Patronat

Trudne pytania - spektakl gościnny (12 opinii)

musical teatr dla dzieci
Bilety
35 - 40
kasy:
58 321-82-83
wystawia:
Stowarzyszenie Teatralne Ingenium
data premiery:
18 września 2012
czas trwania:
1 godz. 45 min. (jedna przerwa)
Trudne pytania
8.8 74 oceny 1 10

Wybrane przedstawienie

Pozostałe terminy

Informacja o biletach

I strefa - 50 zł, 
II strefa - 40 zł,

Bilety ulgowe (dzieci i młodzież szkolna, emeryci, renciści)
I strefa - 40 zł, 
II strefa - 35 zł,
- zabierając dziecko  - cała rodzina może kupić bilet ulgowy

Rezerwacja biletów: bilety@stowarzyszenieteatralne
Trudne pytania
Stowarzyszenie Teatralne INGENIUM

Zapraszamy na nową produkcję autorów musicalu "Okruchy życia", który obejrzało prawie 50 tyś widzów w całej Polsce, która przeznaczona jest dla najmłodszych widzów!

Chętnie obejrzą ten niezwykle przyjazny dzieciom spektakl przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz pierwszych klas gimnazjalnych.

Ciapkolandia - maleńka, cudowna kraina istniejąca tylko w bajkach. Mieszkające w niej istotki nieustannie bawią się, śmieją i cieszą wolnością. W krainie z naszych marzeń nie istnieje zazdrość i nie ma zawistnych ludzi. Ciapki żyją w niesamowitej harmonii z przyrodą i chociaż czasem coś im nie wychodzi mają możliwość wykreowania sobie własnego świata, gdyż wszystko o czym pomyślą potrafią wyczarować.

Jednakże ich kraina zaczyna się zmieniać, czary przestają działać. Malutki Przewrotek i Kichatka muszą wyruszyć do mrocznego świata odnaleźć jednego dobrego człowieka, który kieruje się zawsze sercem i potrafi prawdziwie marzyć. Na swojej drodze spotkają różnych ludzi, którym udowodnią, że niejednokrotnie wiele problemów ma proste rozwiązania, które są na wyciągnięcie ręki, tylko trzeba się dobrze rozejrzeć.

"Świat należy do ciapków" - nasi bohaterowie pokażą, że każdy może sięgnąć szczytów, jeśli tego naprawdę pragnie. Przepiękna muzyka wzruszy na pewno naszych młodych widzów, którzy zakochają się w mieszkańcach krainy Ciapkolandii.

W nowym spektaklu zobaczą Państwo ponownie naszych młodych aktorów, którzy grali w musicalu "Okruchy życia - Anioły są wśród nas...", ale w zupełnie innych rolach, a także nowych i pełnych energii najmłodszych adeptów sztuki teatralnej.

Spektakl jest skierowany dla widzów w wieku 5-13 lat, ale nie tylko! Zapraszamy wszystkich, którzy czują się jeszcze dziećmi i chcą obejrzeć naprawdę pełne energii, swobody i uroku widowisko muzyczne, jakich mało na naszym krajowym rynku.

Spektakle są tłumaczone na polski język migowy, a dla osób niewidomych zapewniamy audiodeskrypcję. Taką potrzebę należy zgłosić przy rezerwacji miejsc z co najmniej 14-dniowym wyprzedzeniem. 
Spektakl powstał we współpracy z Domem Kultury Młyniec w Gdańsku, Sceną Teatralną NOT oraz CKZiU nr 1 w Gdańsku.

Scenariusz, reżyseria i muzyka: Karol Świtajski
Choreografia: Sylwia Martys
Konsultacja i opracowanie sztuczek iluzjonistycznych: Tomasz Jusza
Scenografia: Anna Markowska
Efekty świetlne: Setlight
Opracowanie muzyczne: Offstage Przemysław Waszkiewicz

Obsada spektaklu:
Przewrotek - Maciej Pitucha / Amadeusz Baranowski / Wojtek Kamiński
Kichatka - Debora Sobieska / Kinga Pitucha
Fisiulek - Zuzanna Czerniak
Misia - Alicja Długosz
Kropka - Izabela Świerzyńska
Kropeczka - Wiktoria Grzędzicka
Mama Przewrotka i Kichatki - Agnieszka Piech / Dominika Sajdak / Dominika Żywicka / Agata Kortals
Sybidiąg - Patryk Klein / Paweł Bajerski / Kamil Rogowski
Sytia - Aleksandra Chamier-Ciemińska
Dżdżownica Waldemar - Maciej Kanas / Maciej Pitucha
Dzikie Kury - Aleksandra Malkowska / Aleksandra Rowicka / Weronika Hola
Pani Dobrego Snu - Agata Kortals
Pani Złego Snu - Marta Schmidt
Wódz Wykałaków - Kamil Rogowski / Nikola Raczko / Magdalena Mikulska / Ada Kordowska
Pani Sprzątająca Złe Sny - Monika Chybowska / Izabela Kokowska
Krzyś - Wojciech Kamiński / Krzysztof Bigos / Adaś Kordowski
Zły chłopak - Paweł Pitucha
Tata Krzysia - Karol Świtajski / Patryk Klein
Michalina - Agnieszka Piech / Dominika Sajdak / Agata Nadgrabska
Rapujący chłopak - Adam Bayoumy

W pozostałych rolach:
Amadeusz Baranowski, Kamila Bławat, Natalia Chustak, Szymon Czerski, Patrycja Kamińska, Natalia Klewicz, Patrycja Kołowska, Kinga Kuczwalska, Klaudia Łaciak, Pamela Nowocień, Mateusz Rosiński, Szymon Szymański.

-----

TWÓRCY:
Karol Świtajski - muzyka, scenariusz i reżyseria
Niezależny autor muzyki z Trójmiasta. "Muzyka powinna wzruszać, sprawiać, by po plecach słuchacza przechodziły ciarki, powinna nieść każdemu spokój, ale również czasem pobudzać do dalszych działań, motywować i sprawiać, by słuchając jej budziły się w człowieku niezwykłe moce i energia, którą każdy z nas posiada, by być dobrym człowiekiem". Karol od najmłodszych lat zamęczał krewnych i znajomych swoimi muzycznymi pomysłami. Gdy nie było jeszcze komputerów i nie było też wizji posiadania swojego instrumentu grał na wszystkim co przyszło mu do głowy i robił koncerty - tak jak pewnie mnóstwo dzieciaków to robi. Ten dziecięcy luz i spontaniczność pozostała w nim i od wielu lat tworzy koncerty i spektakle właśnie z dziećmi. "W dzieciach jest prawda i szczerość ... Praca z dziećmi to niezwykłe wyzwanie, daje emocjonalnego kopa, bo właśnie najmłodsi aktorzy bez ściemy rozpoznają i powiedzą szczerze, co jest nie tak w tym co widzą w tym co tworzymy ...
Ale dzięki pracy z dziećmi można być wiecznie młodym ...

Sylwia Martys
- Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsk, specjalizacja kinezygerontoprofilaktyka. To tancerka z wieloletnim doświadczeniem. Tańczy od 6 roku życia. Trenowała taniec towarzyski zdobywając mistrzowską klasę "A" w stylu latynoamerykańskim. Od 5 lat tańczy Street Dance. Specjalizuje się w hip hopie i housie, szkoli się u najlepszych tancerzy i choreografów z całego świata min: Krzysztof Mazur, Justyna Lichacy, Tony Czar, Lee Daniel, Caleaf, Buddha Stretch, Hanry Link, Joseph Go, Kelechi Onyele, Salah, Gigi Torres, Gabriel Francisco i wielu innych. Sylwia startuje na zawodach z grupą White Slide oraz solo, zdobywając liczne nagrody: Funk All 2 -miejsce III, Fank All 3 - miejsce I, Flexi Dance Session - miejsce I, Finalistka "Gdańsk Dźwiga Muzę", Bit Północy "The One"- miejsce III. Kończy właśnie kolejny kurs, poszerzając swoje kwalifikację o Instruktora Fitness.

Tomasz Jusza - rzeczy niemożliwe, niesamowite, fascynujące ludzką wyobraźnię to domena jego profesji, będącej jednocześnie życiową pasją. Jusza pochodzi z Gdańska i uprawia bardzo trudną i jednocześnie niezwykle piękną sztukę iluzji. Ze swoimi pokazami zjeździł wzdłuż i wszerz nie tylko całe Trójmiasto, ale także wiele miejsc w całym kraju. Tomasz jest laureatem drugiej nagrody na Ogólnopolskich Warsztatach Iluzjonistycznych we Wrocławiu, a także zdobywcą II miejsca i nagrody publiczności już na początku swojej kariery, w 2006 roku, podczas Obornickich Spotkaniach z iluzją. Jako aktywny członek Krajowego Klubu Iluzjonistów Tomasz Jusza należy do nielicznego grona aktywnie działających iluzjonistów w Polsce.

Firma Setlight - od kilku lat oferuje specjalistyczne rozwiązania oświetleniowe i techniczne. Zajmuje się kompleksową obsługą wydarzeń takich jak: koncerty, eventy, spektakle teatralne, widowiska, pokazy mody, bankiety, imprezy.

Offstage Przemysław Waszkiewicz - firma na stałe wspiera projekty Stowarzyszenia Teatralnego INGENIUM. Współtworzy Pomorską Grupę Multimedialną, która zapewnia kompleksową obsługę w zakresie szeroko pojętych multimediów (w tym nagrania, projekty akustyczne).

Recenzja Trojmiasto.pl

Przeczytaj także