Walentyki filmowe z Tildą Swinton: Tylko kochankowie przeżyją DKF Miłość Blondynki Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Walentyki filmowe z Tildą Swinton: Tylko kochankowie przeżyją

Zapraszamy na pokaz walentynkowy z Tildą Swinton: Tylko kochankowie przeżyją
- o wyborze filmu zadecydowały głosy widzów w specjalnej ankiecie!

TYLKO KOCHANKOWIE PRZEŻYJĄ
reż. Jim Jarmusch, Wlk. Brytania, Rumunia, Francja, 2013, 120 min.

Tylko kochankowie przeżyją / dystrybucja Gutek Film Więcej zdjęć ()

Tylko kochankowie przeżyją / dystrybucja Gutek Film

Tylko kochankowie przeżyją / dystrybucja Gutek FilmTilda Swinton, Tom Hiddleston i Mia Wasikowska w czarnej komedii outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy "Broken Flowers", "Truposza" i "Ghost Doga", który tym razem zdaje się mówić - tylko ci, którzy potrafią kochać, przetrwają. Bohaterowie "Tylko kochankowie przeżyją" są wampirami zmęczonymi setkami lat życia i zdegustowanymi tym, jak rozwinął się świat. Ale wciąż czującymi do siebie miłość.

Adam (Hiddleston), jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem z Detroit. Kiedy popada w depresję, z Tangeru przyjeżdża do niego po długiej rozłące ukochana Ewa (Swinton). Jednak spokojne życie pary, która odrzuciła nagryzanie śmiertelników i woli przyjmować pokarm w postaci lodów z krwi, zostanie wystawione na próbę, kiedy dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy - Ava (Wasikowska).

"Wybitny film... charakterystyczny i spełniony..." - pisał po pokazie filmu Jarmuscha w Cannes Tadeusz Sobolewski. "Być wampirem oznacza tu: żyć sztuką - muzyką, płytami, książkami, miłością - i mieć poczucie wiecznego nienasycenia. To jeden z rzadkich dziś filmów, który działając minimalnymi środkami, zostawia wieczny niedosyt, pozostaje otwarty. Działa muzycznie, wciąga do środka i sprawia, że chce się do niego wracać jak do ulubionej płyty".

https://gutekfilm.pl/film/tylko-kochankowie-przezyja/
 

Czytaj także