Zapraszamy na opowieść dr Justyny Kierat W jednym mieście nawet dwieście różnorodność dzikich pszczół. To kolejna prelekcja z cyklu CIEEkawi świata.
W Polsce stwierdzono występowanie niemal 500 gatunków pszczół. W jednym dużym mieście może żyć ich ponad 200, a w jednym parku - nawet 100.
Jak dobrze znamy tych małych sąsiadów?
Czy wiemy, czym różnią się od pszczoły miodnej?
Jak można im pomagać?
Na wykładzie poznamy różnorodność pszczół niemiodnych.
Spotkanie finansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Prowadzenie: dr Justyna Kierat pracę magisterską oraz doktorską, obie na temat samotnych pszczół, obroniła na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła również uzupełniające studia magisterskie z ochrony środowiska na Wydziale Chemii UJ. W pracy badawczej interesuje ją głównie bioróżnorodność polskich pszczół, którą bada m.in. w Kampinoskim Parku Narodowym i okolicach Krakowa. Zajmuje się edukacją przyrodniczą, prowadząc zajęcia dla dzieci i dorosłych, głównie na temat pszczół i ptaków; współpracowała w tym zakresie m.in. z bibliotekami, szkołami, przedszkolami, Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych, Fundacją Kwietną. Prowadzi kurs Pszczoły w mieście specjalista ds. owadów zapylających w warunkach miejskich w Polskiej Szkole Dendrologii i Arborystyki. Ilustruje materiały edukacyjne i książki, w tym własne (m.in. Pszczoły miodne i niemiodne, Mrówki małe i duże, Pająki w sieci i bez sieci, wyd. Multico). Prowadzi strony na Facebooku: Pod kreską i Żołna na łowach.
Więcej na
https://ciee-gda.pl/Do zobaczenia!