stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Uśmiech za uśmiech | Arie i duety z oper i operetek

Serdecznie zapraszamy na koncert, którego tematem przewodnim będzie uśmiech. Artyści wykonają dla Państwa arie i duety z najpiękniejszych oper i operetek. Na koncercie usłyszeć będzie można między innymi utwory kompozytorów tj.: J. Offenbach, K. Szymanowski, G. Donizetti czy też D. Aubern.

lis 5

wtorek, g. 19:00

Gdańsk,
bilety 79 - 99 zł
Kup bilet
lut'25 8

sobota, g. 19:00

bilety 58 - 151 zł
Kup bilet
O tym, czym jest uśmiech, jakie ma właściwości, czy szczęście może się do nas uśmiechnąć, kto częściej się śmieje dowiedzą się Państwo na koncercie pt. "Uśmiech za uśmiech".
Nie może Was zabraknąć! Drodzy Państwo - pośmiejmy się wspólnie!

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


PROGRAM:
Kilka faktów na temat uśmiechu, szampański nastrój i odrobina plotek:
J. Offenbach - Les Contes d'Hoffmann - Les oiseaux dans la charmille (Paulina Araśniewicz)
W. A. Mozart - Don Giovanni - Deh, vieni alla finestra (Maciej Naczk)
J. S. Strauss - Die Fledermaus - Brüderlein und Schwesterlein (duet: Maciej Naczk, Paulina Araśniewicz)
J. Offenbach - La Périchole - 'Je suis grise' (aria ze śmiechem - wersja polska; Paulina Araśniewicz)
D. Aubern - Manon Lescaut - C'est l'histoire amoureuse (aria ze śmiechem - wersja polska; Paulina Araśniewicz)

Uśmiech losu, czyli o loterii kilka słów:
K. Szymanowski - Loteria na mężów, czyli narzeczony nr 69 - Indiańska ballada Charly'iego (Maciej Naczk)
K. Szymanowski - Loteria na mężów, czyli narzeczony nr 69 - Romans Sary (Paulina Araśniewicz)
S. Moniuszko - Loteryja - Cała nadzieja na tym bilecie (duet: Paulina Araśniewicz, Maciej Naczk)

Finał. Ten najpiękniejszy uśmiech - uśmiech serca:
F. Lehár - Wesoła Wdówka - Usta milczą, dusza śpiewa (duet: Paulina Araśniewicz, Maciej Naczk)
G. Donizetti - Don Pasquale - Pronta io son (duet: Paulina Araśniewicz, Maciej Naczk)

Wystąpią:
Paulina Araśniewicz
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu solowego dr Krzysztofa Bobrzeckiego. Studia ukończyła z wyróżnieniem. Dwukrotnie otrzymała stypendium rektora dla najlepszych studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureatka konkursu Viva Calisia 2021 (I Wyróżnienie oraz Nagroda Specjalna). Zadebiutowała partią Belindy z opery Dydona i Eneasz H. Purcella w reżyserii Dariusza Paradowskiego wystawianej w Akademii Muzycznej w Gdańsku pod batutą Przemysława Stanisławskiego. Wykonywała partię Księżnej w operetce Ptasznik z Tyrolu K. Zellera w reżyserii Dariusza Paradowskiego pod kierownictwem Sylwii Janiak-Kobylińskiej. Wykonywała partię Ilii z opery Idomeneo W. A. Mozarta wystawianej w Jerozolimie oraz Tel Avivie w ramach projektu operowego IMVAJ 2019, którego reżyserem był Michael Sturm, a kierownikiem muzycznym Etay Berckovitch. Koncertowała z Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Capellą Gedanensis, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Symfoniczną AM w Gdańsku, Bałtycką Filharmonią Młodych, Orkiestrą Symfoniczną z Beer Shevy, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej.

Maciej Naczk
Absolwent Uniwersytet Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (2014) oraz Uniwersytetu Muzycznego Mozarteum w Salzburgu w Austrii (201. Specjalizuje się w muzyce oratoryjnej i pieśniarskiej, nie stroniąc od opery i innych form wokalnoaktorskich. Szczególnie ceni sobie współpracę z dr Dariuszem Niemirowiczem oraz innymi uznanymi śpiewakami światowej ceny, m.in.: Wolfgangiem Holzmairem, Ildiko Raimondi czy Barbarą Bonney. Uczestniczył w wielu zagranicznych wydarzeniach oraratoryjnych i operowych, szczególnie w Wiedniu. W swoim repertuarze posiada kilkadziesiąt partii oratoryjnych (szczególnie J.S.Bach), cyklów pieśni (głównie kompozytorów niemieckich) oraz liczne partie operowe przeznaczone na liryczny głos barytonowy (W.A.Mozarta, G.Donizettiego, P.Czajkowskiego, S.Rachmaninowa czy R.Wagnera). Szczególną pasją darzy muzykę sakralną, co przekłada na grunt regionalny. Dotychczas zainicjował i wykonał (koordynując prace orkiestry i chórów) wiele koncertów muzyki klasycznej i liturgicznej na Pomorzu. Jego wkład w rozwój regionu został doceniony m.in. przez: "Stowarzyszenie na 102" w wydanej w 2018 roku książce: "Zwyczajni niezwyczajni mieszkańcy ziemi lęborskiej".

Liana Krasyun-Korunna
Korepetytor solistów w Operze Bałtyckiej w Gdańsku oraz wykładowczyni Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje z Polską Filharmonią Kameralną Sopot i Polskim Chórem Kameralnym. Jako solistka z towarzyszeniem Lwowskiej Orkiestry Symfonicznej, była również akompaniatorką m. in. Chóru Galicyjskiego we Lwowie. Brała udział w koncertach solistycznych, kameralnych i symfonicznych na Ukrainie oraz w Polsce z takimi dyrygentami, jak Małgorzata Orawska, Ewa Michnik, Łukasz Borowicz, Francesco Bottigliero, Przemysław Fiugajski, José Maria Florêncio, Marco Guidarini, Michał Klauza, Tadeusz Kozłowski, Jan Latham-Koenig, Wojciech Michniewski, Wojciech Rajski, Tadeusz Wojciechowski, Andriy Yurkevych, Massimiliano Caldi. Współpracowała z orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze oraz orkiestrą Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.