"W każdym (polskim) mieście"- Błażej Król Stary Maneż Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

"W każdym (polskim) mieście"- Błażej Król Opinie (6)

  • piątek, 24 marca 2023, godz. 20:00
  • Lokalizacja
  • Bilety
    89
    Kup bilet
Zgarnij 3 podwójne zaproszenia Konkurs rozpocznie się za więcej niż 12 godzin

Błażej Król jest wokalistą, autorem tekstów oraz kompozytorem. Muzyk posługuje się bardzo różnorodnymi formami wyrazu, swobodnie operując tak klasycznymi środkami, jak i wplatając w nie niekonwencjonalne elementy. Jego piosenki trudno nazwać tylko piosenkami, ponieważ są przejawem jawnej artystycznej fuzji, łączącej w sobie muzyczną brawurę oraz poetycką wrażliwość. Kuszące słowa podane są na psychodelicznym gruncie, symbolizm łamie się na paraliżujący realizm, zaskakują eksperymenty ze strukturą i igranie z konceptem utworu.

Do tej pory artysta wydał sześć solowych płyt: Nielot (2014), Wij (2015), Przez sen (2016), Przewijanie na podglądzie (2018), Nieumiarkowania (2019) oraz Dziękuję (2021). W 2019 roku otrzymał prestiżowy Paszport Polityki za dar zamykania osobistych emocji w piosenkach o atrakcyjnej, zwięzłej i melodyjnej formie. Za wyobraźnię, wierność autorskiej wizji i umiejętność przekonania do niej słuchaczy. Rok później został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Autor Roku i razem z Darią Zawiałow oraz Igo dołączył do Orkiestry Męskiego Grania.

pop - koncerty w Trójmieście


Siódmy album Błażeja Króla zatytułowany W KAŻDYM (polskim) DOMU ukaże się w już w przyszłym roku - dokładnie w urodziny artysty, 9 lutego. Na krążku znajdują się single Miałem już nie tańczyć, 10 lat oraz duet Przyszedłem tu nagrany razem z Quebonafide. Artysta pożegnał się z erą DZIĘKUJĘ i wraca w zupełnie nowej, nieznanej dotąd odsłonie. Znajome, czasami trudne, czasami kojące emocje, Błażej Król położył na popowych fundamentach, co zaowocowało stworzeniem refleksyjno-tanecznego krążka.

Błażej Król z płytą W KAŻDYM (polskim) DOMU zagra siedemnaście koncertów w siedemnastu różnych miastach, a występy będą pełnym, konceptualnym, muzyczno-wizualnym show z wykorzystaniem scenografii. Artysta podczas koncertów promujących album W KAŻDYM (polskim) DOMU przedstawi publiczności materiał ze swej najnowszej płyty a także wykona swoje największe przeboje. Do zobaczenia W KAŻDYM (polskim) MIEŚCIE!
Kup bilet

pop
Kup bilet
paź 12

czwartek, g. 18:00

Gdańsk,