Velo Queen 2020 Gdańsk Stowarzyszenie RowerOver Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Velo Queen 2020 Gdańsk to impreza jakiej w Polsce jeszcze nie było! Jazda lejdis solo lub mix w damsko-męskim duecie. Główna formuła zawodów dedykowana jest kobietom i tylko one mogą w niej wystartować. Kolarki do pokonania będą miało 60 km niezwykle atrakcyjnej trasy. Premierowa edycja zawodów odbędzie się 21 czerwca w Gdańsku.

Zawody organizowane są na dwóch dystansach: 35 km w formule Mix (kobieta i mężczyzna) oraz Queen (dla samych kobiet).

Tylko 300 kolarzy weźmie udział w VeloQueen 2020 Gdańsk, ponieważ 300 pakietów startowych czeka na pary damsko-męskie. Rowerowe duety mają do przejechania dystans 35 km w formule Mix - ramię w ramię, od startu do mety.

Trasa VeloQueen to nie lada gratka dla rowerzystów. Poprowadzona zostanie po dwudziestokilometrowej pętli, ze startem i metą przy gdańskim molo. Zawodniczki i zawodnicy przejadą m. in. Tunelem pod Martwą Wisłą oraz mostem wantowym imienia Jana Pawła II.
Trasa zawodów jest niezwykle atrakcyjna dla kolarzy. Jest szybka, z dobrym asfaltem, bezpieczna. Dodatkowo, start w VeloQueen to jedna z niewielu możliwości na pokonanie tej trasy rowerem - na co dzień jest to niemożliwe - dodaje Jarosław Marycz, dyrektor sportowy VeloQueen.

Miastem gospodarzem zostało Miasto Gdańsk, który po raz kolejny pokazuje, że jest miastem przyjaznym rowerzystom. Start w Velo Queen to okazja do odwiedzenia Gdańska oraz zwiedzenia zabytków tego historycznego miasta.
Zapisy już zostały uruchomione i prowadzone są przez formularz rejestracyjny dostępny na oficjalnej stronie zawodów www.veloqueen.pl.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    100-300 zł
Formuła Queen:
100 pakietów po 100 zł
Kolejne 200 pakietów po 130 zł
Kolejne 100 pakietów po 150 zł

Formuła Mix:
100 pakietów po 200 zł od pary
Kolejne 100 pakietów 260 zł od pary
Kolejne 100 pakietów 300 zł od pary