stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Usłysz miasto

"Usłysz miasto" to specjalne spotkanie grupy warsztatowej Laptopowego Eksperymentalnego Studia Dźwiękowego Miasta Gdynia w przestrzeni miejskiej. Zwykle pracujemy, eksperymentujemy z dźwiękiem w siedzibie tuBaza jednak tym razem udamy się z wizytą w ścisłe centrum miasta Gdynia, do InfoBox-u.

paź 6

niedziela, g. 12:00 - 17:00

bilety 1 zł

w każdy piątek (do 29.11), g. 16:00 - 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Naszym celem jest "usłyszenie miasta" i nagranie dźwięków miasta Gdynia tak by później przygotować utwór oparty na tym zapisie.

Będziemy poszukiwali dźwięków na: przystankach, w marinie jachtowej, na przejściach dla pieszych, w trolejbusach i restauracjach i innych miejscach aglomeracji miejskiej.

Do naszej grupy może dołączyć każdy, tak by spróbował odnaleźć i nagrać swoje dźwięki, wskazać nam ciekawe miejsca, czy choćby przyjrzeć się naszej pracy.

Zapraszamy 26.05.2014 o godzinie 15.00 do InfoBox ul. Świętojańska 30, 81, Gdynia.
Kontakt: osoba prowadząca - Sebastian Bednarek 536-243-965


O projekcie:
LAPTOPOWE EKSPERYMENTALNE STUDIO DŹWIĘKOWE MIASTA GDYNIA
Zapraszamy na cykl warsztatów dotyczący zagadnień związanych z realizacją nagrań. Uczestnicy dowiedzą się jak stworzyć własne domowe studio nagrań oraz zdobędą podstawową wiedzę z zakresu realizacji nagrań muzycznych.

Podczas warsztatów będziemy korzystali z szerokiego spektrum nowoczesnych narzędzi wirtualnych takich jak: laptopy z wykorzystaniem urządzeń mobilnych oraz aplikacji. Uczestnicy, podczas tworzenia własnych kompozycji będą mieli okazję zapoznać się z działaniem takich urządzeń jak mikser, samplery, syntezatory, rejestratory dźwięku czy mikrofony.

Zakładamy bardzo szerokie podejście do dźwięku oraz komponowania. Poszukując paraleli życia codziennego oraz sztuki dźwiękowej zastanowimy się nad kondycją muzyki współczesnej w ogóle. Zależy nam na ukazaniu uczestnikom szerokiego zakresu technik i rozwiązań z jakich obecnie korzystamy przy tworzeniu muzyki elektronicznej oraz realizacji dźwiękowej, instalacji dźwiękowych, map dźwiękowych itd.

Podczas warsztatów będziemy korzystali w głównej mierze z jednego z najbardziej popularnego i jednocześnie najlepszego programu takiego jak:
Ableton Live i szereg plug in-ów i innych platformach DAW. Korzystanie z programów typu tracker i oprogramowane służącego do edycji dźwięku.

Zajęcia w znacznym stopniu będą miały formę indywidualnej pracy prowadzącego z poszczególnymi uczestnikami, dzięki czemu tok i zakres warsztatów będzie można dostosować do zainteresowań i potrzeb każdego z nich z osobna.

Jednocześnie będą one zagadały realizacje wspólne by gruba zrealizował projekt całościowy. Finalnie zaprezentujemy swoje kompozycje podczas koncertu, który odbędzie się w Rotundzie na terenie Kolibek. Obiekt wspaniale nadający się do prezentacji muzyki eksperymentalnej i działań około sound design-u.

Warsztaty mają również na celu zbudowanie wspólnej grupy osób pasjonujących się dźwiękiem i chcących odkryć odmienne sposoby o nim myślenia i jego wytwarzania. Będzie to rodzaj laboratorium dźwiękowego.

Będzie to zatem swoisty departament do sprawa dźwięku :)

Kalendarz spotkań:
05.05.2014 Spotkanie warsztatowe .Zapoznanie się grupy i prezentacja realizacyjnych założeń.
12.05.2014 Spotkanie warsztatowe praca w pracowni + działania w plenerze. Zbieranie i rejestracja materiałów dźwiękowych w terenie.
19.05.2014 Spotkanie warsztatowe.
26.05.2014 Spotkanie warsztatowe, dalsze działania.
02.06.2014 Plener dźwiękowy, zbieranie dzięków w przestrzeni miejskiej.
16.06.2014 Spotkanie warsztatowe dalsze działania.
28.06.2014 Uroczysty koncert inauguracyjny prezentujący i podsumowujący efekt spotkań warsztatowych. (Rotunda Kolibki)


więcej informacji