Tydzień Chorwacki w GTS: TEATR DLA LUDZI - spotkanie Instytut Kultury Miejskiej Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Tydzień Chorwacki w GTS: TEATR DLA LUDZI - spotkanie

Wydarzenie w ramach

kwi 20-22

środa - piątek

Gdynia,
TEATR DLA LUDZI | spotkanie | Tydzień Chorwacki

NOWA MARKA POLITYKI KULTURALNEJ - spotkanie z prof. Snjeżaną Banović

"Teatr dla Ludzi" (Chorwacki Teatr Narodowy w Zagrzebiu od 1945 do 1955 - od socrealizmu do samorządności) to pierwsza pozycja w historii chorwackich badań nad teatrem, która opisuje rolę Chorwackiego Teatru Narodowego w Zagrzebiu w kontekście wprowadzania nowej polityki kulturalnej przy zmianach społecznych w Chorwacji po II wojnie światowej. Publikacja będąca rezultatem trzyletnich badań autorki, oparta jest na obszernym materiale archiwalnym, w tym artykułach prasowych, recenzjach, wspomnieniach, i innych historyczno-politycznych, teatralnych czy literackich źródłach, odkrywając wiele nieznanych wcześniej faktów i rzucając nowe światło na te pozornie znane.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatorów ODWOŁANE zostaje spotkanie z prof. Snjeżaną Banović pt. "Teatr dla ludzi. Nowa marka polityki kulturalnej", zaplanowane na wtorek, 14 września 2021 roku o godz. 17.30 w Instytucie Kultury Miejskiej.

Wykład profesor Banović, poświęcony roli Chorwackiego Teatru Narodowego w Zagrzebiu we wprowadzaniu nowej polityki kulturalnej po II wojnie światowej -w tłumaczeniu na język polski - będzie od jutra (poniedziałek) dostępny na stronie https://teatrszekspirowski.pl/.

Informacja o biletach

ilość miejsc ograniczona | wstęp wolny

Czytaj także