Trójmiejskie Targi Pracy 2017 to jedno z najciekawszych wydarzeń na polskim rynku pracy. XX jubileuszowa edycja odbędzie się na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w dniach 8-9 maja 2017 r. (poniedziałek i wtorek ), codziennie w godz. 900-1600.
Targi zgromadzą ponad 80 wystawców z kraju i ze świata. Organizatorzy przewidują, że liczba odwiedzających w ciągu dwóch dni przekroczy 5000 osób. Wstęp jest bezpłatny. Szczegółowe informacje, lista wystawców, mapa stoisk, informatory targowe oraz harmonogram seminariów dostępne są na stronie
www.TargiPracy.gdansk.pl.
Aktualności publikowane są także na profilu społecznościowym:
facebook.com/TrojmiejskieTargiPracy.
Trójmiejskie Targi Pracy są wielkim spotkaniem osób planujących swoją karierę zawodową oraz firm i instytucji, które poszukują pracowników, stażystów i praktykantów. To wyjątkowa okazja dla studentów i absolwentów szkół średnich, wyższych i zawodowych, bezrobotnych i zatrudnionych, by w jednym miejscu porozmawiać z wieloma pracodawcami i przełamać pierwsze lody w kontakcie z rekruterami. Odwiedzający, poza niebywałą oszczędnością czasu i środków związanych z wymianą maili oraz podróżami, zyskują:
- Możliwość poznania nowych firm, które oferują konkurencyjne warunki zatrudnienia w Polsce i za granicą
- Szansę na spotkanie interesujących ludzi wśród reprezentantów wystawców - doświadczonych pracowników, naukowców, szefów firm i popularyzatorów marki.
- Okazję do uczestnictwa w specjalistycznych wykładach, które odbywają się w czasie Targów.
- Pomoc w zbudowaniu lub poprawie CV bezpośrednio od specjalistów w dziedzinie rekrutacji.
- Przepis na sukces i motywację do pracy.
Firmy, które uczestniczą w Trójmiejskich Targach Pracy to zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa, które działają m.in. w branży IT, automatyce, energetyce, finansach, mediach, przemyśle drzewnym i handlu. Wielu z wystawców bierze udział w Trójmiejskich Targach Pracy drugi, trzeci rok z rzędu. Do uczestników należą także agencje zatrudnienia i head-hunterzy. Warto zauważyć obecność instytucji publicznych, m.in. Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Oferty pracy na Targach dotyczą przede wszystkim stanowisk specjalistycznych i inżynierskich. Pracodawcy poszukują też sprzedawców, handlowców, tłumaczów, księgowych, testerów aplikacji internetowych i gier komputerowych. Dla osób rozpoczynających karierę przygotowano liczne propozycje praktyk i stażów. Plany rekrutacyjne w przypadku większości pracodawców to znalezienie 20-30 nowych pracowników w najbliższym czasie. Jednak niektóre firmy przewidują zatrudnienie ponad 100 osób w okresie kilkunastu miesięcy po zakończeniu Targów.
Poszukujący pracy, praktyk i stażów często pytają w jaki sposób powinni przygotować się do kontaktu z pracodawcami obecnymi na Trójmiejskich Targach Pracy 2017. Organizatorzy udzielają następujących porad, krok po kroku:
1. Na podstawie listy wystawców targowych, dostępnej m.in. na stronie www.targipracy.gdansk.pl/site/exhibitors-list odwiedzający powinien określić własny spis pracodawców, u których chciałby znaleźć zatrudnienie. Należy przy tym zwrócić uwagę, że niektóre firmy i instytucje są obecne tylko w jednym dniu wydarzenia - 8 lub 9 maja.
2. Poszukujący pracy, praktyk i stażów powinien stworzyć własne, aktualne CV, wydrukować w kilkudziesięciu egzemplarzach i włożyć do teczki, z którą zawsze wygodniej jest przemieszczać się między stoiskami.
3. Na Targi najlepiej przyjść rano, o godz. 900, zarówno w poniedziałek 8 maja, jak i we wtorek 9 maja. Wówczas na pewno każdy odwiedzający zdąży udać się na wybrane stoiska.
4. Wielu Wystawców poza CV, prosi o wypełnienie własnych formularzów kontaktowych więc należy posiadać długopis.
Na Targach wielu wystawców w ramach promocji oferuje gadżety firmowe, znajdą się też na pewno przybory do pisania.
W ramach Targów organizatorzy i wystawcy przygotowali niespodzianki dla odwiedzających. Przed rozpoczęciem rozmów z wystawcami warto wziąć ze sobą kubek pysznej kawy serwowanej z ekspresów sklepu Arte Cafe. Każdy chętny otrzyma espresso, duże latte lub cappuccino w pakiecie z Katalogiem Wystawców zupełnie za darmo. Ponadto, osoby, które wypełnią bardzo krótką ankietę otrzymają modną koszulkę z butiku internetowego BaseWear.pl. Będą m.in. t-shirty dla inżyniera, programisty i humanisty w wersjach dla obojga płci.
Organizatorzy zaplanowali turnieje wiedzy i kolejną edycję konkursu "Złoty Pracodawca", które są szansą na wygranie cennych nagród. Wśród nich będą pendrive'y, dyski zewnętrzne i tablety. Regulaminy konkursów będą dostępne przy głównym wejściu do hali targowej w dobrze oznaczonym miejscu.
Wystawcy Trójmiejskich Targów Pracy są zawsze bardzo dobrze przygotowani merytorycznie i wydarzenia. Dla każdego z nich ważne jest, by wyróżnić się wśród pozostałych pracodawców i przyciągnąć najwięcej kandydatów. W tym roku dodatkowym wyzwaniem jest okrągła rocznica Targów, która również stanie się bodźcem do nowych pomysłów i atrakcji na stoiskach wystawców. Co roku odwiedzający uczestniczą w loteriach pracodawców, sterują dronami, zakładają gogle VR, by bawić się w świecie wirtualnej rzeczywistości, smakują przysmaków ze stołówek pracowniczych, programują walki robotów, grają w gry logiczne, a nawet zasiadają do symulatorów samolotów.
Sponsorem Głównym XX edycji Trójmiejskich Targów Pracy jest Intel Technology Poland. Sponsorami Branżowymi są firmy: Jabil, Amazon Development Center Poland oraz Nordea Bank, Pion IT. Patronem Strategicznym wydarzenia jest Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.
Patroni medialni imprezy: Trojmiasto.pl, RMF MAXXX Trójmiasto, Praca.pl, Gratka.pl, Monster Polska, Pomorski Klub Biznesu.
e-mail: biuro@targipracy.gdansk.pl
www.targipracy.gdansk.plwww.facebook.com/TrojmiejskieTargiPracyLista wystawców:
www.targipracy.gdansk.pl/site/exhibitors-listPrelekcje 8 maja:
www.targipracy.gdansk.pl/site/lectures/first-dayPrelekcje 9 maja:
www.targipracy.gdansk.pl/site/lectures/second-day