stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

W ramach artystycznego otwarcia Oliwskiego Ratusza Kultury zapraszamy na Koncert Trzech Tenorów.
10 września / 19.00
Oliwski Ratusz Kultury
ul. Opata Jacka Rybińskiego 25

lut 8

sobota, g. 12:00

Gdańsk,
bilety 38 zł
Kup bilet
kwi 1

wtorek, g. 20:15

bilety 84,90 zł
przedsprzedaż 74,90 - 81,90 zł
Tenorzy - głosy najbardziej się wyróżniające. Od słynnego występu Trzech Tenorów w Termach Caracali w Rzymie z 1990 r. zawsze zachwycają. Tenorzy błyszczą zarówno na scenie operowej jak i na estradzie. Wzbudzają podziw - to wielkie muzyczne show - brawura, magia, wyjątkowość. Wirtuozowskie popisy solowe, duety, tercety - światowa literatura tenorowa - opera, operetka, piosenki neapolitańskie.

Wystąpią:
tenorzy:
Marcin Pomykała - tenor, solista w programie telewizyjnym W. Malickiego "Filharmonia dowcipu"
Łukasz Wroński - tenor, artysta Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie
Witalij Wydra - tenor, solista Opery Bałtyckiej w Gdańsku
Emilia Grażyńska - fortepianistka, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku
Barbara Żurowska-Sutt - opracowanie i prowadzenie koncertu

Marcin Pomykała
Śpiewak, pedagog. Absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Bydgoskiej oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. P. Kusiewicza. 
Pedagog Pałacu Młodzieży w Gdańsku i wokalista - tenor. Koncertuje solowo 
i współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Krakowską 
oraz filharmoniami: Częstochowską, Świętokrzyską, Słupską, Pomorską, Bałtycką, Sopocką Kameralną, a także Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego - koncertując w kraju i zagranicą oraz biorąc udział w nagraniach telewizyjnych.

Łukasz Wroński
Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki
w Gdańsku. W 2014 r. ukończył staż artystyczny na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Ryszarda Karczykowskiego. 
W 2008 r. debiutował na deskach Opery Bałtyckiej partią Don Curzia z operze W. A. Mozarta "Wesele Figara" pod dyrekcją Jose Maia Florencio w reż. Marka Weissa. Z zespołem Opery Bałtyckiej wziął udział w II Konkursie i Festiwalu Operowym pod egidą MEZZO TV w Szeged na Węgrzech oraz w światowej prapremierze w Paryżu w Sali UNSECO opery Elżbiety Sikory Madamme Curie pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego w reżyserii Marka Weissa. Obecnie artysta Teatru Wielkiego- Opery Narodowej w Warszawie. 

Witalij Wydra
Tenor, śpiewak Opery Bałtyckiej w Gdańsku. W 2008 roku został laureatem II nagrody II Ogólnoukraińskiego Konkursu Młodych Wokalistów Teodora Juśkiwa we Lwowie. 
Na I Europejskim Konkursie im. Jana Kiepury w Sosnowcu w maju 2009 r. zdobył Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Jury Wiesława Ochmana, a także nagrodę Mazowieckiego Teatru Muzycznego "Operetka" - występ w Koncercie Noworocznym w Filharmonii Narodowej
w Warszawie. We wrześniu 2009 roku wystąpił w Operze Śląskiej na Koncercie Galowym Tenorów, zorganizowanym z okazji Jubileuszu 90.lecia urodzin i 70.lecia pracy artystycznej Bohdana Paprockiego. Śpiewał także gościnnie między innymi w Teatrze Wielkim w Łodzi
i w Poznaniu.

Emilia Grażyńska-Stefanowicz
Studia ukończyła w gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. Jest wieloletnim wykładowcą tejże uczelni. Występuje jako pianistka -kameralistka w kraju i za granicą (m.in. w Czechach, Niemczech, Rosji, Francji). Koncertuje
z solistami wokalistami i instrumentalistami. Ma na swoim koncie nagrania dla radia i telewizji. Uczestniczy w roli akompaniatora na letnich kursach muzycznych - w Dusznikach-Zdroju, Gdańsku, Żaganiu, Sopocie, Letniej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wielokrotnie wyróżniana na konkursach za akompaniament.

BARBARA ŻUROWSKA-SUTT
Barbara Żurowska-Sutt, animatorka kultury i znawca muzyki. 
Kto w Trójmieście nie zna "Bajnutkowych Opowieści", "Lata Muzycznego w Pałacu Opatów", "Nadmorskiego Salonu Muzycznego" czy "Pałacowych koncertów dla dzieci i rodziców"?
Znakomite koncertowe widowiska z udziałem świetnych solistów i muzyków są jej znakiem rozpoznawczym. Jarmark św. Dominika w Gdańsku, Park Oliwski, plener na plaży - jako reżyser i producent nie boi się żadnych wyzwań.
W latach 1993-1995 była dyrektorem naczelnym i artystycznym Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Jako konferansjer muzyczny współpracowała 
z niemalże wszystkimi filharmoniami w Polsce. Wśród wielu sukcesów należy wymienić m.in. prowadzenie koncertów wielkich gwiazd, m.in. Luciano Pavarottiego, Stefanii Toczyskiej, Andrzeja Kulki, Ewy Podle czy koncertówFilharmonii Narodowej towarzyszącychMiędzynarodowym Konkursom Chopinowskim. 
Działalność popularyzatora muzyki i autorki wielu cykli edukacyjnych dla dzieci i młodzieży przyniosła Barbarze Żurowskiej-Sutt liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Srebrny Krzyż Zasługi (1987), Pomorską Nagrodę Artystyczną (2007), Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (2012), dwukrotnie uhonorowano Ją tytułem Splendor Gedanensis.