13 czerwca 2024 r. odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: Fizjoterapia Pediatryczna organizowana przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku.
Konferencja obejmuje część naukową, wartościowe, specjalistyczne workshopy oraz studencką sesję posterową. Wiodącym tematem konferencji jest wykorzystanie fizjoterapii w pediatrii. W trakcie wydarzenia wybitni goście ze świata medycyny i fizjoterapii wymienią się doświadczeniami pracy z noworodkami, niemowlętami i dziećmi. Wymiana poglądów, podejścia do pacjentów, koncepcji i metod pracy pozwala otworzyć się na nowości i umożliwia holistyczne podejście do diagnostyki i pracy z pacjentem. Zaproszeni do wystąpień wybitni prelegenci przedstawią najświeższe metody z zakresu pomocy pacjentom pediatrycznym. Będzie to wyjątkowa okazja, aby spotkać w jednym miejscu specjalistów z dziedziny genetyki, ginekologii, położnictwa, fizjoterapii, którzy pracują m.in.: metodą Vojty, DNAJSPEDIATRICS, NDT Bobath, elektrostymulacją, PNF, analizą chodu. Wydarzeniu będzie także towarzyszyć sekcja wystawców znanych firm z branży fizjoterapeutycznej,
która będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych uczestników.
Konferencja będzie niepowtarzalnym wydarzeniem dla studentów i absolwentów kierunku fizjoterapia oraz innych kierunków z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu, dla doświadczonych fizjoterapeutów, a także wszystkich innych osób zainteresowanych tematyką pediatryczną.
Wydarzenie zorganizowane zostanie w centrum konferencyjnym PROGRES EVENT & CONFERENCE zlokalizowanym w urokliwej przestrzeni, jednego z najpiękniejszych Gdańskich osiedli jakim jest Garnizon. Sala konferencyjna mieści się w budynku byłej kantyny oficerskiej przy ul. Słowackiego 17 w Gdańsku - Wrzeszczu.
Udział w wydarzeniu potwierdzany jest CERTYFIKATEM.
PROGRAM KONFERENCJI
8:15-8:50 Rejestracja uczestników.
8:50-9:00 Przywitanie uczestników - dr n. med. Marzena Podgórska, rektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
Prelegenci Sekcja naukowa - sala konferencyjna PROGRES EVENT & CONFERENCE.
9:00-9:25 Zespół dziecka wiotkiego, prof. dr hab. n. med. Jolanta Wierzba, pediatra metaboliczny, genetyk kliniczny, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Gdański Uniwersytet Medyczny.
9:25-9:55 Metoda PNF w pediatrii diagnostyka funkcjonalna i terapia, dr hab. n. o kf. Agnieszka Stępień, fizjoterapeuta, Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.
9:55-10:25 Zastosowanie analizy chodu 3D studium przypadku, mgr Beata Wnuk, fizjoterapeuta, Paley European Institute.
10:25-10:50 Nieoptymalne położenia i ułożenia płodu. Obrót zewnętrzny płodu (ECV),
dr hab. n. med. i n. o zdr. Maciej W. Socha, MBA, lekarz specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej, perinatologii, Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.
10:50-11:20 Proces seryjnego gipsowania dzieci z zaburzeniami neurologicznymi z wykorzystaniem elementów metody Ponsetiego, mgr Katarzyna Savov, fizjoterapeuta, Paley European Institute.
11:20-11:45 Przerwa kawowa.
11:45-12:10 Rozwój dzieci urodzonych przedwcześnie, dr n. med. Mirela Kozakiewicz, fizjoterapeuta, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
12:10-12:40 Diagnostyka funkcjonalna w zakresie ontogenezy motorycznej człowieka oraz ewolucja kontaktu wzrokowego i ich znaczenie w fizjoterapii pediatrycznej w koncepcji DNAJSPEDIATRICS, dr n. med. i n. o zdr. Joanna Surowińska, fizjoterapeuta, Manus Medica.
12:40-13:10 Mechanoreceptory i elektrostymulacja w fizjoterapii pediatrycznej, dr n. o zdr. Michał Sokołów, fizjoterapeuta, OWI Gdańsk, Gdański Uniwersytet Medyczny.
13:10-13:35 Wydłużanie kości w wadach wrodzonych dzieci, mgr Jacek Tadrzak, fizjoterapeuta, Paley European Institute.
13:35-14:00 Wyzwania terapeutyczne w fizjoterapii oddechowej dzieci, mgr Aleksandra Moluszys, fizjoterapeuta, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
14:00-14:40 Przerwa lunchowa.
14:40 Studencka sesja posterowa (hol, poziom 1)
16:00 Workshopy (kampus A i B)
-Wsparcie w uczestnictwie - integracja fizjoterapii z komunikacją, dr n. med. Mirela Kozakiewicz, fizjoterapeuta, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i mgr Beata Tomaszewska, Przedszkole 77 dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Gdańsku, Centrum Dziecka i Rodziny w Gdańsku.
-Wyzwania terapeutyczne u dzieci z chorobami rzadkimi, mgr Łukasz Mański, fizjoterapeuta, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
-Uczymy się przez zmysły, dr n. o k.f. Ewa Kucharska, terapeuta integracji sensorycznej, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
-Terapia oddechowa dzieci manualne przygotowanie klatki piersiowej, mgr Aleksandra Moluszys, fizjoterapeuta, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
-Diagnostyka i terapia stopy w ujęciu fizjoterapeutycznym, mgr Małgorzata Sochanek, specjalista fizjoterapii pediatrycznej, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
-Podstawy gipsowania seryjnego w praktyce, mgr Katarzyna Savov, fizjoterapeuta, Paley European Institute i mgr Beata Wnuk, fizjoterapeuta, Paley European Institute.
-Dziecko w gabinecie fizjoterapeuty uroginekologicznego, wyzwania i cel terapeutyczny, mgr Weronika Siewiera, Fizjoterapia Weronika Siewiera Mama i Maluch.
PATRONATY
- Minister Zdrowia
(patronat honorowy)
- Krajowa Izba Fizjoterapeutów (patronat honorowy)
- Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska
- Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.
- Paley European Institute
- Fundacja Avalon
- Trójmiasto.pl (patronat medialny)
- Radio Gdańsk (patronat medialny)
- Czasopismo Rehabilitacja w praktyce (patronat medialny)
- Czasopismo Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja (patronat medialny)
STREFA WYSTAWCÓW- Fundacja AVALON
- Fundacja z Pompą
- Wydawnictwo PWN
- Studenckie Koło Naukowe FizjoTeam
- LIW Care Technology Sp. z o.o.
REJESTRACJA na wydarzenie dostępna na stronie: https://www.wsz.pl/konferencje-seminaria-wydarzenia/vi-ogolnopolska-konferencja-naukowa-fizjoterapia-pediatryczna/ -
REJESTRACJA ZAKOŃCZONA!