Grupa Rekreacyjna 3miasto zaprasza na asekurowany przez instruktorów kajakarstwa trening zwałkowy na rzece Wierzycy. 13,5 km odcinek od Czarnocina po Kręgski Młyn cechuje się licznymi przeszkodami w nurcie, który raz płynie szybciej, raz wolniej. To z pewnością przeprawa dla średniozaawansowanych kajakarzy, którzy chcą nauczyć się pokonywać rzeczne przeszkody różnymi technikami: dołem, górą, ślizgiem, przeciskając się tam, gdzie przyroda na to pozwala i jednocześnie pomagając sobie nawzajem. Nasi instruktorzy nauczą uczestników jak prawidłowo wyregulować kajak, korzystać z wiosła nie tylko podczas pływania na różnym nurcie, ale także jak go wykorzystać podczas pokonywania różnorodnych przeszkód, nie wychodząc z kajaka. Trasa, którą pokonamy przejawia się licznymi meandrami pod baldachimem pięknych, starych drzew oraz wąwozów, które tworzą niesamowity dziki klimat tego miejsca. Rzeka płynie raz szybciej, raz wolniej, dając kajakarzowi czas do namysłu przed kolejną przeszkodą. Trasę pokonamy z dwoma przerwami, w tym jedną stałą przenoską przy elektrowni wodnej w Czarniocińskich Piecach. Chwilowe postoje zrobimy także na pokonywanych zwałkach. Płyniemy w małej dziesięcioosobowej grupie: dwóch instruktorów: prowadzący i zamykający oraz ośmiu uczestników, tylko i wyłącznie jednoosobowymi kajakami wyczynowymi wyposażonymi w fartuchy neoprenowe. Spływ odbędzie się niezależnie od pogody, w niedzielę 6 października 2024 r. Po spływie, zanim spakujemy się do powrotu, rozpalimy ognisko i ogrzejemy się. Wszelkie zakąski i przysmaki każdy z uczestników zaopatruje się we własnym zakresie. Organizator zapewnia podpałkę, drewno, oraz metalowe widelczyki do pieczenia przysmaków.
-Czas trwania: łącznie ok. 8 godzin: instruktaż, spływ asekurowany, transfer kierowców -Odcinek do przepłynięcia to: 13,5 km / 6,5 godziny spływu z dwoma przerwami -Początek spływu: ogólnodostępna przystań kajakowa w Czarnocinie -Koniec spływu: ogólnodostępna przystań kajakowa w Kręgskim Młynie
2. Sugestie instruktorów:
-Kajaki wyposażone są w luki bagażowe, w których pomieszczą się rzeczy podręczne. -Wodoodporne sakwy i etui na elektronikę można wypożyczyć od organizatora. -Do kajaka na czas po spływie należy zabrać w sakwie suchą odzież na przebranie oraz prowiant.
>>> Jeśli potrzebujesz jakieś sakwy wodoszczelne, napisz to w uwagach w zgłoszeniu
3. Program spływu:
-10:00: Zbiórka wszystkich uczestników na przystani kajakowej w Czarnocinie -10:15 10:45: Transfer samochodów i kierowców w miejsce zakończenia spływu -10:45 11:30: Instruktaż, rozdysponowanie sprzętu, dopasowanie kajaków, wodowanie -11:30 - 17:30: Spływ Wierzycą z Czarnocina do Kręgskiego Młyna / 13,5 km -17:30: Zakończenie spływu, mycie i pakowanie kajaków, rozpalenie ogniska i biesiada -18:30: Zakończenie imprezy, powrót po samochody pozostawione na początku / 15 min
4. Dojazd na miejsce zbiórki / wspólny transport
Ekonomiczniej jest podróżować wspólnie !
Jeśli więc masz własne auto i chciałbyś zabrać ze sobą współtowarzyszy, co by nie zasnąć za kierownicą, daj znać mailowo skąd jedziesz i ile masz wolnych miejsc. To samo tyczy się osób, które nie mają własnego transportu i chciałyby zabrać się z kimś na spływ. Wymienimy Was kontaktami.
Dojazd możliwy jest także wraz z organizatorem spływu, z dolnych i górnych tarasów Gdańska.
Środkowa Wierzyca to z pewnością odcinek nie dla żółtodziobów w kajaku. Ze spływem poradzą sobie osoby średniozaawansowane, które potrafią pływać na różnym nurcie oraz chcą nauczyć się pokonywać przeszkody, bez wysiadania z kajaka.
fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto
5. Ognisko na zakończenie spływu:
Na koniec spływu rozpalimy ognisko w miejscu do tego przeznaczonym. Organizator zapewnia do tego celu podpałkę, drewno, metalowe widelczyki do pieczenia przysmaków, worki na śmieci, a także ich wywóz oraz dobrą zabawę.
We własnym zakresie: prowiant na ognisko Na polu biwakowym przystani kajakowej są zadaszone miejsca do konsumpcji.
6. Koszt uczestnictwa w spływie:
-160 zł za osobę w kajaku jednoosobowym sportowym z fartuchem (Ethos 9 lub 10) UWAGA: w formularzu zgłoszeniowym, w uwagach do organizatora należy podać swoją wagę, która jest wyznacznikiem wyboru modelu kajaka.
Zwroty wpisowego w przypadku rezygnacji:
-Do 3 dni przed spływem zwracamy wpisowe pomniejszone o 50% -Poniżej 3 dni do spływu opłata wpisowego nie podlega zwrotowi. -Rezygnujący ma prawo odsprzedać swój bilet na własną rękę innej osobie Spływ odwołujemy tylko w nagłych zmianach pogodowych, tzn. silnych wiatrach i burzy. Byle deszczyk nas nie powstrzyma, i tak z którejś strony będziemy mokrzy.
7. Świadczenia:
-Kajak, wiosło, kapok, neoprenowy fartuch zabezpieczający -Przewóz kajaków do miejsca rozpoczęcia spływu i odbiór po jego zakończeniu -Transfer samochodów i przewóz kierowców z miejsca zakończenia spływu na początek -Asekuracja pływania kajakiem górskim prowadzony przez instruktorów kajakarstwa -Pamiątkowe zdjęcia 2-3 dni po spływie na maila uczestnika
Ilość miejsc ograniczona: max. 10 osób (2 instruktorów + 8 uczestników)
Rzeka jest bardzo malownicza, a miejscami spokojny nurt pozwala na podziwianie pięknej przyrody. Ale tylko miejscami, bo przy pokonywaniu bystrzy i przeszkód w postaci powalonych drzew należy mieć oczy szeroko otwarte i wyostrzoną czujność ;)
UWAGA: wybór kajaków sportowych uzależniony jest od wagi i wzrostu uczestnika ! Należy je podać w formularzu elektronicznym, w uwagach lub w mailu zgłoszeniowym
lub
Wyślij zgłoszenie na maila: gr3miasto@gmail.com -podaj w nim imiona i nazwiska wszystkich uczestników, telefon do kontaktu, e-mail Pamiętaj, że nie zawsze jesteśmy w biurze, więc odpowiedź otrzymasz do 24 godzin.
W mailu zwrotnym wysyłamy nr konta do przelewu lub nr BLIK
Zapisy trwają do soboty, 5 października, do godz.16:00* lub wyczerpania się miejsc. *Liczy się data zaksięgowania pieniędzy na koncie (możliwość płatności BLIKIEM) *Osoby wpłacające pieniądze na ostatnią chwilę proszone są o okazanie potwierdzenia -W razie jakichkolwiek zmian programowych, organizator skontaktuje się telefonicznie.
9. Warto ze sobą zabrać:
-Odpowiednią odzież adekwatną do pogody, np.: odzież wodoszczelną / najlepiej długą piankę -Odzież na czas po kajaku (można ją pozostawić w aucie, które przerzucimy na koniec) -Odpowiednie buty: najlepiej piankowe lub sportowe, których nie szkoda zamoczyć -Wodoszczelny pokrowiec na telefon i dokumenty oraz większą sakwę (możemy wypożyczyć) -i dobry humor, bo marud nie zabieramy
Zapraszamy
Prowadzący spływ kajakowy:
Krzysztof Kochanowicz i Marcin Wójcicki Grupa Rekreacyjna 3miasto Mail: gr3miasto@gmail.com Tel. +48 502 778 115
Do pokonania będziemy mieli trochę przeszkód w postaci powalonych drzew, kamieni i bystrzy. Nurt rzeki jest dość zmienny, miejscami szybki a także i leniwy pozostawiając nam chwilę do namysłu, a instruktorzy asystujący w spływie chętnie pomogą dobrym słowem, a niekiedy także wesprą siłą ;)
fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto
Masz obawy ?
Obejrzyj nasze wideo relacje ze spływów kajakowych treningowych: