Ultras Oliwski - Wokół Radości Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ultras Oliwski - Wokół Radości Opinie (2)

Już 11 września odbędzie się pierwsza edycja biegu Ultras Oliwski Wokół Radości, dedykowany fanom biegania i rodzinom lubiącym spędzać aktywnie czas. Celem organizatorów jest popularyzacja aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i integracja lokalnej, aktywnej społeczności. Impreza odbędzie się w ramach corocznego święta Oliwian - VIVA OLIWA.

18 - 31 grudnia 2021, g. 10:00

Gdańsk, Wejście na plaże nr. 55
Trasy biegów będą wyznaczone w Lasach Oliwskich wokół malowniczej Doliny Radości. Bieg główny odbędzie się na dystansie półmaratonu 21,95 km, natomiast dodatkowe biegi: Medium na ok.10 km, Nordic Walking na ok.8 km, i zaplanowane są również biegi na orientację dla dzieci.

Biegaczom na trasie będzie towarzyszyła leśna muzyka, w wykonaniu uczestników Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA.

Ciekawą inicjatywą jest Pchli Targ z akcesoriami sportowymi, podczas którego mieszkańcy Oliwy będą mogli wymieniać się dla jednych niepotrzebnym, a dla drugich pożądanym sprzętem sportowo rekreacyjnym.

Miasteczko biegacza będzie zlokalizowane przy Stawie Młyńskim, gdzie na uczestników i kibiców czekać będzie szereg atrakcji jak rozgrzewka, animacje dla dzieci i młodzieży, strefa gastronomiczna oraz specjalna strefa GARDEN PARTY, w której zawodnicy wspólnie z rodzinami i przyjaciółmi będą mogli odpocząć po rywalizacji przy dźwiękach muzyki.

- Jako mieszkaniec Oliwy i biegacz często mijam się z innymi biegaczami na leśnych ścieżkach gdzieś między ulicą Słowackiego, a Spacerową. Właśnie z myślą o nas - lokalnej społeczności i fanach biegania organizujemy festiwal biegowy z półmaratońskim dystansem, ale bez napinki sportowej, a dla czystej radości - mówi Arkadiusz Stolarski, prezes Agencji LIVE, organizator biegu. Tym, których napędza radość z biegania, chcemy zaproponować przyłączenie do oliwskiej wspólnoty biegaczy.

Zapisów na bieg można dokonywać na stronie www.herkules.org.pl. Limit uczestników to 250 osób, a koszt udziału w biegu to 99 zł (numer startowy z chipem, koszulka, medal, posiłek regeneracyjny, gadżety od partnerów). Wszystkim uczestnikom zapewniamy profesjonalne zaplecze i support.