stat
Impreza już się odbyła

Urszula Dudziak & Rodziewicz Quartet

W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu w Konsulacie Kultury w Gdyni czeka nas wyjątkowe wydarzenie! Usłyszymy Ulę w nujazzowych kompozycjach Jacka Rodziewicza, a jego kwartet zagra specjalnie na tę okazję zaaranżowane na nowo, najpiękniejsze utwory z repertuaru Uli.
Przed koncertem zapraszamy na inspirującą rozmowę z Urszulą Dudziak, która obiecała: wyśpiewam Wam wszystko! Energetyczna Magic Lady spotka się z dwoma niezwykłymi dżentelmenami: kultowym dziennikarzem muzycznym Piotrem Metzem i wielką osobowością jazzu światowego Tomaszem Tłuczkiewiczem.

lip 24

środa, g. 20:00

bilety 119 - 149 zł
Kup bilet
gru 1

niedziela, g. 19:00

Gdańsk,
bilety 180 zł
Kup bilet
Urszula Dudziak wokalistka i kompozytorka jazzowa. Uznana za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych na świecie. Można by wyliczać jej niespotykaną skalę głosu, perfekcyjną intonację oraz unikalną technikę wokalną, ale muzyka, to tylko cześć Uli. Kobiety, która posiada w sobie niezmierzone pokłady optymizmu, którym obdarza wszystkich dokoła. Może w przypadku kogoś innego zabrzmiałoby to jak frazes, lecz wystarczy znaleźć się na chwilę w jej obecności, żeby zrozumieć, że ta energia to prawdziwa supermoc. Gra w tenisa, prowadzi traktor, buduje dom, koncertuje, napisała 2 książki i jest youtuberką.

jazz - koncerty w Trójmieście


RODZIEWICZ QUARTET tworzą: Jacek Rodziewicz, Steve Nash, Maciej Sikała i Marcin Gawdzis.
Jacek Rodziewicz kompozytor i saksofonista barytonowy. Grał w Republice, Kulcie, Atrakcyjnym Kazimierzu i QYAVY, aż w końcu stworzył swój wymarzony zespół. Obecnie najlepszy saksofonista barytonowy w Polsce według krytyków i publiczności magazynu Jazz Forum.

Steve Nash producent muzyczny, pianista, DJ, remixer i kompozytor. 3-krotny mistrz świata DJ-ów IDA, aktualny mistrz świata finger drummingu. Brał udział w projekcie Męskie Granie. Jest twórcą projektu Steve Nash & Turntable Orchestra, który łączy orkiestrę symfoniczną z turntablismem.

Maciej Sikała saksofonista tenorowy i sopranowy, dr hab., wykładowca w AM w Bydgoszczy i Gdańsku. Lider swoich zespołów (Septet, Trio). Nagrał ponad 60 płyt jazzowych, w tym 6 pod swoim nazwiskiem. Od dwudziestu kilku lat, według magazynu Jazz Forum, najlepszy saksofonista tenorowy w Polsce. Członek legendarnego zespołu MIŁOŚĆ.

Marcin Gawdzis trębacz jazzowy, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach. Obecnie kierownik Katedry Jazzu w AM w Bydgoszczy. Nagrał ponad 40 płyt różnych wykonawców. Stale współpracuje z czołowymi postaciami świata jazzu. W 2014 r. otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii debiut roku.

Piotr Metz dziennikarz muzyczny, jeden z założycieli i dyrektor muzyczny radia RMF FM, dyrektor muzyczny Programu III Polskiego Radia, redaktor naczelny miesięcznika Machina, dyrektor artystyczny Sopot Festival. Przez lata związany także z MTV Polska i wieloma rozgłośniami radiowymi m.in. Radiem Kraków, Radiostacją, Dwójką i Radiem Opole.

Tomasz Tłuczkiewicz wieloletni prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego i dyrektor kultowych festiwali Jazz Jamboree i Jazz nad Odrą, autor muzycznych audycji radiowych i telewizyjnych (min. Trzy kwadranse jazzu, W Tonacji Trójki, Czas na jazz). Był wiceprzewodniczącym The International Jazz Federation. Bohater filmu EASY RIDER w reż. Grzegorza Brzozowicza.
Projekt dofinansowany przez miasto Gdynia.
#jazzday #gdynia #stoart #duende