Ostatnimi czasy reaktywne programowanie zyskało sporą popularność. Zobaczmy, co ciekawego ma nam do zaoferowania biblioteka Project Reactor. Live-coding z prostym case-study na temat tworzenia i komunikowania ze sobą reaktywnych serwisów. Zobaczymy miedzy innymi, jak niewiele kodu potrzeba, żeby wywoływać wiele endpointów i obsłużyć wiele odpowiedzi równocześnie.
Wymagania Podstawowa wiedza ze składni Mono i Flux w Project Reactor oraz lambdy i oczywiście SpringBoot, warto też zapoznać się ze wzorcem projektowym zwanym Obserwatorem.
Marek Maciejewski programista Java w Nordea Bank ABP S.A. Inżynier telekomunikacji po Politechnice Gdańskiej. W IT od 4 lat. Na koncie ma m.in. projekt testów automatycznych do aplikacji bankowej, gdzie dobrze zapoznał i zaprzyjaźnił się z najnowsza biblioteka Junit 5 oraz AssertJ. Poza tym zdobył praktyczne doświadczenie w temacie reaktywnego programowania.
Organizator:
Fundacja CODE:ME od ponad czterech lat prowadzi warsztaty, kursy i szkolenia IT z wielu różnych języków programowania i technologii i na różnych poziomach zaawansowania - od całkiem podstawowych, otwartych dla wszystkich, po bardzo specjalistyczne. W chwili obecnej grono naszych absolwentów liczy przeszło 1500 osób. Ich podstawową misją jest szeroko zakrojona działalność edukacyjna i promująca poszerzanie kompetencji technologicznych, a także szerzenie świadomości o ścieżkach wejścia do świata IT.