stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Już 14.09.2017 r. w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni rozpocznie się szósta edycja Pomorskiego Kongresu Project Management.

Tematem przewodnim Kongresu będą zagadnienia związane z zarządzaniem agile.
Kongres rozpocznie wystąpienie Macieja Szostka, który obecnie pełni rolę Agile Subject Matter Expert w firmie Sii. Maciej łączy wiedzę teoretyczną z wieloletnim doświadczeniem prowadząc szkolenia, audyt i coaching w obszarach Agile. Mamy nadzieję że jego prelekcja: Agile - być czy nie być? Jak stać się zwinnym? pomoże rozwiązać wątpliwości czym jest agile i jakie ma zastowanie w Zarządzaniu projektami.

Słowo wstępu na temat agile będzie kontynuować doświadczony manager, zarówno w projektach zwinnych jak i tych klasycznych - Łukasz Czaja. W temacie: Esencja metodyk zwinnych i jak ją skutecznie przekazać zapewne postara się nas skutecznie przekonać do metod takich jak Scrum oraz Kanban. Ciężko będzie się oprzeć, gdyż Łukasz to przede wszystkim doświadczony trener metodyk zwinnych jak i posiadacz wielu certyfikatów m.in. Scrum.org (PSM I, PSPO I, SPS) oraz AXELOS (PRINCE2, MSP, MoP).

Rafał Szymański - Metodyki klasyczne vs zwinne. Na tą konfrontację czekamy z utęsknieniem aczkolwiek prelegent zaznacza, że będzie to kilka słów nie o rywalizacji, a wymianie i efektywnym wykorzystaniu obu praktyk. Rafał od ponad 10 lat zarządza projektami, a od 2015 roku pracuje jako Project Manager w Lufthansa System Poland. Obecnie jest również Team Leaderem i SCRUM Masterem.

Jak Zwinne zarządzanie projektami to warto poruszyć temat zwinnego zarządzania czasem i budżetem. Dyrektor Działu IT z firmy Sescom- Bartłomiej Gawin- udowodni na przykładzie prowadzonych projektów europejskich, że czas i budżet może być agile.

Pierwszą część prelekcji zakończy niespodzianka dla gości w postaci BUDZIKA. Zdradzimy tylko, że będzie to element pobudzający umysłowo oraz ruchowo wszystkich gości.

Po budziku wystąpią Jacek Kobiela w temacie Zwinny wodospad i Katarzyna Kaganiec w prelekcji: Wszyscy jesteśmy trochę zwinni - czy podejścia tradycyjne i zwinne wykluczają się? Nazwiska tych państwa to istna marka Zarządzania projektami, zatem pozostawiamy im ostatnie słowa w pierwszym dniu kongresu.

Po wystąpieniach wszystkie prelekcje zostaną krótko podsumowane i wzbogacone komentarzami podczas dyskusji moderowanej, do udziału w której serdecznie zachęcamy wszystkich gości.

Kolejny dzień Kongresu pozwoli wykorzystać zdobytą wcześniej teorię w praktyce. Tegoroczna propozycja dla uczestników Kongresu to możliwość wyboru jednego spośród trzech przygotowanych warsztatów tematycznych:

WARSZTAT 1 Pozyskiwanie i modelowanie wymagań w projektach IT - Rafał Borowiec i Miłosz Musialik
Na podstawie omówionego przykładu (Business case), uczestnicy warsztatu będą mieli okazję dowiedzieć się jak tworzyć mapę, która posłuży do zwizualizowania projektowanego rozwiązania oraz priorytetyzacji wymagań w projekcie.

WARSZTAT 2 Jak udoskonalić zespół w codziennie pracy, czyli o retro słów kilka - Alicja Łapa i Jacek Durlik z firmy Kainos
Trudno jest nauczyć się podstaw Agile poprzez samą teorię. Musimy doświadczyć samych zasad, aby zrozumieć, jak to wszystko tak naprawdę działa. Poprzez przetestowanie różnych scenariuszy Sprint Retrospektyw uczestnicy zrozumieją cel i wartość tej ceremonii. Ponadto wspólnie stworzą plan ulepszeń dla kolejnej iteracji.

WARSZTAT 3 Zwinne prototypowanie, czyli systemy szyte na miarę - Katarzyna Ossowska
Interaktywny warsztat mający na celu zapoznanie uczestników z dobrymi praktykami metodyk zwinnych do wytwarzania oprogramowania oraz UX (User Experience).

Dla chętnych, przewidziana została również część mniej oficjalna w Restauracji Panorama, z której szerzy się piękny widok na morze. Podczas tej części będzie można bardziej swobodnie porozmawiać na tematy mniej lub bardziej związane z zarządzaniem projektami i nie tylko.

Więcej informacji oraz REJESTRACJA pod poniższym linkiem:
https://kongres-pm.pl/rejestracja/