stat
PATRONAT

Urszula Dudziak i Grażyna Auguścik "To i Hola" - Ladies' Jazz Festival Opinie (3)

Planowany konkurs
  • czwartek, 18 lipca 2024, godz. 20:00
  • Lokalizacja
  • Bilety
    109 - 179
    Kup bilet

Wydarzenie w ramach

Urszula Dudziak i Grażyna Auguścik z towarzyszeniem Grzech Piotrowski Band "To i Hola". Dwie Polki, które zdobyły Mont Everest Jazzu. Występowały w takich miejscach i z takimi gwiazdami, że wielu artystów dałoby wszystko, by doświadczyć choć części ich osiągnięć. Wywalczyły szacunek i uznanie środowiska muzycznego na całym świecie. I ten trzeci, również znany i uznany w kręgach kultury i muzyki świata, artysta wszechstronny. Troje ponadprzeciętnie utalentowanych, serdecznych postaci i ich wspólna, magnetyzująca muzyka na Ladies Jazz Festival w Gdyni.

Urszula Dudziak - idolka wielu uznanych amerykańskich artystek jazzowych i nie tylko. Jej osiągnięcia otworzyły drzwi i pozwoliły uwierzyć w siebie takim późniejszym gwiazdom jak Esperanza Spalding, Terri Lyne Carrington, Gretchen Parlato, Dianne Reeves, Suzanne Vega i wielu innym, o czym każda z nich nieprowokowana przez nikogo opowiadała z szacunkiem i wzruszeniem podczas swoich polskich koncertów. Dyrektorka artystyczna Ladies Jazz Festival i przewodnicząca jury Konkursów o Grand Prix tego festiwalu.

jazz - koncerty w Trójmieście


Grażyna Auguścik - wielokrotnie ogłaszana najlepszą wokalistkę jazzową w kraju w plebiscytach Jazz Forum, nagradzana na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i Piosenki Polskiej w Opolu. Bez zbytniej przesady można powiedzieć też, że to artystka jazzowo polsko-amerykańska bowiem jej osiągnięcia również w USA, kolebce jazzu, są oszałamiające i nieosiągalne dla zwykłych śmiertelników znad Wisły.

Dwie najbardziej utytułowane polskie artystki jazzowe spotkały się oczywiście w Stanach Zjednoczonych, a owocem tej znajomości są liczne koncerty po obu stronach oceanu oraz dwie niezapomniane płyty. To i Hola nagrana na początku tego tysiąclecia ze szwedzkimi muzykami to jeden z najbardziej udanych dowodów na wielkie pokłady atrakcyjności polskiego folkloru inspirującego wcześniej takich artystów jak Chopin, Szymanowski, Górecki, Namysłowski, Ciechowski, Bowie, ale i znajdującego uznanie wśród melomanów z całego świata.

I to właśnie za materiał z tej płyty wziął się założyciel i kierownik World Orchestra, fantastyczny kompozytor i producent muzyczny, multiinstrumentalista i uznany aranżer Grzech Piotrowski. I to one, dwie wcześniej wymienione Damy Jazzu wraz z nim i jego zespołem przedstawią nam premierowo nową wersję To i Hola tego lata, nad polskim morzem, w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
lip 19

piątek, g. 17:00

Gdynia,
bilety 139 - 239 zł
Kup bilet
lip 25

czwartek, g. 20:00

bilety 119 - 189 zł
Kup bilet