stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VI Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego

Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego jest jedynym dużym wydarzeniem cyklicznym poświęconym dorobkowi artystycznemu wybitnego autora polskiej piosenki. Jest przestrzenią prezentacji twórczości Wojciecha Młynarskiego oraz miejscem spotkań artystów, dla których jego dorobek stanowi źródło inspiracji. Festiwal gości zarówno młodych, debiutujących aktorów i wokalistów, czołowych artystów scen polskich, jak i postaci ze świata sztuki. To święto kultury i muzyki, podczas którego artyści scen polskich oraz debiutanci przypomną o legendzie polskiej piosenki.

Relacja z imprezy

folk / reggae / world
Kup bilet
paź 14

sobota, g. 19:00

Gdańsk,
Artyści Festiwalu:
Wojciech Młynarski - filolog, poeta, satyryk, artysta kabaretowy, konferansjer, dramaturg, scenarzysta, librecista, tłumacz, felietonista, kompozytor, reżyser teatralny i wykonawca swoich piosenek. Poeta - obserwator. Jego teksty nuciła cała Polska, od "Jesteśmy na wczasach", "W Polskę idziemy", aż po "Kocham cię, życie!". Wciąż aktualny, inspiruje swoim repertuarem kolejnych wykonawców. Powracamy zatem z kolejną edycją Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego i jego najważniejszą - konkursową częścią pod nazwą "Piosenka - ballada - felieton". Festiwal to także pokazy filmowe, warsztaty, panele dyskusyjne oraz spotkania z ludźmi sztuki.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Jan Emil Młynarski - muzyk, kompozytor i wokalista, multiinstrumentalista, znany głów nie jako perkusista. Znawca i popularyzator polskiej muzyki z lat 1918-1945 jak i propaga tor życiorysów wykonujących ją artystów.

Magda Umer - wokalistka, wykonawczyni poezji śpiewanej, autorka recitali, dziennikarka, reżyser, scenarzystka i aktorka. Członkini Rady Polskiej Fundacji Muzycznej. Laureatka Festiwalu Piosenki w Opolu. W 2000 za wybitne zasługi w działalności w ruchu studenc kim, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej została odznaczona Krzyżem Kawa lerskim Orderu Odrodzenia Polski. 28 kwietnia 2009 z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrała Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Agata Kulesza - aktorka, trzykrotna laureatka polskiego Orła. W 2014 r. odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Od 2011 związana z Teatrem Ateneum w Warszawie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Piosenka-ballada-felieton | Konkurs Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego
w ramach Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego
8-9 października 2021r.
Gdański Teatr Szekspirowski

Drodzy Artyści, Wokaliści, Entuzjaści piosenki! Zapraszamy do udziału w VI edycji konkursu poświęconego dorobkowi artystycznemu jednego z największych twórców piosenki ostatniego 50-lecia. Wydarzenie, zorganizowane po raz pierwszy w 2013 roku, od lat przyciąga coraz większą rzeszę debiutantów, młodych aktorów i wszystkich innych, którzy pragną zmierzyć się z twórczością Mistrza. Tegoroczna odsłona konkursu poświęcona będzie piosence francuskiej, co oznacza, że jeden z dwóch z utworów wykonywanych przez Uczestnika powinien być tłumaczeniem Wojciecha Młynarskiego z piosenki francuskiej.

W Jury Konkursu zasiadają:
Jan Emil Młynarski, Agata Kulesza, Magda Umer.
Finał poprowadzi Joanna Nojszewska.

Termin zgłoszeń upływa 17 września 2021 roku.

Regulamin / formularz zgłoszeniowy: festiwalmlynarskiego.com
Pytania/kontakt: konkurs@festiwalmlynarskiego.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------

PROGRAM FESTIWALU
MŁYNARSKI W PARYŻU


8.10.21 I 13:00
II etap VI Konkursu Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego
"Piosenka - ballada - felieton" - przesłuchania
Gdański Teatr Szekspirowski

8.10.21 I 17:00
Otwarcie Festiwalu i otwarcie wystawy; ogłoszenie listy finalistów
Gdański Teatr Szekspirowski

8.10.21 I 19:00
Spektakl "Brel - Młynarski"
Gdański Teatr Szekspirowski

9.10.21 I 16:00
Finał VI Konkursu Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego

"Piosenka - ballada - felieton"
Prowadzenie: Joanna Nojszewska
Gdański Teatr Szekspirowski

9.10.21 I 20:00
Gala VI Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego - Młynarski plays

Młynarski + Goście
Gdański Teatr Szekspirowski

Przeczytaj także