Tydzień chorwacki w GTS: Piękno Chorwacji w filmowym kadrze - spotkanie Gdański Teatr Szekspirowski Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tydzień chorwacki w GTS: Piękno Chorwacji w filmowym kadrze - spotkanie Opinie (1)

Wydarzenie w ramach

PIĘKNO CHORWACJI W FILMOWYM KADRZE | spotkanie | Tydzień Chorwacki

Chorwacja to kraj pełen cudów, zarówno natury jak i kultury. Znajdziemy tu bogactwo unikalnych przyrodniczo zakątków, rajskich wysp, jaskiń i wodospadów, a także liczne zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To kraj gdzie krzyżują się różnorodne kultury i tradycje.

dr Agnieszka Puszczewicz, dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce przybliży najpiękniejsze zakątki Chorwacji przez pryzmat kadrów filmowych. To tu kręcono takie produkcje jak: "Gra o tron", "Mamma mia II" czy "Gwiezdne wojny" a także wiele innych światowych produkcji. O tych, i innych ciekawostkach dowiecie się Państwo z prezentacji, która pokaże mniej znane oblicze Chorwacji, zaskoczy fanów najnowszych produkcji, ale i wielbicieli klasyki.

Znajdująca się pod wpływem wschodu i zachodu, a także południowego ducha Chorwacja, przez lata rozwinęła bogatą i różnorodną ofertę artystyczną, literacką i muzyczną. W tym krajui różnorodność smaków bogatej śródziemnomorskiej kuchni łączy się z wybornym winem, głównie z rejonów Istrii i w Kwarneru, Plešivicy czy Dalmacji.

Czytaj także