stat
Impreza już się odbyła
lis 10

niedziela, g. 10:00

Wstęp wolny
lis 11

poniedziałek, g. 20:00

Gdynia,
bilety 59 zł
Kup bilet
Czy lubicie pacynek? A co powiecie, żeby zrobić samemu taką lalkę. W najbliższą niedzielę pani Hanna, specjalistka od tworzenia pacynek i palcynek zaprasza dzieci do wspólnej zabawy.

Pacynki to więcej niż lalki. Poruszane dłonią ożywają, zaczynają mówić. Samodielne ich wykonanie, a potem zabawa nimi w teatr, rozwijają u dzieci wyobraźnię, zdolność komunikacji werbalnej i wizualnej, uczą współpracy w grupie i sprawnej organizacji. Umiejętności te mają istotne znaczenie w autoprezentacji i dodają pewności siebie w kontaktach z innymi osobami. Pacynki w dziecięcych rączkach na pewno będą inspirującym tworzywem. Dla dorosłych jest miejsce na widowni, skąd będą mogli zobaczyć, jakich fantastycznych ludzi wychowują. Zdaniem pani Hanny, pacynki to zabawki mądrzejsze od innych. A kiedy dziecko jest samo, albo kiedy jest chore i musi leżeć w łóżku mogą mu towarzyszyć.

Hanna Kośmickajest właścicielką galerii mieszczącej się w Krzywym Domku w Sopocie. Wszystkie pacynki, palcynki i chagaliki, które się tam znajdują, są jej autorstwa. Jak mówi, prawie całe życie bawiła się lalkami. Poważnie i radośnie jak dziecko. Kiedyś wydawało się jej, że powinna już być dorosła, skończyła więc architekturę na politechnice, ale zaraz potem wróciła do świata swojego dzieciństwa i jest jej w nim dobrze. Was również zaprasza do swojego świata.


Zielona Babcia, to spotkania dla najmłodszych, które od marca br. regularnie odbywają się w sopockim Zielonym Dworze. W każdą niedzielę dzieci poprzez zabawę poszerzają wiedzę, zdobywają nowe doświadczenia i wzbogacają swoje zainteresowania. Co tydzień przygotowywany program artystyczno-edukacyjny dotyczy innego zagadnienia. Realizowane w Zielonym Dworze tematy obejmują różne dziedziny życia oraz wprowadzają dzieci w świat szeroko rozumianej sztuki. Zawsze wesoło i ciekawie.


Rezerwacja i informacja:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470



CZY WIESZ, ŻE...?

Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie i zdrowo mogą tu zjeść nie tylko dorośli. Dla dzieci przewidziane jest specjalne menu, a także cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają najmłodszych w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli mogą zaś uczestniczyć w regularnych spotkaniach z jazzem, tangiem milonga i ambitną muzyką elektroniczną.

Zielony Dwór, zwany dawniej Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj liczne spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne.