stat
Impreza już się odbyła

Z okazji V polskiej edycji Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa serdecznie zapraszamy na unikalny koncert dedykowany małżonkom. Znani i lubiani artyści sceny i estrady zaprezentują mniej
i bardziej popularne utwory o miłości i życiu we dwoje oraz pozwolą się Państwu poznać także od nieco bardziej prywatnej strony.

25 października 2024 - 2 marca 2025

bilety 42 zł
ulgowy 37 zł
Kup bilet
Na scenie 7 niezwykłych par małżeństwa:
Krystyna i Wojciech Cugowscy,
Agata Piotrowska i Andrzej Mastalerz,
Weronika Korthals-Tartas i Łukasz Tartas
Iwona i Cezary Paciorkowie,
Marzena i Maciej Sikałowie,
oraz narzeczeni:
Paulina Grochowska i Wojciech Stekla
prowadzenie koncertu
Olga Szomańska i Maciej Miecznikowski
kierownictwo muzyczne - Cezary Paciorek
scenariusz i reżyseria - Marcin Kołaczkowski

9 lutego w Wejherowskim Centrum Kultury w Wejherowie i 10 lutego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się wyjątkowy koncert dedykowany małżeństwom. Na scenie wystąpią także małżeństwa, artyści, którzy choć żyją w swoich małżeńskich związkach często wiele lat, razem na scenie rzadko się spotykają. Tak jak Marzena i Maciej Sikałowie. Znani, nie tylko
w Trójmieście, skrzypaczka i saksofonista jazzowy, są małżeństwem od prawie 37 lat, jednak we wspólnym projekcie spotkają się po raz drugi. Wśród zaproszonych do udziału małżeństw, znaleźli się także Państwo Mastalerz. Andrzej Mastalerz to ceniony aktor teatralny i filmowy oraz wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej, jego żona Agata Piotrowska-Mastalerz, także jest aktorką. Poznali się na planie filmowym i od wielu lat tworzą udany małżeński duet. Zobaczyć ich jednak razem na scenie, to naprawdę rzadkość. Ponadto w obsadzie, tego wyjątkowego i unikalnego wydarzenia znajdą się Krystyna i Wojtek Cugowscy, Weronika Korthals-Tartas i Łukasz Tartas, Iwona i Cezary Paciorkowie oraz narzeczeni Paulina Grochowska i Wojciech Stekla - to para, która za 4 miesiące ma wyznaczoną datę ślubu. Niezwykle utalentowana wokalistka i aktorka Olga Szomańska oraz obdarzony wrażliwością i poczuciem humoru, wszechstronny muzyk i wokalista Maciej Miecznikowski, jako para prowadzących, odkryją przed publicznością tajemnice tych par. Marcin Kołaczkowski, reżyser i scenarzysta koncertu "Nas dwoje" zapowiada wspaniałą zabawę z nutką rywalizacji rodem z teleturnieju "Czar par". Organizatorzy przewidzieli ponadto nagrody niespodzianki dla obecnych na widowni małżeństw.

Koncert "Nas dwoje" odbędzie się w ramach V polskiej edycji Kampanii Społecznej Tydzień Małżeństwa. W Gdańsku, w którym zaczynają się różne dobre i ważne inicjatywy, obchodzimy ją od 2015 roku. Inne miasta i ośrodki w Polsce zaczęły stopniowo dołączać do kampanii ze swoją ofertą od 2016 roku. Tydzień Małżeństwa stanowi część inicjatywy MarriageWeek International, której pomysłodawcą jest Brytyjczyk - Richard Kane. Pierwsza edycja Tygodnia odbyła się w 1997 właśnie w Anglii i jej idea błyskawicznie się rozprzestrzenia. Dziś MarriageWeek propaguje małżeństwo już w 26 krajach, na 4 kontynentach, zawsze w tym samym terminie 7-14 lutego.

Także w Polsce w dniach 7-14 lutego świętujemy i propagujemy tę najbardziej bliską
i komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Jej ranga w życiu rodzinnym i społecznym wydaje się być niekwestionowana. Także gremia zajmujące się zdrowiem i rozwojem psychicznym człowieka nie mają wątpliwości, że satysfakcjonujące, szczęśliwe relacje w dziadzie małżeńskiej mają szczególne znaczenie dla poczucia dobrostanu małżonków oraz dzieci, które z tych związków pochodzą.

Przekładają się one także na poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego. I to bez względu na światopogląd czy przekonania polityczne ani długość czy szerokość geograficzną. Kampania Tydzień Małżeństwa przypomina małżonkom o pięknie i korzyściach z budowania i umacniania bliskiej relacji płynącej ze spędzania czasu razem; przypomina o potrzebie, ale też inspiruje małżonków do rozwoju osobistego i wzbogacania umiejętności w kontaktach i relacji między sobą. Dla budowania bliskich więzi, niezmiernie istotne jest celebrowanie, docenianie i radosne spędzanie wspólnego czasu.
W dniach 7-14 lutego staramy się stworzyć małżonkom jak najwięcej takich, specjalnie im dedykowanych, okazji do wspólnego bycia razem. Innowacyjność "Tygodnia Małżeństwa"  polega m.in. na tym, że w bardzo przyjaznej i atrakcyjnej formie tworzyć się może  społeczna tradycja celebrowania diady małżeńskiej. Fundacja Tydzień Małżeństwa zaprasza i zachęca do włączania się w kampanię różne podmioty - ośrodki kultury (teatry, muzea, kina, kluby, biblioteki) , ośrodki sportu, restauracje, hotele, ośrodki psychologiczne i gabinety , także kościoły różnych denominacji aby
w okresie od 7 do 14 lutego przygotowały dla małżeństw swoją własną ofertę wydarzeń lub zniżek.

Aktualnie w Gdańsku jeszcze przynajmniej dwa wydarzenia zasługują na szczególną uwagę :
9.02.2019- godz. 11.30 w Gdańsku w Bibliotece Oliwskiej odbędzie spotkanie Kubą Jabłońskim, znanym i cenionym psychoterapeutą.

W swojej książce "Kiedy mężczyzna staje się mężem. Listy ojca do syna o małżeństwie", która będzie tematem spotkania w Bibliotece Oliwskiej, pokazuje źródła i sposoby rozwiązania mogących się pojawić konfliktów, zwraca uwagę na problem gotowości do małżeństwa, podkreśla rolę przysięgi wierności, omawia zasady budowania bliskości, akcentuje wagę zaufania, rozważa kwestię małżeńskich tajemnic, znaczenia intymności. Opisuje korzyści, jakie małżeństwu może dać kłótnia oraz zachęca do czujności, która chroni przed zdradą. Spotkanie poprowadzi Jacek Bielak, mąż i tata 3 dzieci, z zawodu historyk sztuki, pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Historii Sztuki UG. Wraz z małżonką, Anną, uczestnik międzynarodowego ruchu "Spotkań Małżeńskich" mającego na celu wzmacnianie relacji małżeńskich w oparciu o zasady dialogu.

Mecenasem Ogólnopolskiej Kampanii Tydzień Małżeństwa jest GRUPA ENERGA.
Zadanie jest wspierane w ramach Strategii CSR Grupy Energa

14.02.2019 o godz. 18.30 w Gdańskim Archipelagu Kultury przy u. Dworcowej

Zapraszamy na "Sceny z życia małżeńskiego" w wykonaniu Teatru Playback self 3.0
Teatr Playback jest specyficzną formą, która znajduje się jednocześnie na dwóch płaszczyznach,
z których czerpie techniki oraz siłę przekazu - to psychodrama oraz teatr. Każdy spektakl potrzebuje scenariusza, a ten swojego autora. W teatrze Playback autorem jest Widz , konkretna osoba, która podejmuje świadomą decyzję o tym, że jego historia zostanie odegrana na scenie dla widzów. Zapowiada się ciekawie, prawda ?

Ideą przedstawienia Teatru Playback jest, aby historia opowiadającego otrzymała nowe życie,
a opowiadający mógł się jej przyjrzeć z dystansu. Scenariusz tworzony avista powstaje pod wpływem emocji. Aktorzy starają się znaleźć klucz do tych emocji, ale przecież nie zdarza się, aby dwie różne osoby miały identyczne odczucia nawet, jeżeli uczestniczyły w tym samym zdarzeniu . Siłą rzeczy aktorzy dają więc autorowi pewną alternatywę jego historii. Zapraszamy małżonków i fanów małżeństwa na jedyny, niepowtarzalny spektakl inspirowany scenami z życia małżeńskiego.

Teatr Playback Self 3.0 tworzą:
Agata Sidorek (Warszawa)
Magdalena Peron - Szott (Przemyśl)
Jarosław Rebeliński (Gdańsk)

Pomimo, że aktorzy są rozrzuceni po różnych miastach w Polsce można ich spektakle oglądać podczas różnych festiwali wydarzeń artystycznych. Więcej wydarzeń i informacji wkrótce na stronie www.tydzienmalzenstwa.pl