VI Festiwal Muzyki Współczesnej Nowe Fale Online Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VI Festiwal Muzyki Współczesnej Nowe Fale

Tegoroczny, szósty już festiwal Nowe Fale został zaprojektowany na miarę dzisiejszego czasu, trudnego dla nas wszystkich, a w szczególności dla artystów. Koncerty festiwalowe nagrali zaproszeni przez nas muzycy z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, w salach wypełnionych wirtualną publicznością.

Mogą Państwo obejrzeć efekty ich pracy w Internecie: https://2020.nowefale.pl/koncerty/. Łącząc się z nami za pośrednictwem sieci zaproszą nas Państwo do swoich domów, dając nam jednocześnie znak, że jesteśmy mile widziani, potrzebni - jak potrzebna jest sama muzyka.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Program:
3.12, 19:30
Koncert Kameralny
Piotr Nowicki - fortepian
NeoQuartet:
Karolina Piątkowska-Nowicka - I skrzypce
Paweł Kapica - II skrzypce
Michał Markiewicz - altówka
Krzysztof Pawłowski - wiolonczela

Program
Anton Koshelev (UA)
Complex personality*
Kamil Kosecki
We are the string quartet*
Olga Rayeva (RUS)
Die himmlische Stadt na kwintet fortepianowy*
Piotr Jędrzejczyk
(e)Stany na elektryczny kwartet smyczkowy*
Aleksander Kościów
Hilathi

4.12, 19:30
Koncert kameralny
Duet fortepianowy:
Gabriela Szendzielorz-Jungiewicz
Andrzej Jungiewicz

Program
Zenon Kowalowski
Burleska, Nokturn, Humoreska
Monika Kędziora
Caligo I, II, III*
Andrzej Henryk Bączyk
L'ombre d'un moment dans les restes d'une valse pour madame G.*
Andrzej Dziadek
Trzy utwory na fortepian na 4 ręce
Zbigniew Bargielski
Histe(O)ryjki (Panneau de 21 carreau

5.12, 19:30
Koncert Kameralny
Frant Duo:
Łukasz Frant - wiolonczela
Joanna Galon-Frant - fortepian

Program
Alfred Schnittke - Sonata nr 1
na wiolonczelę i fortepian
Andrzej Dziadek
Impromptu*
Aleksander Nowak
Undertows
Tadeusz Dixa
Nokturn
Marcel Chyrzyński
Farewell
Andrzej Panufnik
Dreamscape

6.12, 19:30
Koncert
Nowe brzmienia gdańskie

Orkiestra Sinfonietta Pomerania
- kameralnie
Tadeusz Dixa - dyrygent

Program
Adam Diesner
Tango na kwintet dęty drewniany
Marek Czerniewicz
Dwa obrazki warmińskie
Marek Czerniewicz
Transparent na kwartet smyczkowy i taśmę
Andrzej Dziadek
Sekstet
Tadeusz Dixa
Oktet
Tadeusz Dixa
Muzyka na 9 instrumentów

9.12, 19:30
Impreza towarzysząca
Koncert studentów klas kompozycji
Akademii Muzycznej w Gdańsku

Program
Magdalena Garbecka
Cello*
wyk.: Pauline Gorbach - wiolonczela
Krzysztof Tomasz Jurczak
Oboe quartetto*
wyk.: Kacper Wołkanowski - obój
Maria Świgost - obój miłosny
Marcin Łukasik - rożek angielski
Magdalena Kołodziejczyk - fagot
Piotr Kasiłowski
Wariacje na flet i fortepian*
wyk.: Jakub Łączak - flet
Igor Torbicki - fortepian
Magdalena Kurdziel
Jestem w pociągu*
wyk.: Monika Mazur - skrzypce
Magdalena Kurdziel - altówka
Jakub Lesiak - wiolonczela
Tomasz Denkiewicz - kontrabas
Szymon Kusior
Kwartet wiolonczelowy*
wyk.: Nikola Freda - wiolonczela
Weronika Duchniewicz - wiolonczela
Jolanta Markowska - wiolonczela
Kamila Bonder - wiolonczela
Jakub Pawlak
To have laws and agree*
wyk.: Aleksandra Gaik - flet
Szymon Brillowski - perkusja

Czytaj także