stat
Impreza już się odbyła

VI Bieg Anioła

W sobotę 16 grudnia 2023 r. w Gdańsku odbędzie się kolejna, szósta już edycja Biegu Anioła. Ta piękna inicjatywa poprzez sport i wspólną zabawę już od lat wspiera ideę hospicyjną. Z roku na rok na starcie staje coraz więcej biegaczy w anielskich strojach, wspierając tym samym podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Komu Pomagamy?
Zebrane środki finansowe uzyskane z zakupu pakietów startowych zostaną w całości przekazane na cele statutowe Hospicjum Pomorze Dzieciom w Gdańsku. Hospicjum od 9 lat zapewnia opiekę 24 godziny na dobę we wszystkie dni w roku, dojeżdżając do chorych dzieci na Pomorzu, wypożyczając nieodpłatnie specjalistyczny sprzęt medyczny, umożliwiający bezpieczny pobyt dziecka w domu. By nie bolało, by zmniejszać uporczywe objawy choroby. By towarzyszyć do ostatniego oddechu. Wspierać psychologicznie i socjalnie całe rodziny: rodzeństwo, rodziców, dziadków, nie tylko w czasie choroby, ale i w podróży przez żałobę.

Trasa - Bieg Stacjonarny
Podobnie jak w 2022 roku start zaplanowany jest z plaży w Brzeźnie. Trasa liczy 5km. Przeprowadzony zostanie pomiar czasu.

Jak się zapisać?
Bieg Anioła odbywa się w dwóch formach - stacjonarnej oraz wirtualnej.
Bieg stacjonarny odbędzie się 16 grudnia, start i meta na wysokości wejścia na plażę nr 55 w Brzeźnie. W biegu może wziąć udział osoba, która dokona zapisu do 30.11.2023 (limit 800 miejsc).

Link do zapisów:
https://elektronicznezapisy.pl/event/8899.html

Natomiast od 18 do 31 grudnia odbędzie się bieg wirtualny -styl i miejsce dowolne, minimum 2 km biegiem, rowerem czy hulajnogą. Zapisy na bieg wirtualnego kończą się 15.12.2023.

Link do zapisów:
https://elektronicznezapisy.pl/event/8901.html
Podczas biegu mile widziana anielskie przebrania - jak co roku wybrany oraz nagrodzony zostanie NajAnioł w 3 kategoriach: żeńskiej, męskiej oraz dziecięcej!