stat
Impreza już się odbyła

WOSP na Wyspie Sobieszewskiej

14 stycznia (niedziela) 2007 od godz. 11:00 do …
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na Wyspie Sobieszewskiej
XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miejskim Domu Kultury „Wyspa Skarbów” w Gdańsku Sobieszewie

koncerty w Trójmieście


Program:

    Non stop:
    - Gry i zabawy,
    - Kawiarenka, z której dochód będzie przeznaczony na wspomożenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
    - Kiermasz ciast domowych,
    - Pchli targ,
    - Wystawa fotografii dorocznej Gdańskiego Towarzystwa Fotografii.

  • Godz. 12:00 Licytacja prac uczestników zajęć artystycznych w MDK „Wyspa Skarbów” oraz Koła Plastycznego ze Szkoły Podstawowej nr 87 w Gdańsku Sobieszewie
  • Godz. 12:30 Występ dziecięcego zespołu baletowego działającego przy MDK „Wyspa Skarbów”
  • Godz. 13:00 Show Ochotniczej Staży Pożarnej Gdańsk Sobieszewo czyli zwiedzanie wozu strażackiego, gry i konkursy strażackie, mierzenie strojów i hełmów strażackich
    Pokazy ratownictwa medycznego
  • Godz. 14:00 Koncert zespołu „Duży Internat” działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Gdańsku Sobieszewie
  • Godz. 14:30 Koncert kolęd wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 87 w Gdańsku Sobieszewie
  • Godz. 15:00 Występ zespołu tańca towarzyskiego działającego przy MDK „Wyspa Skarbów”
  • Godz. 15:30 Koncert Drużyny Harcerskiej „Watra” z Wyspy Sobieszewskiej
  • Godz. 16:30 Występ młodzieżowego zespołu break dance działającego przy MDK „Wyspa Skarbów”
  • Godz. 17:00 Koncert Kamila „Pająka” Jarosza (rap/Gdańsk)
  • Godz. 18:00 Licytacja darów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  • Godz. 19:00 Koncert zespołu „The Crumb" - rock (Gdańsk Wyspa Sobieszewska)
    Wstęp wolny
  • Godz. 19:30 Koncert Ebanakoma – formacja bębniarska (Gdańsk)


UWAGA! Przewidujemy dodatkowe punkty programu. Chętne zespoły i wykonawcy mogą zgłaszać się do „Wyspy Skarbów” nawet 14 stycznia!

Przez całą niedzielę będzie można odwiedzić „Wyspę Skarbów”, obejrzeć wystawę, wziąć udział w programie artystycznym, napić się ciepłej herbaty i zjeść domowe ciasto, a przede wszystkim oddać pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Wyspa Skarbów” będzie bowiem bazą dla wolontariuszy, którzy będą tego dnia zbierać datki na terenie całej Wyspy Sobieszewskiej.
Osoby, które chcą przekazać coś na pchli targ, proszone są o przyniesienie ich do „Wyspy Skarbów”, najpóźniej w dniu imprezy.

Miejski Dom Kultury „Wyspa Skarbów”
ul. Turystyczna 3
80 – 680 Gdańsk Sobieszewo
tel./fax (0 58) 323 91 15
www.wyspa.skarbow.mdk.gda.pl

„Pająk” czyli Kamil Jarosz muzyką zajmuje się od 1999 roku. Brał udział w takich projektach jak SHH,VIRTUAL MOTIVE i aktualnie VERSUS. „Pająk” ma na swoim koncie dwie solowe płyty pt. "Emsiklopedia" oraz "Półkole".
Pierwsze nagrania studyjne miały miejsce w Pałacu Młodzieży w Gdańsku i prezentowane były w Radiu Gdańsk i Hit FM. O projektach w których Pająk brał udział pisały takie gazety jak „Dziennik Bałtycki” i „Gazeta Wyborcza”. Pojawili się także w TVP3 w „Panoramie”. Współpracował z takimi artystami jak Jason, Pisku (Białystok), Marcus (Warszawa), Kael(Lublin).
„Pająk” wraz z zespołem występował na festynach lokalnych oraz w szkołach i klubach. VirtualMotive wydał nielegalną płytę pt. „Wirtualne Motywy” dostępną w podziemnej sprzedaży. Chłopaki z Versus zakończyli prace nad swoją płytą i już niebawem będzie można ją zakupić w dobrych muzycznych sklepach. Zespól szykuje wspólny materiał na pierwszą płytę pod nazwą „Versus”. „Pajak” zajmuje się pisaniem tekstów oraz sportem. Prowadzi zajęcia z break dance w „Wyspie Skarbów”.
W 2007 roku ukaże się najnowsza płyta solowa „Pajęka” pt. „Pokole”.

Zespół The Crumb został założony w październiku 2006 r. w dzielnicy Gdańsk Wyspa Sobieszewska. Sześciu młodych muzyków spotyka się w weekendy w „Wyspie Skarbów” by grać, pisać i komponować kawałki.
The Crumb ma w tej chwili na swoim koncie cztery utwory, które zostaną zaprezentowane podczas niedzielnego koncertu w „Wyspie Skarbów”. W ramach repertuaru WOŚP znajdą się też covery rockowe.

The Crumb:
Artur Seruga - perkusja
Maciej Mikołajski - gitara rytmiczna
Szymon Grotha - gitara prowadząca
Marcin Kulik - bas
Kacper Główczewski - wokal
Bartosz Bogudzki – skrzypce

Ebanakoma (nazwa pochodzi od nazw dwóch symboli zachodnio-afrykańskich: EBAN, czyli dom - symbol miłości, bezpieczeństwa i pewności oraz AKOMA, czyli serce - symbol miłości i tolerancji) - formacja bębniarska z Gdańska działająca od 2005 r., stanowiąca grupę ludzi, których łączy miłość do muzyki i pragnienie jej wspólnego tworzenia i przeżywania. Głównym celem zespołu jest poszukiwanie muzyki w różnych jej formach i odnajdywanie wspólnego rytmu ponad wszelkimi podziałami, dające poczucie jedności z Ziemią i z innymi ludźmi.

PO RAZ DRUGI DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI POSZKODOWANYCH W WYPADKACH I NA NAUKĘ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w dniu 14 stycznia 2007 roku. Dla nas jest to wydarzenie absolutnie kosmiczne!!! Kiedy 15 lat temu startowaliśmy do finałowego grania, nikt w najśmielszych nawet marzeniach nie zastanawiał się, jak to będzie, kiedy rozpoczynać się będzie piętnasta zbiórka. Zebraliśmy wtedy, w warunkach spartańskich jeśli porównamy to z dniem dzisiejszym, zawrotną sumę blisko 2 mln dolarów amerykańskich. I mimo, że nazwaliśmy to wielkim Finałem, co sugerowałoby że coś się skończy – dla nas był to dopiero początek niesamowitej przygody pod nazwą Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Następnych 14 lat to następnych 14 finałów i systematyczna, mozolna praca, dzięki której dzisiaj w każdym szpitalu w Polsce znajdują się super nowoczesne urządzenia medyczne z nadrukowanym orkiestrowym serduszkiem. Czas ten to okres stopniowego, ale regularnego wzrostu jakości leczenia w polskiej medycynie dziecięcej, która dziś nie odbiega zasadniczo od poziomu najbardziej rozwiniętych krajów świata. Do tego suma zebranych i wydanych na sprzęt medyczny pieniędzy – 65 milionów dolarów!!! To absolutnie niespotykana we wszechświecie, kosmiczna, nieprzewidywalna sytuacja. Dlatego nasze piętnaste granie w takim właśnie klimacie zakręci się ponownie w całej Polsce i w wielu, wielu miejscach na świecie, gdzie żyją Polacy.

Temat tegorocznego Finału będzie taki sam, jak przed rokiem. Okazuje się, że pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach, jak i nauka pierwszej pomocy, to w Polsce dziedziny, w których dużo jeszcze jest do zrobienia. Ale budujące się efekty ostatniego roku naszych działań – Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” stał się wydarzeniem bezprecedensowym w skali całego świata. Chcemy podtrzymać ten sukces, a jednocześnie zaplanować nową turę zakupów sprzętu medycznego dla oddziałów dziecięcej chirurgii urazowej. Prace nad przetargiem po zeszłorocznym Finale są na ukończeniu, za kilka tygodni konkurs ofert, czyli wielkie zakupy, ale już dziś wiemy, że nie zaspokoi to wszystkich potrzeb, jakich lawina wpłynęła do naszej Fundacji po styczniowej zbiórce.