stat

Turniej Towarzyski Reprezentacji Polski Mężczyzna

Zapowiada się bardzo intensywny okres przygotowań męskiej reprezentacji Polski do najważniejszej imprezy sezonu. Swoje ostatnie mecze kontrolne przed wylotem do Francji panowie rozegrają 20 i 21 lipca w ERGO ARENIE. O powrocie Mistrzów do Gdańska podczas konferencji poinformowali prezydent Aleksandra Dulkiewicz i wiceprezes PZPS Jacek Sęk.

- Gdańsk przynosi szczęście polskim siatkarzom i chyba nikogo nie trzeba o tym przekonywać - mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Ubiegłoroczne emocje i mecze, które odbywały się w ERGO ARENIE, spowodowały, że nasi siatkarze mają nie jeden tytuł na koncie, między innymi dzięki meczom w Gdańsku. Już w lipcu, przed wyjazdem do Paryża właśnie u nas odbędzie się turniej towarzyski. Poza naszą polską biało-czerwoną drużyną będziemy kibicować także reprezentacji Stanów Zjednoczonych i Japonii.

W turnieju towarzyskim 20 i 21 lipca w Gdańsku, oprócz reprezentacji Polski - ubiegłorocznego triumfatora VNL i Mistrzostw Europy - udział wezmą reprezentacje Stanów Zjednoczonych (wicelider rankingu FIVB) i Japonii (4.drużyna rankingu FIVB). Czwarty zespół fani siatkówki poznają po zakończeniu okresu kwalifikacji olimpijskich.

- Pamiętamy, jak otrzymywaliśmy złote medale w tamtym roku na turnieju finałowym Ligi Narodów. Wciąż te emocje w nas buzują, a przecież przed nami kolejne - przypomniał Jacek Sęk, Wiceprezes, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Mówi się, że wszystkie medale, które po drodze były zdobywane, to są przystanki w drodze do Paryża. A tym ostatnim przystankiem, ostatnim etapem przygotowań jest turniej towarzyski w Gdańsku.

Sprzedaż biletów na turniej towarzyski w Gdańsku ruszy 3 czerwca! Do zobaczenia w ERGO ARENIE!