Uliczny Opryszek, De Łindows, Bunkier Ucho - Klub Muzyczny Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Uliczny Opryszek, De Łindows, Bunkier

gru 9

piątek, g. 20:00

Gdańsk,
mar 16

czwartek, g. 19:30

Gdynia,
ULICZNY OPRYSZEK

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Grupa powstała w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie wielkopolskim. Kapela zagrała wiele koncertów na terenie całego kraju, w tym w Jarocinie w 2005 roku - na PRL Festiwalu, gdzie zdobyła Nagrodę Jury, na Przystanku Woodstock w 2004 (duża scena) i 2013 roku (wioska Kryszny) oraz na Festiwalu Rock na Bagnie (2013). Na dorobek zespołu składają się cztery płyty studyjne. Ostatni album - "Na zawsze punk", został wydany w 2009 roku i zawiera 20 coverów zapomnianych, starych polskich kapel punkowych. W 2015 roku miała miejsce reedycja krążka wraz z koncertowym DVD Ulicznego Opryszka. Muzycy w planach mają już "Na zawsze Punk 2″.

Uliczny Opryszek - strona internetowa


DE ŁINDOWS

Pierwszy materiał zespołu pojawił się na albumie "Depresja" w marcu 2004 roku. Płyta ukazała się nakładem wydawnictwa Pasażer Rec. Była również dostępna w Czechach i na Słowacji za pośrednictwem Hirax Rec. W lipcu grupa otrzymała zaproszenie na słowacki festiwal Punk Island #3, gdzie w ciągu dwóch dni wystąpiło ponad 40 kapel z całej Europy i z USA. W 2005 roku formacja zagrała m.in. trasę koncertową Czechy vs. Polska wraz z czeskim zespołem Kohout Plasi Smrt. Koncertowała również na festiwalach Cztery Pory Roku i na dwudniowym Underground Fest vol.2 w Martinie na Słowacji. W roku 2006 ukazała się płyta "Sto mil na sekundę" - ponownie wydana przez Pasażer Rec. Album zawiera czternaście dynamicznych kawałków, energetyczne gitary i sekcję dętą oraz bonusowy teledysk do utworu "Azbestowi piromani". Gościnnie na płycie wystąpił Jacek Stęszewski z Końca Świata. W tym samym roku De Łindows nagrało własną wersję utworu "Czy wierzysz", która została umieszczona na dwupłytowym albumie "Nie ma zagrożenia, jest Dezerter". W latach 2008 i 2011 zespół ponownie odwiedził Czechy na festiwalu Keltska Noc w Harrachovie. Na trzecim krążku - "Poza kontrolą", która ukazał się w 2011 roku znajduje się piętnaście premierowych numerów. Jednym z nich jest utwór dedykowany niepełnosprawnym rugbistom, który został uznany przez Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych oficjalnym utworem promującym rugby na wózkach inwalidzkich. Na albumie gościnnie zaśpiewali Smalec (zespół GaGa/Zielone Żabki) oraz Ania Świstak (zespół Eye For An Eye). W 2014 roku zespół zagrał m.in. w Jarocinie, na XX Przystanku Woodstock i na B-Festiwal (Rock Reggae Festival Brzeszcze). We wrześniu 2015 planowana jest premiera nowego wydawnictwa De Łindows.


De Łindows - strona internetowa


BUNKIER

Grupa powstała na początku lat 90. W 1993 roku światło dzienne ujrzał materiał "Szpital psychiatryczny". Dwa lata później pojawiła się druga płyta, z kolei w 1996 roku - trzecie wydawnictwo pt. "Istota człowieczeństwa". Bunkier w tym czasie grał wiele koncertów, współpracował z Falonem i z Januszem Krzeczowskim, występował m.in. na festiwalu w Jarocinie, w Krakowie w ramach Krakowskiej Wielkiej Orkiestry Punkowej Pomocy, przed takimi gwiazdami jak The Exploited i G.B.H. oraz w ramach sceny niezależnej z wieloma punkowymi składami. W 1999 roku wydał własnym nakładem demówkę, a w 2005 - "Dziwny stan". Zgłosił się też do udziału w organizowanym przez Polskie Radio "BIS" konkursie na wydanie płyty, który wygrał. W kwietniu 2007 roku nagrał materiał w Studiu Radiowej "Trójki". W 2014 roku ukazała się reedycja pierwszych płyt Bunkra.

Bunkier - strona internetowa


BILETY: 20 zł (przedsprzedaż) / 23 zł (Eventim) / 25 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez - przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing - Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00), Eventim - w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów - eventim.pl - u dołu strony, cena w sieci - 23 zł)

Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie.

Sponsorem Klubu Ucho jest Grupa Energa: