stat
Impreza już się odbyła
lis 30

sobota, g. 15:00

bilety 540 zł

3 - 31 grudnia 2024, g. 9:00 - 18:00

Wstęp wolny
XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańskim Archipelagu Kultury „Wyspa Skarbów” w Gdańsku Sobieszewie na rzecz dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.

Program imprezy:

12:00 - Otwarcie imprezy (kawiarenka, pchli targ)
13:00 - Pajak1.5/Szprota (Gdańsk) - hip-hop
13:30 - Lost Dance (Gdańsk) - hip hop, break dance, fitness
14:00 - Persistent (Słupsk) - disco dance
14:30 - Pokaz ratownictwa Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdańsku Sobieszewie i Świbnie czyli zwiedzanie wozu strażackiego, gry i konkursy strażackie, mierzenie strojów i hełmów strażackich, pokazy ratownictwa medycznego Adiutare.
16:00 - Zespół Tańca Towarzyskiego „Wyspa Skarbów”
16:30 - Karol Kołodziej (Gdańsk) - „Sztetel”, wieczór pieśni żydowskich
17:00 - Aukcja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
18:30 - Panopticon (Gdańsk) - rock progresywny, new metal
20:00 - Madnine (Gdańsk) - hardrock, metal

Non stop:
- Kawiarenka, z której dochód będzie przeznaczony na wspomożenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
- Pchli targ.

Przez całą niedzielę będzie można odwiedzić „Wyspę Skarbów” wziąć udział w programie artystycznym, napić się ciepłej herbaty i zjeść domowe ciasto, a przede wszystkim oddać pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Wyspa Skarbów” będzie bowiem bazą dla wolontariuszy, którzy będą tego dnia zbierać datki na terenie całej Wyspy Sobieszewskiej.
Osoby, które chcą przekazać coś na pchli targ, proszone są o przyniesienie ich do „Wyspy Skarbów”, najpóźniej w dniu imprezy.

Informacje o zespołach:

Pajak1.5/Szprota (Gdańsk)


„Pająk” czyli Kamil Jarosz - muzyką zajmuje się od 1999 roku. Brał udział w takich projektach jak SHH,VIRTUAL MOTIVE i aktualnie VERSUS. „Pająk” ma na swoim koncie dwie solowe płyty pt. "Emsiklopedia" oraz "Półkole". Pierwsze nagrania studyjne miały miejsce w Pałacu Młodzieży w Gdańsku i prezentowane były w Radiu Gdańsk i Hit FM. O projektach w których Pająk brał udział pisały takie gazety jak „Dziennik Bałtycki” i „Gazeta Wyborcza”. Pojawili się także w TVP3 w „Panoramie”. Współpracował z takimi artystami jak Jason, Pisku (Białystok), Marcus (Warszawa), Kael(Lublin). „Pająk” wraz z zespołem występował na festynach lokalnych oraz w szkołach i klubach. VirtualMotive wydał nielegalną płytę pt. „Wirtualne Motywy” dostępną w podziemnej sprzedaży. Chłopaki z Versus zakończyli prace nad swoją płytą i już niebawem będzie można ją zakupić w dobrych muzycznych sklepach. Zespól szykuje wspólny materiał na pierwszą płytę pod nazwą „Versus”. „Pajak” zajmuje się pisaniem tekstów oraz sportem. Prowadzi zajęcia z break dance w „Wyspie Skarbów”.
W 2007 roku ukaże się najnowsza płyta solowa „Pająka” pt. „Pokole”.

Lost Dance (Gdańsk)
Marta Jarosz i Natalia Mitsis. Ich program artystyczny to taniec hip-hop z elementami gimnastyki
artystycznej i break dance do remiksów utworów hip-hopowych.
Na co dzień trenują w Fitness Klub Kolaseum w Sopocie. Występowały między innymi podczas "Dnia czerwonego nosa" w Gdańsku, obchodów 40-lecia MDK na Targu Węglowym.



Persistent (Słupsk)
Zespół Persistent tworzą cztery dziewczyny. Wokalistki: Monika Tewiel (15 lat), Kamila Wasylko (14 lat), oraz tancerki: Ewa Maszkowska (14 lat), Ola Barchanowska (15 lat). Zespół powstał dwa lata temu. Pochodzą ze Słupska i mają 11 koncertów na swoim koncie. Wykonują covery znanych zespołów muzyki disco.



Karol Kołodziej (Gdańsk)
Karol Kołodziej ma 41 lat. Od 16 roku życia śpiewa piosenkę poetycką i tradycyjne pieśni żydowskie przy akompaniamencie gitary. Jest kantorem Niezależnej gminy wyznania mojżeszowego. Członek Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce i Stowarzyszenia Kultury Żydowskiej Bejt Warszawa.



Panoptikon (Gdańsk)
Zespół powstał cztery lata temu. Grają energetycznego, instrumentalnego rocka progresywnego zaliczanego również do gatunku new metal. Przez cztery lata mieli okazje koncertować w Trójmieście między innymi w Radiostacji, Orbitalu, Burdlu, Negatywie, Anawie czy na imprezach okolicznościowych organizowanych przez Monar.

Niezmiennie od czterech lat w składzie: Michał Kondracki (bass), Michał Maciejewski gitara), w sierpniu dołączył Michał Walczukiewicz (perkusja).

MadNine (Gdańsk)
Grają muzykę z gatunku hardrock. Słychać w niej inspiracje z rock’n’rolla, klasyki rocka jak ACDC, metalu jak Black Sabbath, czy nowoczesnych „uderzeń” jak Korn czy Tool.

MadNine to pięcioosobowy kolektyw, który przybrał sobie za cel przywrócenie do życia starego dobrego ciężkiego rocka i okraszenie go nowoczesnym ostrym brzmieniem. Grają od listopada 2005 roku. Skład jest od początku taki sam - Wojtek Skarżyński - wokal, Adam Murawski i Mateusz Eckert - gitary, Marek Rocławski - bas, Grzegorz Jaszczurowski - perkusja. Zespół zajął drugie miejsce w ogólnopolskim Rock May Festival w Skierniewicach (92 zespoły zgłoszone).

Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa – ADIUTARE
Jego powstanie w maju 2004 roku było efektem pracy grupy młodych ludzi bardzo zaangażowanych w ratownictwo, pomoc humanitarną oraz edukację z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa medycznego.
Głównym celem Stowarzyszenia jest wspieranie cywilnych działań ratowniczych oraz poszukiwawczych zarówno na terenie Polski jak i poza granicami naszego kraju. Adiutare realizuje swoje działania statutowe poprzez pomoc organizacjom i instytucjom w pozyskiwaniu niezbędnego sprzętu ratowniczego oraz szkolenie personelu.

Stowarzyszenie zabezpiecza medycznie różnego rodzaju imprezy masowe, koncerty, festyny, imprezy sportowe oraz spotkania religijne na terenie Trójmiasta, województwa pomorskiego oraz w województwach ościennych.