stat
Impreza już się odbyła
sty 26

niedziela, g. 19:00

Gdańsk,
bilety 125 - 185 zł
Kup bilet
„Męska muzyka” to prosta muzyka. Bez napinania się, bez fajerwerków. Ma w sobie smutek bluesa, archaiczne brzmienia i nowoczesną produkcję znaną z „Miastomanii”. Waglewscy – ojciec i synowie – wspinali się po stopniach sztuki każdy z osobna. Weszli naprawdę wysoko. Teraz się spotkali.

Ten album podstępnie wciąga. Inaczej być nie mogło. Waglewskich nie interesują muzyczne fajerwerki. Nie uprawiają muzycznych przepychanek, które mają pokazać, kto ile potrafi. (…) Liczy się klimat i walor wspólnego grania. "To męska muzyka i męski rym/ trochę utyka - nieco wina w nim/ nieraz lekko się słania/ bredzi i klnie/ Bez udawania, że jest innym, niż jest". (Robert Sankowski/ Gazeta Wyborcza)


Bilety (w przedsprzedaży do 29.02.2008):
25,- normalny; 20,- ulgowy; 15,- zniżkowy (karta klubowa i bilety okresowe SKM)
Bilety (od 01.03.2008):
35,- normalny; 30,- ulgowy; 25,- zniżkowy (karta klubowa i bilety okresowe SKM)
Uwaga! Nie prowadzimy rezerwacji biletów w okresie przedsprzedaży. Miejsca siedzące i stojące; liczba miejsc siedzących ograniczona; miejsca nie są numerowane.


W kompozycjach Waglewskiego można znaleźć inspiracje twórczością Toma Waitsa, bluesem a nawet country. Jest tam też trochę brzmień punkowych i dubowych. Jest smak. „Męska muzyka” to 15 piosenek, łączących doświadczenia muzyczne trzech artystów. Autorami tekstów są Fisz oraz Wojciech Waglewski, który również skomponował większość utworów.

Wojciech Waglewski jest ikoną polskiej muzyki. Karierę rozpoczynał w 1969 w zespole Fatum. Od tamtej pory współpracował z całą plejadą polskich artystów, m.in. z Hołdysem, Raz Dwa Trzy, Kazikiem Staszewskim (przy „Spalam się”), T. Love, Renatą Przemyk, Lechem Janerką, Edytą Bartosiewicz, Antoniną Krzysztoń, Kayah, Tomaszem Stańką czy Marią Peszek.

Obecnie jest liderem zespołu Voo Voo, gra w zespole Osjan oraz w duecie z Mateuszem Pospieszalskim. Ostatnie lata przyniosły prawdziwy wysyp płyt Waglewskiego i doprowadziły do apogeum jego popularności. Do najważniejszych wydawnictw ostatnich lat można zaliczyć koncertowe „Trójdźwięki”, „Miasto Manię” z Marysią Peszek, „Tischner” nagraną wraz Trebuniami Tutkami oraz „Męską muzykę” nagraną z synami – Bartkiem i Piotrkiem.

Jest znakomitym gitarzystą i jednym z najlepszych polskich tekściarzy. Gra miękko, z jazzowym smakiem i wyczuciem, ale jednocześnie bez nadmiernego napinania się na erudycję. Podobne są jego teksty – pisane prostym językiem, z dystansem i poczuciem humoru, ale paradoksalnie są osobiste i bardzo szczere.

FISZ i EMADE - W ciągu ostatnich 7 lat organiczna muzyka Fisza, Emade i ich projektów (Tworzywo Sztuczne) stała się symbolem muzycznego eklektyzmu i artystycznego wysublimowania. Choć wyłoniła się na gruncie rodzimej sceny hiphopowej, to ze sceną tą nie ma w tej chwili prawie nic wspólnego. Muzycznie Fisz (Bartek)i jego producent Emade (Piotr) (także perkusista i rodzony brat) sięgają pełnymi garściami do bogatego dorobku czarnej muzyki. Ciągle żywe, soul-funk-jazzowe wibracje ubierają często w najnowsze osiągnięcia elektronicznej awangardy. Bracia Fisz i Emade wydali siedem różnych płyt ("Polepione dźwięki", "Na wylot", "F3", "Wielki Ciężki Słoń", koncertowa "Tworzywo na Rzywo", ubiegłoroczny "Piątek 13" oraz nagrana przez Fisza z DJ Envee "Fru!"), na których Fisz i Emade zmieniali zarówno warsztat jak i instrumentarium. Mimo to, styl braci zachowuje swoją unikatową charakterystykę: Fisza można poznać po szczerym, osobistym i skrajnie indywidualnym przekazie a Emade po subtelnych, jazzowo-chilloutowych i głębokich brzmieniach.

W październiku 2003 w Teatrze "Wybrzeże" miała miejsce polska prapremiera spektaklu "Tlen" Iwana Wyrypajewa w inscenizacji Agnieszki Olsten z muzyką wyprodukowaną przez Fisza i Emade z udziałem Olo Walickiego, Dominika Trębskiego i Jurka Zagórskiego.

Wielokrotnie obsypywani nagrodami za wspólną twórczość. W kwietniu 2005 roku Fisz, Emade oraz ich ojciec - Wojciech Waglewski otrzymali wspólnie "Fenomena" - nagrodę tygodnika "Przekrój". Fisz oraz Emade brali udział w nagraniu płyty Marii Peszek "Miasto Mania", która ukazała się na rynku w październiku 2006. Fisz i Emade (razem z ich zespołem Tworzywo) koncertują nieprzerwanie od 2000 r. Zagrali do tej pory na kilkuset koncertach, w tym w Londynie, Dublinie, Berlinie, Bordeaux, Calvi (Korsyka), Dijon, Marsylii, Wiedniu, Budapeszcie, Pradze, Paryżu i Saint Vallier. 9 stycznia 2007 roku Fisz i Emade zostali nagrodzeni "Paszportem Polityki 2006" w kategorii "Muzyka popularna". W kwietniu 2007 roku Fisz i Emade otrzymali "Fryderyka" w kategorii "Album rok - Hiphop/rap" za wydany w 2006 roku album "Piątek 13".