Triathlon Gdańsk AWFiS Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Triathlon Gdańsk AWFiS

Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem zaprasza do zapisów!

Podobnie jak w zeszłym roku organizator przygotował trzy imprezy. Jednak tym razem poszedł o krok dalej i rozszerzył wyścigi w Chmielnie oraz Kartuzach o dystanse olimpijskie. Tym samym każdy znajdzie coś dla siebie. Wyścigi skierowane są zarówno do początkujących jak i zaawansowanych zawodników. Dla najmłodszych przewidziano duathlon w Kartuzach oraz triathlon w Chmielnie. Zawody charakteryzują się świetną atmosferą. Krótkie dystanse i małe pętle nie pozwalają się nudzić kibicom a zawodnicy mają ciągły doping. Uczestnicy którzy zdecydują się wystartować w większej liczbie wyścigów otrzymają rabat 10% na drugą oraz 15% na trzecią imprezę.

Triathlon Gdańsk AWFiS
Termin 30.04.2017
Miejsce: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku


Limit uczestników: 180 osób
Dystans: 0,6 km pływanie + 15 km rower + 3 km bieg

Jest to prawdopodobnie jedyny taki triathlon w Polsce gdzie rywalizacja bezpośrednio przenosi się z pływalni na zewnątrz. Wszystko zaczyna się na Pływalni AWFiS. Start odbywa się w grupach 12 osobowych, po dwie osoby na jednym torze. Po wyjściu z wody następuje bezpośrednia zmiana na część rowerową. Strefa zmian znajduje się kilkanaście metrów od pływalni. Wyścig kolarski odbywa się na rowerach MTB po lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ostatni etap wyścigu rozgrywa się w na stadionie lekkoatletycznym.


Triathlon Chmielno
Termin: 10.06.2017
Miejsce: Plaża Gminna w Chmielnie


Limit uczestników: 400 osób (200 osób na jeden dystans)
Dystans: 0,75 km pływanie +20 km rower + 5 km bieg
Dystans: 1,5km pływanie + 40 km rower + 10 km bieg

Chmielno w tym roku jest drugim wyścigiem cyklu, który oferuje nam wiele atrakcji. Bogata baza noclegowa w pobliżu startu pozwala na przyjazd całymi rodzinami. Jako pierwszy otwiera rywalizację triathlon dla dzieci od lat 3, który jest świetną zabawą zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Start główny odbywa się z plaży a kończy efektownym wyjściem na stadion gdzie mieści się strefa zmian. Część rowerowa jest wyścigiem typowo szosowym o pofałdowanym profilu. Trasa biegowa jest płaska i zachęca do szybkiego biegania.


Triathlon Kartuzy
Termin 29.07.2017
Miejsce: Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze w Brodnicy Górnej k. Kartuz


Limit uczestników: 400 osób (200 osób na jeden dystans)
Dystans: 0,75 km pływanie +20 km rower + 5 km bieg
Dystans: 1,5km pływanie + 40 km rower + 10 km bieg
Triathlon Kartuzy zaskoczy nie jednego zawodnika. Część pływacka zaczyna się w jeziorze Brodno Wielkie ze startu wspólnego. Po wyjściu z wody zawodnik udaje się do jedynej w swoim rodzaju zadaszonej strefy zmian. Część rowerowa odbywa się na rowerach MTB po malowniczych terenach Gminy Kartuzy. Ostatni etap wyścigu kończy się ciężkim biegiem, którego meta znajduje się na szczycie Złotej Góry. W tym roku również odbędzie się duathlon dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Czytaj także