stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na kolejną odsłonę naszego cyklu "W Starym Kinie". W środę (22 maja) o godzinie 17.30 pokażemy komediofarsę "Ja tu rządzę" (reż. Mieczysław Krawicz) z 1939 roku, której pojawienie się na dużym ekranie wstrzymał wybuch II wojny światowej.

gru 27-29

piątek - niedziela, g. 17-22

Gdańsk,
bilety 23 zł
Kup bilet
Film opowiada historię przystojnego bywalca wszelkiego rodzaju hulanek, hrabiego Józia, który nie dość, że postanawia zostać szewcem, to planuję także poślubić Joasię, córkę szewca, ściągając na rodzinę widmo mezaliansu i przyprawiając matkę o ból głowy. W romansie, którego pierwowzorem był żywy i pełen zwrotów akcji dramat Wincentego Rapackiego pod tytułem "Romans pani majstrowej", wystąpiła plejada wspaniałych polskich aktorów z dwudziestolecia międzywojennego, m.in. w rolach głównych Zbigniew Rakowiecki ("Kochaj tylko mnie", "Włóczęgi") oraz Ina Benita ("Dwie Joasie", "Ludzie Wisły").

Obowiązuje wstęp wolny.

JA TU RZĄDZĘ
Reż. Mieczysław Krawicz, 97 min, 1939, Polska, romans


Film będący połączeniem romansu i komedii, w którym arystokrata staje się czeladnikiem, a farsowym perypetiom miłosnym towarzyszą dźwięki popularnych przebojów. Młody, przystojny i bogaty hrabia Józio Lulewicz, wracając nocą z hulanki, rozbija jedno z okien w zakładzie szewskim. Chcąc wynagrodzić stray, jakich dokonał, udaje się do szewca. Przypadkowo dowiaduje się tam, że w zakładzie potrzebny jest czeladnik. Hrabia, który nie ma pojęcia o zawodzie, ale jednocześnie pragnie wywołać skandal obyczajowy, by wymusić na matce pieniądze, pod fałszywym nazwiskiem zgłasza się do terminu, by nauczyć się podstaw fachu. Plany Lulewicza komplikuje jednak rządząca twardą ręką w zakładzie córka szewca - Joasia. Mimo to Józio - ku przerażeniu matki - nie tylko naprawdę postanawia zostać szewcem, ale też zakochuje się w dziewczynie, ściągając na rodzinę widmo mezaliansu. Jak potoczą się dalsze losy tej pary? Oczywiście, doczekamy się szczęśliwego zakończenia, a przy okazji posłuchamy muzyki z okresu dwudziestolecia międzywojennego w wykonaniu męskiego kwartetu wokalnego, popularnego wówczas chóru Dana.
------------
Sala kinowa (115 miejsc) oraz kasy biletowe znajdują się na poziomie -3 Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Wstęp wolny (bezpłatne wejściówki do pobrania w kasach Muzeum).
Informacje o bieżącym repertuarze Kina Muzeum znajdują się na stronie: https://muzeum1939.pl/kino-muzeum