologicznych, podczas klimakterium boryka się z problemem osłabienia dna miednicy (najważniejsze to opadanie narządów rodnych, nietrzymanie moczu, nadreaktywny pęcherz, trudności z orgazmem, zmiany zwyrodnieniowe bioder i kręgosłupa). Kłopoty z powodu osłabienia dna miednicy coraz częściej  mają także mężczyźni. Powodowane stresem i nadmiarem obowiązków przewlekłe napięcie mięśni dna miednicy może prowadzić do bólu dolnego odcinka kręgosłupa, problemów z prostatą, zaburzeń potencji i erekcji a po usunięciu prostaty pojawia się często nietrzymanie moczu. To wszystko odbiera  możliwość  cieszenia się zdrowiem i aktywnością do późnych lat. Poszukiwałam zatem skutecznej formy terapii dla tych problemów. W 2009 roku ukończyłam szkolenie instruktorskie Cantienica® Trening Dna Miednicy w Zurychu, od tego też roku rozpoczęłam badania nad mięśniami dna miednicy.  Potrzeba rozwijania umiejętności i poszerzania wiedzy sprawiła, że ukończyłam także inne szkolenia związane z terapią ciała i miednicy: Physio Pelvica I Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych miednicy i nietrzymania moczu, J. Earls&T. Myers Fascial Release for Structural Balance: Intrinsic Muscles of the Pelvis, J. Smith: Introduction to Structural Integration, The Redcord Education Program: Neurac1, Plaatsman Concept: Assessment, Treatment and Manipulation of the Spineand the Peripheral Joints. Mobilisation of the Nervous System. Obecnie pracuję moją autorską metodą Corefit® System, która powstała w oparciu o własne badania i doświadczenia pracy z pacjentami oraz o najnowsze wyniki badań naukowych z całego świata.

3-4 października grupa początkująca:
Grupy dla Pań i Panów - sobota 15:00-17:00 i niedziela 9:00-11:00 Cena obejmuje - 4 godziny warsztatów + płyta do ćwiczeń w domu. Prosimy o wpłatę zaliczki 150 zł (grupa początkująca), gotówką w recepcji Centrum lub przelewem (Prosimy o kontakt mailowy w celu przekazania numeru konta). 

Zapisy
mailowo: centrum@jogapilates.pl,
sms/telefonicznie: 507 154 782
wiadomość na Facebooku
lub osobiście w recepcji studia.