stat
Impreza już się odbyła

w każdy piątek (do 02.02.2025), g. 16:30

Gdańsk, Spacerowa 65
bilety 180 zł
sty 27

poniedziałek, g. 19:00

bilety 96 zł
Kup bilet
W najbliższą niedzielę w Zielonym Dworze podczas zabawy dzieci wspólnie zrobią (z papieru) dużego łabędzia oraz jego dzieci, czyli małe łabędziątka. Wszystko zostanie wykonane techniką origamii. Zapraszamy.

Origami jest starą wschodnią sztuką tworzenia figurek z papieru. Jej korzenie sięgają do starożytnych Chin. Składanie kompozycji rozwija artystycznie i uwrażliwia na piękno otaczającego świata. Jednocześnie nie jest zbyt wymagające, każdy może rozwijać pasję w dowolnym tempie i czasie. W najbliższą niedzielę zapraszamy do Zielonego Dworu wszystkich, którzy chcą się nauczyć składać papierowe rzeźby. Proponujemy wspólną zabawę połączoną z tworzeniem papierowych fantazji.

Zielona Babcia, to spotkania dla najmłodszych, które od marca br. regularnie odbywają się w sopockim Zielonym Dworze. W każdą niedzielę dzieci poprzez zabawę poszerzają wiedzę, zdobywają nowe doświadczenia i wzbogacają swoje zainteresowania. Co tydzień przygotowywany program artystyczno-edukacyjny dotyczy innego zagadnienia. Realizowane w Zielonym Dworze tematy obejmują różne dziedziny życia oraz wprowadzają dzieci w świat szeroko rozumianej sztuki. Zawsze wesoło i ciekawie.


Więcej informacji udzieli:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470



CZY WIESZ, ŻE...?

Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie
i zdrowo mogą tu zjeść nie tylko dorośli. Dla dzieci przewidziane jest specjalne menu,
a także cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają najmłodszych
w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli mogą zaś uczestniczyć w regularnych spotkaniach z jazzem, tangiem milonga i ambitną muzyką elektroniczną.

Zielony Dwór, zwany dawniej Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne.