Szukasz pracy, praktyk lub stażu w tym roku? A może chcesz poszukać nowej pracy? 80 wystawców z Polski i z zagranicy będzie na Ciebie czekało, zaplanuj odwiedziny na największych targach na Pomorzu.
Trójmiejskie Targi Pracy odbędą się w gmachu Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w dniach 13-14 maja 2019 r. (poniedziałek i wtorek), codziennie w godz. 9:00-16:00. Wstęp jest bezpłatny.
Szczegółowe informacje dot. pełnej listy wystawców, harmonogram bezpłatnych seminariów zostaną zamieszczone na naszej stronie na 2 tygodnie przed datą targów:
https://www.targipracy.gdansk.pl/LISTA WYSTAWCÓW: https://www.targipracy.gdansk.pl/site/exhibitor-listHARMONOGRAM PRELEKCJI
13 maja
10:15 - 11:00 Jak zdobyć serce rekrutera (i pracę marzeń).
Wystawca: ASPIRE SYSTEMS
Prowadzący: Wojciech Filipkowski. Rekruter w Aspire Systems Poland. Odpowiedzialny głównie za wybór kandydatów, budowanie relacji biznesowych, zarządzanie procesami rekrutacyjnymi, angażujący się w działania z zakresu employee i employer brandingu. Prywatnie fan La Liga i Realu Madryt.
Podczas prezentacji dowiemy się, jak zyskać wymarzoną pracę i zjednać sobie rekruterów. Poznamy błędy najczęściej popełniane na rozmowach rekrutacyjnych oraz sposoby na to, jak ich unikać. Co robić, aby wyróżnić się w gąszczu kandydatów i pozostać zapamiętanym przez potencjalnego pracodawcę.
11:15 - 12:00 O tym, co najważniejsze.
Wystawca: NORDEA
Prowadzący: Sławomir Wojenkowski. Sławek jest ekspertem w dziedzinie teleinformatyki, chętnie dzieli się swoim doświadczeniem które od 20 lat zbiera w firmach z sektora telekomunikacji i bankowości.
Opowieść o tym jak w praktyce wygląda współczesny biznes, jakich najbardziej potrzebuje kompetencji (nie tylko technicznych) oraz jak najlepiej odpowiedzieć na najczęściej zadawane podczas rekrutacji pytanie.
12:15 - 13:00 Dane - najcenniejszy zasób na świecie
Wystawca: INTEL TECHNOLOGY POLAND SP. Z O.O.
Prowadzący: Marcin Dzięgielewski i Igor Konopko - Inżynierowie Oprogramowania w Intelu.
Każdego dnia powstaje 2,5 eksabajtów danych, a 90% danych które mamy dzisiaj powstało w przeciągu ostatnich dwóch lat. Gdzie i jak je przechowujemy?
13:15 - 14:00 Innowacyjne rozwiązania Automatyzacji i Testu w procesie produkcji elektroniki.
Wystawca: JABIL
Prowadzący: Juliusz Czech i Łukasz Stec - Liderzy w Dziale Inżynierii Testu.
W naszej prezentacji pokażemy jak w procesach produkcyjnych elektroniki, praca wykonywana ręcznie została zastąpiona przez automatyzację.
14:15 - 15:00 Krótkie wprowadzenie do architektury mikroserwisów.
Wystawca: IHS MARKIT
Prowadzący: Kamil Kajdy (Software Engineer)
Podczas prelekcji poruszone zostaną istotne element, które wykorzystywane są w jednym z naszych projektów: automotiveMastermind. Uczestnicy dowiedzą się: - czym jest mikroserwis - jak wygląda komunikacja między mikroserwisami (Pub/Sub, WebAPI) - jak wygląda przechowywanie danych dla mikroserwisów (NoSQL, Mongo) - konteneryzacja (Docker) - orkiestracja (Kubernetes)
15:15 - 16:00 Jestem juniorem testerem manualnym... I co dalej?
Prowadzący: Ania Pieciulko - Czyrko - "Z zawodu i pasji jestem testerem oprogramowania w jednej z największych firm w Trójmieście. Prowadzę bloga (cherry-it.pl) w ramach, którego pomagam testerom zacząć przygodę z IT oraz prowadzę projekty testerskie. Mam również przyjemność być mentorem w programach mentoringowych w Rosji, Polsce oraz w autorskim programie cherry-it.pl."
Po wielu godzinach ciężkiej pracy, nauki i zdobywania doświadczenia udaje Ci się zdobyć pierwszą pracę! Mijają miesiące nabywasz praktyki i zaczynasz sobie zadawać pytania co dalej? W mediach słyszysz tylko o automatyzacji, ale czy to jedyna ścieżka rozwoju? Na tym spotkaniu podpowiem Wam jak zdobyć doświadczenie jeśli jesteś początkującym oraz jakie są główne ścieżki rozwoju testera.
14 maja
10:15 - 11:00 Ewolucja środowiska testowego - technologie i narzędzia w codziennej pracy.
Wystawca: MADKOM
Jeśli jesteś osobą, która od swojej pracy lub projektu oczekuje najnowszych technologii, najwydajniejszych narzędzi oraz najszybszej drogi na skróty...to ta prezentacja nie jest dla Ciebie. Opowiemy Wam o drodze jaką przeszedł nasz zespół przez wiele lat, doświadczeniach jakie zdobyliśmy oraz technologiach i narzędziach, które z czasem ewoluowały w naszym projekcie. Dzięki nim możemy lepiej i wydajniej testować.
11:15 - 12:00 How Functional Programming will make you a better Programmer?
Wystawca: NORDEA
Prowadzący: Przemek jest Scala Developerem z blisko 8 letnim doswiadczeniem w IT. Ostatnie lata spedzil na rozwijaniu swoich umiejetnosci skupiajac sie zwlaszcza na jezykach funkcyjnych (Scala, Elm, Elixir).
12:15 - 13:00 CERT C - Secure Coding Standard in C.
Wystawca: INTEL TECHNOLOGY POLAND SP. Z O.O.
Prowadzący: Patryk Kacprowicz - Inżynier Oprogramowania w Intelu CERT C - Secure Coding Standard in C. Wystąpienie będzie dotyczyć jednego z nowszych coding standardów w języku C. Przedstawione zostaną wybrane zasady i rekomendacje odnoszące się bezpośrednio do kodu, które ulepszą go i spowodują, że stanie się on bardziej odporny. CERT C jest jednym ze standardów zaraz przy MISRA C, stosowanym przy statycznej analizie kodu.
13:15 - 14:00 Praca w IT - wyobrażenia a rzeczywistość.
Wystawca: SCHIBSTED TECH POLSKA
Prowadzący: Damian Petla W Schibsted Tech Polska pracuję od 5 lat, obecnie jako Tech Lead oraz Lead Android Developer. Zespół, którego jestem częścią tworzy jedną z najbardziej rozpoznawalnych aplikacji newsowych w Skandynawii, która łączy w sobie zaawansowane algorytmy personalizacji z autorskimi treściami tworzonymi przez dziennikarzy. Swoje pierwsze kroki w IT stawiałem w 2006 roku programując w Java Micro Edition. W ostatnich latach moim głównym językiem programowania stał się Kotlin. Interesuje mnie również Flutter - platforma do tworzenia aplikacji multiplatformowych.
Prezentacja na temat tego co każdy student powinien wiedzieć. Praktyczne spojrzenie na pracę programisty, wyzwania jakie czekają studenta oraz możliwości rozwoju kariery.