VII Festiwal Muzyki Współczesnej "Nowe Fale" Ratusz Staromiejski Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VII Festiwal Muzyki Współczesnej "Nowe Fale"

Kolejna edycja Festiwalu Muzyki Współczesnej "Nowe Fale" przed nami. W dniach 22, 23, 26 i 27 listopada zapraszamy na festiwalowe koncerty.

PROGRAM

22.11.21
godz. 18:00
Koncert Kameralny


Wykonawcy:
Rafał Jędrzejewski, Ewa Liebchen - flet, Igor Torbicki - fortepian
Marta Różańska - obój, Izabela Paszkiewicz - fortepian
Program:
Pierre Metral: Soliloques na obój i fortepian
Krzysztof Jurczak: nowy utwór*
Marek Czerniewicz: Aria w dawnym stylu - (arr. na obój i fortepian)
Anna Rocławska-Musiałczyk: Effulgence - (arr. na obój i fortepian)*
Manuel Salas: Densidad'ome na obój, fortepian i noisemaker *
Tadeusz Dixa - Wariacje na flet i fortepian*
Andrzej Dziadek - Capriccio per flauto solo
Krzysztof Olczak - utwór w trakcie komponowania*
Dariusz Przybylski - Onyx na 2 flety (piccolo, flet i flet altowy)
Marek Czerniewicz - Rain Heart na flet i fortepian*

godz. 19:30
Warsztaty wykonawstwa muzyki współczesnej
Prowadzenie: Rafał Jędrzejewski,
Marta Różańska

23.11.21
godz. 18:00
Koncert kameralny


Wykonawcy:
Dorota Zimna klawesyn
Stanisław Miłek - akordeon
Program:
Andrzej Krzanowski - Wiatr echo niesie po polanie (1981)
Piotr A. Komorowski - Suita marsjańska (2021) Startujemy Wśród gwiazd, W stanie nieważkości, Lądowanie na Marsie, Oberek kosmiczny
Krzysztof Olczak - Preludium i fuga (dedykowane Jerzemu Kaszubie)
Michał Moc - Missa na klawesyn I akordeon (2014)
Marcin Gumiela - Time dilation (2020)

25.11.21
godz. 18:00
Koncert orkiestrowy


Wykonawcy:
Michał Szczerba - waltornia,
Paweł Zagańczyk - akordeon,
Orkiestra Sinfonietta Pomerania, Tadeusz Dixa - dyrygent
Program:
Piotr Jędrzejczyk - 4 Obrazki dziecięce
- Kwartiuda
Krzysztof Olczak - Anioły ciemności
Andrzej Dziadek - ...a la valse (wersja na orkiestrę kameralną 2021)*
Tadeusz Dixa - Koncert na róg i orkiestrę (wersja na orkiestrę kameralną 2021)*

27.11.21
godz.18.00
Koncert finałowy


Wykonawcy:
Zespół Art'n' Voices
Program:

1. Michał Ziółkowski - Peace

2. Szymon Godziemba Trytek - The Ackerman Steppe

3. Jakub Szafrański - I Dreamt a Dream


Blok muzyki sakralnej:

4. Paweł Łukaszewski - Szczęśliwa Nocy

5. Anna Rocławska-Musiałczyk - Bibi, Synkù, Bi - Parafraza kolędy kaszubskiej Witosławy Frankowskiej

6. Marek Raczyński - Te lucis ante terminum

Blok muzyki kompozytorów gdańskich:

7. Adam Diesner - Jezësu, bôczë na mie*

8. Kamil Cieślik - In Danzig

9. Anna Rocławska-Musiałczyk - The Midnight Song


Blok muzyki filmowej:

10. Zuzanna Falkowska - A Lullabye for the Night

11. Krzysztof Komeda/arr. Anna Rocławska-Musiałczyk - Rosemary's Baby

* prawykonanie


festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście