Venom Inc B90 Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Venom Inc Opinie (3)

Legendy światowe i lokalne, pięć zespołów z czterech kontynentów - tak wygląda skład nadchodzącej trasy Venom Inc. Venom Inc. Dla wielu od tego zespołu wszystko się zaczęło. W 1979 roku Venom wysączył pierwsze krople jadu, które na zawsze odmieniły gitarową muzykę, a za sprawą albumu "Black Metal" z 1982 roku dali początek zupełnie nowemu gatunkowi.

Venom Inc.
Dla wielu od tego zespołu wszystko się zaczęło. W 1979 roku Venom wysączył pierwsze krople jadu, które na zawsze odmieniły gitarową muzykę, a za sprawą albumu "Black Metal" z 1982 roku dali początek zupełnie nowemu gatunkowi. Venom Inc. to projekt tercetu, który współtworzył najważniejsze albumy Venom. Mantas oraz Abaddon nagrywali między innymi "Welcome to Hell", "Black Metal" czy "Possessed", z kolei talenty Demolition Mana słychać na "Prime Evil" i "Temples of Ice". Podczas koncertów grupa wykonuje klasyczne utwory, a także kawałki premierowe.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Vital Remains
Pod koniec lat 80. Vital Remains było jedną z najbardziej cenionych kapel amerykańskiego podziemia metalowego. Ich pierwsze demo rozeszło się w nakładzie pięciuset sztuk w zaledwie dwa tygodnie, a dzięki drugiej demówce usłyszała o nich Europa, w tym włodarze francuskiej wytwórni Thrash Records, dla której niedługo później nagrali debiutancki album. Przez kolejne lata zespół budował silną pozycję, pozostając zawsze nieco na uboczu. Przez niemal sześć lat głosem zespołu był Glen Benton, lider Deicide, a ostatnio zrobiło się o nich głośno w 2015 roku, gdy policjant i fan odśpiewał wraz z zespołem "Let the Killing Begin", pozostając w pełnym umundurowaniu. Niestety zakończyło się to dla niego utratą pracy...

Mortuary Drape
Żywa legenda włoskiego ekstremalnego grania i pierwszy black metalowy zespół w historii tamtejszej sceny. W tym roku obchodzą trzydziestolecie działalności, ale nawet na chwilę nie spuścili z tonu. Chociaż poza rodzimym krajem nie osiągnęli dużego sukcesu, recenzenci z wieelu krajów cenią ich surowe, archaiczne brzmienie.

Nervochaos
Połączenie death metalu z hardcorem rodem z Brazylii oraz z dwudziestoletnim stażem. Poza granicami swojej ojczyzny niewielu o nich słyszało, u siebie mają natomiast status legendy podziemia.

Desecrator
Thrash metalowa nowa siła wprost z Australii. Zadebiutowali w 2011 roku, ale przez pięć lat zdążyli zyskać wielu fanów na całym globie.