UL/KR Teatr na Plaży Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

UL/KR to nowy projekt gorzowianina Błażeja Króla, łączący ze sobą mroczną elektronikę, chwytliwe gitarowe melodie i magnetyczne teksty, którymi zachwyca się choćby Katarzyna Nosowska. Skład grupy uzupełnia Maurycy Kiebzak-Górski, jeden z najzdolniejszych gorzowskich instrumentalistów.

Debiut UL/KR został wydany w kwietniu 2012 i z miejsca stał się sensacją. Określony jako najlepszy debiut ostatnich lat w polskiej muzyce niezależnej typowany był jako murowany kandydat do płyty roku. Krążek został m.in. Płytą Tygodnia w Trójce i Płytą Miesiąca w Esce Rock. Lato stało pod znakiem podboju największych rodzimych festiwali, a jesienią zespół pojawił się na koncertach u boku m.in. Lao Che i Hey.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Końcówka roku to tryumfalny pochód UL/KR przez krajowe rankingi najważniejszych płyt roku, z pierwszym miejscem w Gazecie Wyborczej na czele. 12 kwietnia 2013 ukazał się następca debiutu - "Ament" już zbierający entuzjastyczne recenzje, zaś na dwa tygodnie przed premierą cały nakład płyty na CD był już wyczerpany. 22 czerwca UL/KR swoim występem, transmitowanym na żywo, uświetniło galę Talenty Trójki. Zespół, co samo w sobie jest ewenementem, został zaproszony drugi rok z rzędu na najważniejsze polskie festiwale (Opener, OFF, Męskie Granie, Selector czy Tauron Nowa Muzyka).

Informacja o biletach

Przedsprzedaż on-line: 20 zł KUP BILET
W dniu koncertu: 30 zł